Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kvrzica (plak) velicicine zrna kafe u telu penisa
PostPoslato: Pet Feb 10, 2006 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 9:51 am
Postovi: 46
Molim ako neko moze da mi objasni.

Konstatovano mi je da imam tvrdinu - plak na omotaču kavernoznog tela penisa, pregledom na pipanje (prepipavanje tela penisa). Ona me ne boli, ali u erekciji taj plak mi nanosi bol.
Cinimi se da se taj plak pomera, pa me nekad vise boli nekad manje, a nekad uopste, ali uvek ga mogu osetiti na dodir
Posledica ovog "uljeza" u telu mog penisa je:
- bolna erekcija
- pritisak na kanal uretre, sto cesto ometa isticanje sperme, da se desava da sperma jedva izlazi
- posle erekcije, jedno vreme osecam bol u penisu na dodir i blago neprijatan osecaj pri mokrenju
U prvoj fazi kad se ovaj plak pojavio, u erekciji, sa gornje strane penisa na mestu gde je taj plak pojavilo se udobljenje.
Sa vremenom to udubljenje je nestalo, ali ostale stvari su ostale iste.
Penis mi se u erekciji ne krivi idealno je prav, nemam probleme sa potencijom.

Mozeli objasnjenje.
Urolog koji mi je ovo dijagnosticirao mi je samo rekao ne brini, ali moras da odes na ultrazvuk penisa i indukovani PGE test, ali kod privatnika.
Kad sam saznao koliko to kosta oko 6000 dinara, bilo mi je mnogo, pa sam otisao u Klinicki centar na pregled, pa da vidim mozda oni rade ultrazvuk.
Ovaj drugi lekar mi je rekao da je tu sve jasno, dzaba ultrazvuk, bilo bi dobro da se uradi dopler, ali to ovde niko ne radi.
Odredio je terapiju:
- 12 injekcija Verapamila u plak jednom nedeljno i
- Vitamin E 400IU jedna dnevno 6 meseci.

Niko mi nije imao vremena nista vise da kaze, samo to je tako, zasto je to tako, sta ce biti, ostao sam bez objasnjenja,
A meni nije sve jedno, Injekcija u penis, jos u plak, vec sam preplasen.
Drugo meni se cini da sam cuo za Veraplamil, ali kao lek za pritisak!!!!

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 12, 2006 10:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Zdravo !
Samo da ti kazem da je taj drugi doktor,po terapiji koju ti je prepisao,jedan od retkih koji prati novitete u Urologiji(mada ovo i nije bas neki novitet,ima ga vec nakoliko godina ali nije toliko prosiren).
Dakle,Verapamil jeste lek za srce ali takodje kada se aplikuje na plak on ima dejstvo na njega da ga smanji tako sto podstice razgradjnju i smanjuje stvaranje.Tacan razlog plaka se ne zna ali se pretpostavlja da nastaju zgob mikropovrede kada se na tom mestu stvoti zapaljenska reakcija tkiva cime se isprovocira ubrzano stvaranje kolagena.Uzroci mogu da budu i losa cirkulacija,npr kod ateroskleroze, kao i dijabetes.
Postoji i krem Verapamil koji moze da se koristi ali ne znam da li ga ima kod nas.Koriscenjem krema prvi rezultati se vide tek nakon 6 meseci pa ako je tebi zurno onda su injekcije pogodnije.
Ultrazvucni pregled je u ovom slucaju potreban samo da da tacnu lokalizaciju i velicinu plaka,ni za sta vise.Ako se desi da plak raste izrazito brzo onda se preporucuje UZ radi diferencijalne dijagnoze retkog tumora tela penisa.(inace,generalno,tumori tela penisa su izuzetno retki)
Sto se tice aplikacije leka,mozes da predlozios lekaru da ti aplikuje najpre malo anestetika kao i da koristi male igle(za insulin).
Nesto iz mog licnog iskustva je: nisam primetila da ih toliko boli ta aplikacija,tako da ti savetujem da se ne plasis.
Pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 9:51 am
Postovi: 46
Hvala "Amfibija",
mada ja se ipak plasim, inekcija u polni ud uhhhhh.
Pa ovaj plak je tvrd a treba ga i ubosti.
Interesujem da li ima nekih stetnih posledica od te injekcije i da li po gornjoj strani penisa ima nesto osim vene sto je bitno, a da se ne povredi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Veruj svom urologu :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: