Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim za pomoc, ocajan sam
PostPoslato: Čet Mar 19, 2009 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2009 5:02 pm
Postovi: 1
evo ovako: pre vise od mesec dana sam otisao na WMA jer sam imao neprijatan osecaj u testisima (tacnije u tim nekim kanalima ili venama koji dolaze do testisa, ali najizrazenije uz testis) koji traje vec poduze vreme. Dali su mi da radim sve moguce analize - od urinokultute, testalgije, brisa uretre na mikroplazmu i hlamidiju, ultrazvuka testisa, bubrega i besike. Sve ovo mi je navodno u redu osim UZ testisa gde mi je ustanovljeno malo prosirenje vene levog testisa (3mm), ali doktor kaze da to nije veliki problem.
Ali, evo zbog cega sam ocajan. Na moje insistiranje radio sam i spermokulturu i spermogram, jer sam hteo da i to proverim. Spermokultura mi je ok, ali spermogram mi je katastrofalan. Sad cu vam i napisati:

Apstinencija 5 dana
Izgled - normalan
Volumen 5.0 ml
Viskoznost - snizena
BROJ SPERMATOZOIDA U 1 ml 2.1( ref. vr. 20x10 na6)
POKRETLJIVOST:
posle 1 sat: aktivni 25% posle 3 sata: aktivni 10%
u mestu 10% u mestu 10%
nepokretni 65% nepokretni 80%

Leukociti 3-5
Eritrociti 2-4

Jedno objasnjenje: prvo sam uradio spermokulturu, uz apstinenciju od oko 10-11 dana, a tacno nedelju dana posle sam uradio spermogram uz apstinenciju od 5 dana (imao sam odnos 2 dana posle spermokulture). Doktor kaze da mi je mozda zato spermogram toliko los jer sam radio u 7 dana dve analize. Ali, rekli su da je dovoljno 5 dana aps. za spermogram, a i nisu radjeni u istoj laboratoriji.
I jos nesto sto je mozda bitnije - bio sam prehladjen u toj nedelji izmedju dve analize, malo i u danu kada sam dao uzorak, nisam pio antibiotike vec fervex i jos nesto. Da li je to moglo da utice?

Znam da sam malo iskomplikovao celu pricu, ali sam hteo da vam pojasnim sve kako je bilo. Molim moderatore da mi ne izbrisu post, i one koji se razumeju u sve ovo da mi odgovore. DA LI JE MOGUCE DA OVAKO LOS SPERMOGRAM IKAKO DOVEDEM DO TOGA DA MOGU JEDNOG DANA DA IMAM DECU. Unapred zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 22, 2009 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Ajde nemoj da paničiš !

Normalno je da ti spermogram nije normalan kada si prehlađen i šta tu ima čudno. Pa valjda su ti mogli reći da je za leukocite maksimalna vrednost 1 a sve drugo je infekcija ili prehlada što je kod tebe slučaj. Nemoj, sledeći spermogram da radiš odmah nego sačekaj cca 1-2 meseca.

Da li ćeš imati decu ? Nemoj ni da sumnjaš u to, opusti se i uživaj !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: