Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svakodnevno kupanje?
PostPoslato: Pet Jun 17, 2005 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Da li je potrebno ili suvisno kupati bebu svake veceri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 17, 2005 2:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 3:02 pm
Postovi: 94
Lokacija: bgd
Ja moju decu kupam svako vece. Nekako mi je to normalno. Samo sto ih ne ne kupam u nekim kupkama i sl. nego u cistoj vodi.
Samo im prevoje i predeo k=ispod pelena (ovom maldjem) operm blagim sapunom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 19, 2005 6:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
Prestali smo da se kupamo svake veceri ali kako su pocele ove vrucine i kako se Ena znoji poceli smo ponovo. Inace, kad je ne kupam, samo joj operem prevoje vaticom i vodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Pa ja ne znam da li je suvisno kupati bebu svake veceri, ali ja moje dete kupam svako vece i to lepo i kosicu i telo. Nekako polazim od toga kako bi meni bilo da se uvece ne istusiram, pogotovo po ovim vrucinama. Pogotovo sto vecina dece obozava da se kupa i slatko zaspe onako osvezena. Koristim Kosili za kupanje i blaga mleka za telo kojima ga namazem citavog, dugo meseci sam koristila samo Jekoderm za mazanje i Pavlovicevu mast za guzu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 2:16 pm
Postovi: 9
Lokacija: Pancevo
I ja svoju decu kupam svako vece. Imam bebu od 7 meseci i probala sam da je uspavam bez kupanja, i nema sanse da tako zaspi. Valjda je kupka opusta ili je mozda samo navika u pitanju, ritual pred spavanje.

Mamma, a zasto Jekoderm? Zar to nije mast za opekotine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 28, 2005 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Jekoderm jeste namenjen opekotinama, ali i crvenilu koze i osipima kod dece. Moje dete je po rodjenju imalo poprilicno suvu kozu na nogama i kao sto sam napisala, koristila sam Pavlovicevu i Jekoderm. Pavloviceva mi je bila nekako premasna za citavo telo, te sam je koristila samo za guzu i prevoje, a Jekodermom sam mu mazala ostale delove tela, lice i glavicu (zbog temenjace). I koza je mnogo lakse upijala Jekoderm nego Pavlovicevu. Posle par meseci sam videla da dete vise nema suvu kozu i onda sam presla na hidrantna mleka. Sada mu za guzu, ukoliko se eventualno pojavi blago crvenilo koristim samo fenomenalnu Chicco cinkovu kremu (ona gusta u tubi) od koje ga svako crvenilo prodje za par sati. Ovu kremu preporucujem za svaki osip, bebeci ekcem i sve promene na licu, odlicna je!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 29, 2005 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 2:16 pm
Postovi: 9
Lokacija: Pancevo
Eto korisne informacije, mada nemamo problema sa suvom kozom i crvenilom! Hvala.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 25, 2005 10:56 pm
Postovi: 26
Boris ima 15 meseci i mislim da ga samo 2 puta nismo kupali uvece pred spavanje. Potpuno se slazem sa Mammom: ako je meni prijatnije i bolje spavam ako se prethodno okupam, sto to da uskratim detetu. To nam je inace porodicni ritual u kome od prvog dana ucestvujemo svo troje. Boris je alergican na lanolin te nismo smeli da koristimo pavlovicku. Po savetu kume koristili smo nemacku Bubchen kolekciju i necemo odustajati od nje. Imaju fantastican melem sa nevenom koji umiruje kozu. Na skijanju smo zimus koristili njihovu kremu za lice koja vlazi kozu i bili smo prezadovoljni. Kolekcija je potpuno prirodna, dermatoloski ispitana i na bazi lekovitog bilja. Toplo je preporucujemo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 08, 2005 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Kada poceti sa koriscenjem bebi kupki i sampona i da li je to preporucljivo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 09, 2005 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 08, 2005 12:53 pm
Postovi: 19
Lokacija: Beograd
Bebi kupku sam pocela da koristim negde od Dorianovog treceg meseca, ali samo Kosili, posto sam uvidela da je kupka jako blaga. Prvo sam pomalo stavljala u kadicu i njom ga kupala-i kosicu i telo. Kada je poceo samostalno da sedi pocela sam da koristim Nivea bebi sapun za telo, a kosu sam mu prala Kosili samponom i to radim i dan danas. Veoma je dobro pre kupanja bebino telo izmasirati blagim uljem (ja koristim i Kosili ulje) i onda ga kupati, bebi to jako prija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Moja Marija ima 19 meseci i kupanje je za mene i tatu poseban ritula od kog retko odstupamo (u koliko ona zaspi ili smo zaglavili u gostima....)Pre kupanja se malo djuska uz muziku sto deciju( sto za odrasle hahaha)pa se onda zajednickim snagama puni kada (voda ,kupke...'pile mamino'...pa igracke ,pa kantica za ispiranje kose,,,,,i onde haos svi smo mokri i znate vec kako to ide,,,,,Onda se istusiramo i mama ostaje da sredi kupatilo a tata i cera pravac soba i onda ide najbolji deo veceri naravno masaza celog tela koje joj od prvog dana mazemo uljem (marka nije bitna),ciscenje usiju,nosa,feniranje u zimskim danima,sda vec flasica mleka i uz masazu stopala ona zaspi....probajte i vi za sve je to pravi uzitak i svi smo na okupu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: