Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Odvikavanje od nocnog podoja
PostPoslato: Pon Nov 28, 2005 9:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Elem, sta da vam vise kazem. Moj sincic sada ima 10 meseci i na zalost jos uvek se uspavljuje dok sisa. Reeeeetki su trenutci kada se on uspava bez sisanja. Meni stvarno to ne predstavlja problem u toku dana. Mnogo mi je i lakse jer on fino zaspi uz blago ljuljuskanje. Ali jos od rodjenja primenjuje "tehniku" da se cesto budi nocu, meskolji se, kao pocinje da place, a oci ne otvara i onda mu ja dam da sisa i on fino zaspi. Ujutru ne sisa, ni u toku dana, samo kada treba da se uspava. Pokusala sam jedne noci da mu ne dam da sisa, ali on se strasno nervirao, plakao poluzatorenih okica jer mu se spava i to je tako trajalo do pola noci i onda ja,naravno,popustim, pa da vidite koliko je to bilo zalosno, on sisa i uzdise, ne moze da se povrati kolika je to bila muka za njega. Ja ne bih da ga odbijam od dojenja, ali moram da primenim nesto povodom ovog nocnog "izvoljevanja". Pa ko ima dobar savet, neka ga podeli sa mnom jer sam stvarno ocajna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Ne znam koliko ti se žuri tj. koliko strpljenja imaš i da li imaš neke planove oko toga koliko dugo ćeš ga još dojiti, ali predlažem da pogledaš i pročitaš sve što nađeš na linku za knjigu The No-Cry Sleep Solution .

Problem je zaista moguće rešiti, ali ne za dan, dva ili tri. Mesec - dva je realnije, ali zato bez plača :)

Želim ti puno strpljenja i što pre mirne noći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 30, 2005 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 10:26 pm
Postovi: 29
A da probas da mu nocu ponudis malo caja?Znam da su neke mame tako resile problem nocnog hranjenja.Malo vode ili caja nekoliko noci i mozda se vise nece buditi.Probaj,nista te ne kosta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 04, 2005 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Na zalost-to ne pomaze. Zaboravih da pomenem da moj sin od pocetka ne podnosi ni cuclu ni flasicu. Jos dok je bio beba, secam se, on prespava celu noc, a meni je mleko nadoslo da puknem, ja se izmuzem u flasicu i posle par minuta on se budi, ja mu ponudim flasicu, par puta povuce zato sto je gladan,a onda pocinje da vristi i zaspi tek kada sam mu dala da sisa i to na "prazno". Eto koliko za njega znaci dojenje!
Pokusavala sam do dana danasnjeg da ga navucem na cuclu ili flasicu, ali ne to je za njega samo igracka, on cak i ne zna da povuce na flasicu (ili se samo pravi). Planiram da ga odbijem od dojenja, jer nemam dovoljno mleka, pa me i grudi bole jer on to lako isprazni, ali i dalje vuce jer se uspavljuje, a imam "samo" dva "problemcica":
1.Vasa je navikao da se uspavljuje dok sisa;
2.Nikada nije prihvatio cuclu ni flasicu.
Pa ako je neko imao takvo iskustvo, pomagajte!
P.S. Natas@, hvala ti na savetu. Ja sam odavno bila na tom sajtu i sa njega "skinula" par informacija i evo do dana danasnjeg ga nisam proucila. Dobro da si me podsetila, ovih dana cu da se pozabavim time.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: