Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pitam se ,pitam
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 12:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 11:28 pm
Postovi: 12
:o da li ureaplazma moze da ostavi neke posledica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kako se uzme...
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
O Ureaplasmi je nekoliko puta pisano na ovom forumu, tako da ti najpre predlazem da ga dobro procesljas.
Danas u svetu preko 75% sexualno aktivnih osoba (uglavnom muskaraca) ima ovu bakteriju. Veliki broj doktora takodje smatra da nije opasna i da se cak ne mora leciti.
Veza izmedju ureaplasme i muskog steriliteta nije dokazana, ali jeste sa raznoraznim urinarnim infekcijama. U najgorem slucaju, moze da dodje i do uretritisa. Iz spostvenog iskustva ti savetujem da je lecis i da se strogo pridrzavas terapije. Vrlo je vazno istrajati sa antibioticima i naravno LECENJE PARTNERA!!!!!!! Iskustvo je pokazalo da se kod muskaraca ume zadrzati i biti jako dosadna, tako da ako posle prve terapije ne uspe, bez sekiracije. Upotrebom antibiotika smanjujes njihov broj cak i kada do izlecenja ne dodje, cime izbegavas opasnost od upala. Vlo cesto prilikom upotrebe antibiotika zbog poremecene ph vrednosti dolazi do pojave gljivica (opet iz iskustva), Candide i sl.... Zato savetujem da prilikom upotrebe antibiotika, uporedo koristis i neke antibakterijske kreme, tipa Kansen.....
Srecno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanjce
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 11:28 pm
Postovi: 12
koje si ti antibiotike pio,kod kog doktora se lečiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: da
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Dr Jelica Sretenovic - Institut za kozne i venericne bolesti u Pasterovoj u okviru Klinickog Centra.
Terapija se sastojala od Vibramicina, Eritromicina i Hemomicina. Izuzetno jaki lekovi. Zato se preporucuje i Kansen mast jer usled narusavanja flore dolazi do pojave gljivica.....Naravno ne preporucujem uzimanje na svoju ruku, bez preporuke lekara.....
Lekar je izuzetno prijatan i strucan po tom pitanju (pored specijaliste za dermatovenerologiju, specijlista je i mikrobiologije), tako da ti je preporucujem....
Sto pre zavrsis posao, bice ti lakse.....nemoj da se zajebavas sa time, koliko god ti se cinilo da nemas nekih opasnih tegoba
Pzodrav....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ......
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 11:28 pm
Postovi: 12
ma ja sam već imao ureaplazmu pa mi se ponovo vratila..sada sam dobio da pijem vibramicin a njega naravno nema nigde da se kupi..i clindamicin.koliko si se ti dugo lečio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje?
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Da li ti je iko rekao da istovremeno mora da se leci i partmer?
Ukoliko se ne leci nema svrhe....dolazi do tzv. Ping-pong efekta, sto je opasije nego li kad je imas duze vreme. Stalno navracanje moze da dovede do hronicnih upala....
Obazrivo....
Moram priznati da sam se lecio poduze...nekoliko terapija nie uspelo, tako a sam izmenjao silu lekova, ali kombinacija koju sam ti naveo u prethodnoj poruci je bila dobitna. Naravno zavisi i od pouzdanosti laboratorije gde radis analiza. Mozes procitati iskustva na forumu ljudi koji su se lecili u privatnim ordinacijama koji imaju dil sa pojedinim laboratorijama, tako da dolzai do laziranja rezultata. Zato iksreno savetujem (i pored toga sto je malo skuplje) uraditi analizu na 2-3 razlicita mesta. Savetujem vec pomenutu doktorku i instituciju, zatim Institut za mikrobiologiju i Gak Narodni front i Dr LJubisa Ivanovic. Izbegavaj privatne jer stede na reagencima koji su kljucni u analizi.
Srecno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2006 11:28 pm
Postovi: 12
lečimo se zajedno supruga i ja...ona je sada nema ali moramo zajedno da se lečimo...isto sam i ja šetao od laboratdo laboratorije....zadnji put sam bio na vma..sada idem kod doktora ljubiše u n.front...mene interesuje kako se ustvari ona dobija...da li može pute, hrane,prljavh ruku...od čega...pročitao sam svuda svašta ali nemogu da nađem uzrok...

hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: