Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Impotencija i IR
PostPoslato: Pon Mar 11, 2024 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2018 4:08 pm
Postovi: 2
Postovani,

Hteo sam da iznesem svoj problem/iskustvo pa mozda nekome pomogne. Naime oduvek sam patio od toga da nemam dovoljno cvrste erekcije i isao sam kod urologa. Uglavnom su svi gledali testosteron / free testosteron, secer itd ... Ali moj problem je bio dosta dublji jer sam imao insulinsku rezistenciju koju sam tek pre godinu dana otkrio. Secer prilikom merenja ujutru oko 5.5 uvek ...

Ono sto mi je bilo uvek najteze da objasnim je da ja ujutru imam solidnu erekciju (i dalje ne dovoljno cvrstu koliko bih hteo) ali tokom dana ili uvece ne. Ja sam predpostavljao da je to umor ili stres na poslu ili tako nesto ...
Doktori su mi uglavnom prepisivali vijagru/cijalis, a kada bih popio istu imao bih prejake glavobolje.
Takvo stanje je trajalo 10ak godina.
Kada sam otkrio da imam IR, i kada sam lekovima i ishranom smirio IR prvo sto sam osetio je da kada popijem cijalis da nemam glavobolju ...
Takodje sam osetio i da su mi sa istom dozom cijalisa erekcije dosta jace (5mg) ...

Sto se tezine tice, uvek mi je varilala izmedju 80 i 92 kg na 178 visine.
Trudio sam se koliko god mogu da budem fizicki aktivan (rekreativno teretana, trcanje, malo neki basket).

To je cisto moje iskustvo, koje iznosim jer mozda nekom pomogne da ako ima jake glavobolje pri uzimanju cijalisa, mozda bi mogao da proveri i IR.

Nakon sto sam otkrio da imam IR, otisao sam na pregled kod urologa ali nisam dobio nikakav drugaciji savet da nesto probam, koristim itd ...
Sada me interesuje ta tema vise (al ne bih da upisujem medicinu :D ).
Ako neko ima jos neku informaciju, voleo bih da podeli samnom.
Ako neko ima predlog lekara ili pregleda koji bih mogao da obavim dodatno, dobrodosao je (moze u inboks da ne bude reklama)

Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 152 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: