Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zapusen nosic!
PostPoslato: Pet Mar 18, 2005 11:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Moja beba ima oko mesec i po i vec duze vreme ima zapusen nosic. Preko dana, odnosno kada je budna i kad spava samo po pola sata, nosic je sve u redu. Ali kada odspava malo duze, nosic skripi i to je najizrazenije nocu, posto tada stalno spava. Uopste ne slini, nego kao da je negde dubinski zapusen. Nije to nesto mnogo izrzeno, ali uopste nije prijatno, jos kad krene ujutru da kija i kasljuca!Ocistim joj stapicem malo nosic, stavim joj fizioloski rastvor, mada ne znaci mnogo jer ona moze normalno da sisa, jer kad normalno dise nos ne skripi, ali cim udahne malo dublje onda se tek primecuje. Procitala sam u nekim novinama da je to kao kod beba cesta pojava, pa cak i normalna. Da li je neka od vas imala slicno iskustvo i kako je to resila? Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 10:13 pm
Postovi: 169
Lokacija: Beograd
I mojoj je nos bio zapusen i sto ti kazes "skripao" ali su mi rekli "da se cisti" (plodova voda i ostalo). Medjutim, meni i danas (jos malo pa tri meseca) zvuci zapuseno. Ako vidim da je muci, samo dam fizioloski, spricem oko 2 ml u svaku nozdrvu, ali uspricam naglo da joj ode sto dublje kako bi progutala. Na taj nacin sekret (ako ga ima) izadje preko stolice ili ga povrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 22, 2005 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2005 2:47 pm
Postovi: 26
Savet: donesite svake godine sa mora malo (oko pola l) morske vode, efikasnije je od fiziološkog rastvora koji se pravi u apoteci. Preventivno možete svako veče, pogotovo zimi, da "špricnete" po malo detetu u nosić. To će mu biti kao da je na moru i da diše morski vazduh. Naravno nemojte sipati vodu iz plićaka.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zapusen nosic
PostPoslato: Sub Maj 07, 2005 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 6:54 pm
Postovi: 22
Ja sam takodje u pocetku imala ovaj problem. Stavljala sam spricom fizioloski rastvor u nosic bebi, i tako prociscavala nozdrve. Medjutim, to nije bila bas zadovoljavajuca metoda. Na posletku smo kupili pumpicu za ciscenje nosica u apoteci. Prvo se jedno 20 minuta pre upotrebe pumpice stavi fizioloski rastvor, a potom se pumpicom izvuce sav sekret iz nosa. Ovo se pokazalo, bar u mom slucaju, kao odlican nacin odpusavanja nosa, a i bebica obozava pumpicu. najverovatnije misli da se igram sa njom dok joj cistim nosic. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 5:48 pm
Postovi: 10
mojoj Juci stavljam TETRISAL kapi za nos u spreju i pokazale su se kao veoma efikasne a i ona ne place kad ih primenjujem :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Voda je zivezna namirnica, pa bila ona morska ili....
Voda ne sme toliko dugo da se cuva.
U apotekama ima da se kupi sprej sa morskom vodom specijalno napravljeno za aplikaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 12, 2005 2:47 pm
Postovi: 26
natural je napisao:
Voda je zivezna namirnica, pa bila ona morska ili....
Voda ne sme toliko dugo da se cuva.
U apotekama ima da se kupi sprej sa morskom vodom specijalno napravljeno za aplikaciju.


Meni ta morska voda deluje sasvim ok (i ukus i miris). Recite mi, molim vas, šta se to tačno dešava morskoj vodi posle izvesnog vremena.
Čini mi se da i fiziološki rastvor traje bar godinu dana ako ne i duže.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: