Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Cudan problem....
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2008 11:28 am
Postovi: 1
naime u zadnjih par meseci sam imao problem sa bakterijama,pojavljivalo mi se screnilo na glansu kao male tackice i oko njih se kao ljusti kozica malo,e sad ja sam poceo da pijem antibiotike i to je proslo,sto se tice mokrenja ili nekih drugih tegoba , nemam,ali pre mesec dana devojka je imala problema,bolno mokrenje,i otisli smo zajedno da izvadimo bris,kod mene su nasli u uretri:
u velikom broju - STAPHYLOCOCCUS AUREUS
a na glansu
u velikom broju - ENTEROCOCCUS SPP

i uradjen je anti biogram,
da naznacim da dok sam vadio nalaze nisam imao nikakve probleme,poceo sam da pijem po antibiogramu(sreca pa obe bakterije deluju na iste lekove)
popio sam dve kucitje panklava(2*20 tableta 625mg)i pijem sada 2 kutije marocena(ciprocinal 2*10 tableta na 12 sati) i treba da zavrsim sa penterksilom
sta mi se sad desilo,posle prve kutije marocena mi se pojavljuje crvenilo i ljustenje koze na glansu oko crvenila,ja sad stvarnoio ne kontam kako je to moguce kada pijem toliko antibiotika a tek sam na pola terapije,i stvarno cu poludeti i ne znam vise sta da radim...ako moze neki savet,jel ne znam da li je to normalno , nista me ne boli,mozda je glans malo nadrazeniji kada predjem prstom preko njega,
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Nov 12, 2008 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj jedan period da nista ne uzimas od lekova-ispiraj kamilicom i peri neutralnim sapunom-ujutro i uvece- peri naizmenicno toplom i hladnom vodom-cist otkuvan ves-ne nosi tesne farmerice
srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 120 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: