Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Jan 30, 2024 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Jan 30, 2024 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** MORAO sam da dovedem i Dabricu da i ona vidi tvoje slike i snimke … i sad si gotova, kolokvijum je za 3 meseca i NEMOJ da ne budes spremna, sva ova pitanja ces imati na ispitu ;o)
*** ovako po slikama i rentgenskim snimcima ti ne izgledas kao SUPER tezak pacijent. zasto su mi onada krivi zubi? to ne znam, to moras ti da mi kazes … moze da bude more razloga ALI teskoba u frontu najcesce nastaje kod dece koja disu na usta iz bilo kog razloga, kao nasledna anomalija cak ne i od roditelja nego od nekih blizih ili daljih rodjaka ili predaka (tetka, techa, baba ili deda), javlja se kod dece koja imaju uvecane krajnike ili neprohodan nos, kod prerane ili prekasne mlecne denticije ili ranog/kasnog vadjenja mlecnih zuba …. ali da te ne davim sa etiologijom/uzrocima teskobe kod frontalnih zuba jer to pitanje nece biti na ispitu :D
*** kod tebe su malo nasumicno vadjeni zubi … UVEK se vade zubi u paru. sta to znaci? … to znaci da ako se vadi (recimo) gornja 4-ka sa desne strane onda MORA da se vadi i 4-ka sa leve strane. a sta ako na toj drugoj 4-ci nema karijesa i potpuno je zdrava? i onda MORA da se vadi. UVEK se vade zubi u paru.cesto se dogadja (recimo 90 i vise %) da ako se vade recimo obe gornje 4-ke MORA da se izvade i 2 donje 4-ke i to je UBEDLJIVO NAJBOLJA opcija. zato sto su ti zubi nasumicno vadjeni ZATO ti se i pomerila centralna linija … ALI to NIKO zivi ne moze da vidi izuzev tebe ili utreniranog zubara koji se bavi ISKLJUCIVO ortodoncijom.
*** kazes da nosis fiksni aparat 3 meseca …. BUDI strpljiva, to je suvise malo vremena da se bilo sta dogodi
*** na levoj jedinici ti je radjena apikotomija i SJAJNO je uradjeno. ono sto trebas da znas kad je izvadjen nerv iz tog zuba zajedno sa nervom izvadjene je i arterija i vena koja se nalaze u zubu i ZATO ti zubi UVEK promene boju (nema krvotoka u njima) i to se i kod tebe desllo. na bolje nece ici (jer nema krvotok) ALI na gore moze … i ako nama se cini da boja koju imas ce ti ostati takva kakva je i sada.
*** apikotommija u prevodu znaci da ti je odstranjen vrh korena i taj zub je kao zakucan za kost i takvi zubi se MNOGO sporije pomeraju. zato moras da budes strpljiva, nema ti druge .
*** bilo bi jako dobro da zovnes ordinaciju i da pitas zubara sa kojom zicom je poceo tretman (tacno tako ga pitaj) … on ce da ti kaze sa zicom 0.12, 0.14, 0.16 ili ce ti dati neke druge brojeve … to zapisi i to mi poslaji da pogledam. pitaj ga i koje zice koristi … one se zovu NajTaj zice … na srskom ne zmam kako se kaze ali verovatno nikl-titanijum ili tako nesto
*** u donjoj vilici imas MALO vecu teskobu i MORAS da ostanes u tretmanu, donja desna jedinica izgleda kao da je pijana ali i to se da sediti, NEMOJ da se sekiras … samo treba vreme a zavisi i od broja i kvaliteta NajTaj zica koje se koriste
*** jako dobro je sto si nosila “zabicu” i bilo bi dobro ako mozes i dalje da je nosis … ako ne mozes da je nosis NEMOJ da se sekiras, zub se SIGURNO NECE pomeriti za nekoliko meseci dok si u ortodontskom tretmanu
*** na snimku se vidi da imas i sva cetri umnjaka (8-ce). oni ODLICNO stoje u viliici i tu nista nemoj da diras. obicno zubari kazu da "ko ima umnjake on ima i teskobu i da umnjaci moraju da se vade". to je OBICNA folklorna prica i ne postoji ni jedan strucni casopis koji to potvrdjuje …ne jedan jedini da napisan illi objavljen.
*** sa donje leve strane (6-ca) ti je popustila gumica i zica ti visi, kad god zica nije cvrsto stegnuta ti zubi pocinju MNOGO slabije da se pomeraju, zamoli ga da ti to popravi. zamoli ga da ti malo skrati zicu i da ti promene one gumice koje nosis, to je 5 minuta posla.
*** mi mislimo da je tretman koji ti je predlozen (da se bruse zubi od 6-6) SUVISE agresivan … NORMALNO o tome ti moras da odlucis. ideja da se brusi od 3-3 je JAKO JAKO dobar predlog. ako ti se radi od 6-6 onda ce ti se zatvoriti SVI prostori u gornjoj vilici i to je VELIKI benefit
*** tvoja ideja da se zubi prvo svi poredjaju je odlicna ALI da se OBAVEZNO sacuva prostor za levu dvojku i da se tu stavi 1 implant ... i bog da te vidi
*** kazes da ne mozes sa “zabicom” … ne znam sta da ti kazem. BITNO je da znas to sto ti vidis vidimo i dabrica i ja, ti zato sto se stalno gledas i znas da je praznina tu ALI tvoji drugari i drugarice to SIGURNO ne vide. kako da resis problem? ne znam sta da ti kazem … stavi neku masku ili shal kad izlazis napolje ili idi u neki obliznji manastir i zamonashi se :D
*** zasto ti je trebala moja slika? zato sto … kod osoba koje imaju nepravilno poredjane zube i gornja i donja usna izgledaju drugacije ALI kod tebe je SVE u NAJBOLJEM redu. boja i tekstura usne izgledaju drugacije kod pacijenata koji imaju ortho problem … ALI da ne ulazimo u detalje.
*** ako pogledas svoju donju desnu 7-cu videces da se ona “ kao nakrivila". za sada kost oko zuba izgleda OK ALI povedi racuna da tu UVEK malo bolje odrzavas higijenu … NORMALNO koliko mozes. kad izadjemo iz ove ortodontske price podseti me da ti kazem koji aparat/cetkicu da kupis
*** dobro je sto ne treba nigde da zuris i da donosis brze odluke, imamo vremena da razmenimo brdo prepiski
*** ako se odlucis da ranije izadjes iz tretmana i odlucis se za krunice i mostove … podseti me da ti napisem kako se TACNO odredjuje boja zuba kod pacijenata, obicno pacijenti traze da zubi budu "beli kao sneg" i to poprilicno smesno izgleda
*** napisi mi da li je tvoj zubar specijalista iz ortodoncije? ako nije a i ako jeste specijalista ja mogu da mu dam neki koristan savet kako da zavrsi tvoj treman za 2-3 meseca ako ne i krace, vec sam ti kazao ti nisi uopste komplikovan slucaj sto se gornje vilice tice.
NORMALNO sva komunikacija sa tvojim zubarom bi ISKLJUCIVO isla preko tebe
*** ako imas jos nekih pitanja ili ima bilo sta da ti nije jasno SLOBODNO pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Jan 31, 2024 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Odakle da pocnem :) prvo, hvala sto ste me utjesili, sad mi je lakse.
Da, cula sam da se zubi vade u paru, ali ja vec nisam gore imala tu dvojku i peticu godinama, a zhbar je odlucio da izvadi desnu peticu. Sto se tice donje vilice, odlucio se za cetvorku iako ovamo nisam imala sesticu isto godinama...
Nosim zabicu kad izlazim ali sada na poslednjoj kontroli mi je zubar jako izbrusio (suzio), da ne bi preskakala preko ove jedinice, kaze to joj smeta da se ispravi. Tako da mi sada zabica "ne legne" lijepo i zulja me, a imam i prazan prostor izmedju nje i jedinice, izgleda neprirodno..
Kada sam izgubila tu dvojku prvo odmah sam pocela da nosim zabicu, i ne znam u kom momentu su mi se zubi tako pomjerili ulijevo...Nisam ni ja to nesto primjecivala dok zubar nije rekao..
Ovaj ortopan je uradjen kratko nakon stavljanja fiksne, moguce da se zica vec bila olabavila, inace mi se uvijek to desi posle nekih 15ak dana od zatezanja, da ispadne zica ili gumica. Ne znam nista o tome koje zice koristi, pitacu.. Znam samo da mi je sada stavio kako je rekao neke cvrste, jace lastike (??)
Ja nisam za to da skracujem tretman, ali ne znam kako da rijesim problem nedostatka dvojke, da li moze da mi se napravi nova zabica koju bih nosila bez problema? Tesko, jer bi trebalo da se uzme otisak, a to ne moze preko fiksne? To su neka moja razmisljanja :)
Inace, nisam za krunice od 6do 6, cak i od 3 do 3 mi je preskupo, ali razmislila bih ukoliko skupim pare do kraja ljeta. Moj zubar nije za implant, ne znam zasto..
Kaze dobijes jedan zub po cijeni 6 krunica, pa ne bih bas rekla s obzirom da je jedna 300e, znaci od 3 do 3 bi mi izaslo 1800, a implant moze da se nadje i za 800 (moja drugarica je radila i odlicno je ispalo). Ja nikad ne bih uradila te neprirodne bijele krunice, ne smetaju mi "žući" zubi. Da li mogu da uradim npr samo 2 te krunice, ili 3?
Da, zubar jeste specijalista ortodoncije...
Hvala puno jos jednom, pisacu jos sigurno, ako nije problem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Feb 01, 2024 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ti: Odakle da pocnem :)
*** kad god ne znas odakle da pocnes NAJBOLJE je da pocnes od pocetka 8) ;o)
ti: Ovaj ortopan je uradjen kratko nakon stavljanja fiksne, moguce da se zica vec bila olabavila
*** to vidim, ortopan se UVEK radi pre teretmana ali sad sta je tu je, ko zna iz kog razloga je tako poceo tretman
ti: inace mi se uvijek to desi posle nekih 15ak dana od zatezanja, da ispadne zica ili gumica. Znam samo da mi je sada stavio kako je rekao neke cvrste, jace lastike (??)
*** zica MORA da stoji CVRSTO i da ima gumice (po nekada se stavi tzv. ligatura … metalna ali izuzetno tanka zica umesto gumica … slicno kao gumice samo su od metala
ti: Ja nisam za to da skracujem tretman, ali ne znam kako da rijesim problem nedostatka dvojke, da li moze da mi se napravi nova zabica koju bih nosila bez problema?
*** ne, to ne moze jer kad god se zubi i malo pomere morala bi da pravis novu zabicu … trebalo bi da pravis 20-30 zabica
ti: Tesko, jer bi trebalo da se uzme otisak, a to ne moze preko fiksne? To su neka moja razmisljanja :)
*** otisak moze UVEK i bez ikakvih problema da se uzme preko fiksnog aparata … to je rutinska procedura i MIRNO spavaj!
ti: Inace, nisam za krunice od 6do 6, cak i od 3 do 3 mi je preskupo, ali razmislila bih ukoliko skupim pare do kraja ljeta. Moj zubar nije za implant, ne znam zasto.
*** pa najbolje je da ga pitas, ne znam sta da ti kazem. meni je cudno da on koji je spec. ortodoncije radi implante … te dve stvari, ovde kod mene u vilajetu, NIKAKO ne prolaze.
ti: Da li mogu da uradim npr samo 2 te krunice, ili 3?
*** nisam bas siguran da sam te razumeo … gde bi da radis samo 2-3 krunice? postoji nesto sto se zove “merilend bridz” ali nisam siguran da li se to kod nas radi … stvarno ne znam ALI mogu da pitam nekog od mojih drugara. merilend most ovako izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=A6jqmTN ... yDentistry i merilend most kao i svi protetski radovi imaju svoje dobre i lose strane … DABRO je sto se zubi samo malo bruse i SAMO bruse sa nepcane strane (pogledaj fillm par puta) pitaj neku laboratoriju tu kod tebe u gradu da li rade “merilend most” … ako se taj most kod nas drugacije zove … u tom slucaju pokazi im film. AKO se radi merilend most onda tvoja jedinica, gde ti je radjena apikotomija, MORA da bude u idealnoj pozicijji.
ti: Da, zubar jeste specijalista ortodoncije…
*** to mi je MNOGO drago da cujem. ja mogu, ako ti hoces, da mu napisem jedno kratko profesionalno pismo ne duze od 4-5 recenica. pusti neka ti ova ideja prenoci i ako hoces ja sam tu, samo kazi. ako su sve zice NiTI i ako je tretman poceo sa niskim brojevima zica (ostavio sam ti brojeve zica u prosloj prepisci) i ako se uradi tzv. “striping” ili “IPR” tretman … tebi ce se SVI zubi poravnati (govorim ISKLJUCIVO o gornjoj vilici) za recimo 4-5 nedelja … mozda koji nedelju kasnije a mozda cak i koju nedelju pre. i u donjoj velici moze da se uradi IPR … ALI jedva vidim tvoje donje zube. ovako izgleda striping (IPR) https://www.youtube.com/shorts/jA1tKtq_9xg ili ovde https://www.youtube.com/shorts/An8uEXsP-co. NEMOJ da se plasis, izgleda kao agresivna procedura ALI 100% je bezbolno, ne treba cak ni anestezija da se daje. tvoj zubar koji je ortodontista SIGURNO zna za IPR ali mu jednostavno jos nije palo napamet da ti to uradi … opet kazem ako hoces ja cu mu krajnje profesionalnim jezikom napisati par recenica cisto da ga podsetim da i IPR postoji u arsenalu. ti mozes da mu kazes da sam ti ja baba, deda, prvi komsija, muz tvoje najbolje drugarice … ma kazi mu sta hoces … i da sam ga zamolio da pogelda moje pisamce NISTA vise od toga. NEMOJ da se stidis i da mislis da ces da ga “ izgubis”, on ce po pismu da vidi da mu ja NISAM nikakva konkurencija i da sam od njega udaljen, u najboljem slucaju, bar jedno 10-12 sati avionom. OPET ti kazem, pusti da ti cela ova nasa prepiska prenoci malo, napisi mi kako bi volela da se tvoj tretman zavrsi … napisi mi 1-2 opcije i toliko. nemoj da mi saljes cene u evrima jer to meni nista ne znaci … ti se preracunaj i posalji mi svoje opcije.
ti: Hvala puno jos jednom, pisacu jos sigurno, ako nije problem ovde.
*** ma pusti ti zahvaljivanje, bolje mi posalji tvoju adresu da ti ja iporucim racun (invojs) za ovo maltretiranje :o :o :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Feb 01, 2024 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Kad sam rekla 2-3 krunice, mislila sam umjesto dvojke, da li mogu da uradim krunice samo na ovoj jedinici i na trojki, ne svidja mi se puno ideja sa brusim 6 zuba sto je zubar predlozio, od 3 do 3.
Inace, oni rade implante u toj ordinaciji, ne znam, mozda im neko dolazi da radi, samo sto je u mom slicaju zubar protiv implanta umjesto dvojke, ne znam zasto. Meni moji zubi nisu sivi kao sto on kaze, a ni zuti.
Takodje, prvobitni plan je bio da zube gornje "ćeramo" udesno, da bi se postigla ta simetrija, zato je i rekao da zabica nista tu ne smeta, jer zubi svakako idu desno.ja za ovih 3 mjeseca ne vidim da su se imalo pomjerili, cak mi se cini da su otisli jos vise ulijevo. Zato imam utisak da zubar zeli da skrati tretman i uradi mi gore te krunice. Donji zubi nisu mrdnuli za svo ovo vrijeme. Razocarana sam malo, znam da treba vremena, ali svima sam vidjela bar neki pomak za mkesec dana, meni nista, sem sto je ova desna jedinica se izvukla ka naprijed, bila je uvucena.
https://postimg.cc/3yVjSsDq
https://postimg.cc/5Q1CDb9s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Feb 02, 2024 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
- Kad sam rekla 2-3 krunice, mislila sam umjesto dvojke, da li mogu da uradim krunice samo na ovoj jedinici i na trojki, ne svidja mi se puno ideja sa brusim 6 zuba sto je zubar predlozio, od 3 do 3. *** moras da razumes limite ovakvih prepiski, ja mogu da ti pomognem da dones MNOGO bolju odluku nego sto bi je sama donela i toliko … ovo je kao da sedim u restoranu i ti si cula da sam zubar i hoces da sednemo na 10 minuta “i da me samo nesto pitas". rentgenski snimak je mracan, NIKADA te nisam video u zubarskoj stolici pod zubarskim svetlom, ne znam koliko godina imas (nije svejedno da li imas 23, 49 ili 60), nemam modele tvojih zuba, ne znam da li imas neke alergije … nekada su pacijenti alergicni na ortodontske zice, ne znam koje misice NAJVISE koristis prilikom zvakanja … cak i da ovako nesto imam isped sebe: https://www.researchgate.net/figure/Pre ... _354987614 tesko bi mi bilo ... potrebno je vreme da se napravi treman plan. ideja da se radi od 1-3 MOZDA moze da prodje ali NIJE dobra. zasto? zato sto na tom zubu (jedinici) je vadjen zivac, nema krvotok i ceo protetski rad moze da se srusi. sile zvakanja su ogromne (ne secam se sad tacnih cifara … ali recimo nekoliko tona po zubu). ako si u skripcu sa parama mozda nije lose da prvo zavrsis ortodontski tretman i da ti se ponovo napravi nova zabica posle tretmana, da se onda malo primiris dok ne skupis PONOVO pare i onda da napravis most od 3 do 3 … ili da ti se uradi implant neposredno po zavrsetku ortho tretmana. pominjala si drugaricu koja je radila implant koji ti se svideo … idi do tog zubara na konsultacije. vec sam ti kazao, varijanta u kojoj ce ortodontist da radi izuzetno zahtevnu hirursku proceduru kao sto je implant ??? … ne znam sta da ti kazem. zanima me kako ce ortodontista da se izvuce ako dodje do problema … krvarenje, infekcije, otoci, preoperativna priprema pacijenta, gubitak funkcije, krvna grupa… obicno se retko kome nesto naopako desi ali sta cemo da radimo ako se desi. ko je kriv … ti ili zubar? da li bi umesto tvog ginekologa izabrala ochnog lekara da te pregleda ili porodi jer ti se zuri … sigurno nebi.
- Inace, oni rade implante u toj ordinaciji, ne znam, mozda im neko dolazi da radi, samo sto je u mom slicaju zubar protiv implanta umjesto dvojke, ne znam zasto. *** ne znam ni ja … meni je tesko da u potpunosti razumem njegov tretman plan ALI … praviti rentgenske snimke u vreme kad je tretman vec u toku ja to nikada nisam ni cuo ni video. onako kao na linku koji sam ti gore postavio mi tako dobijamo SVE o pacijentu 10 dana pre tretmana da imamo vremena da se spremimo. internet i jutjub su sjajna stvar ALI to nema ama bas NIKAKVE veze sa stvarnoscu … hiljadu puta smo culi “ali ja sam to video/la na jutjubu”. prikazu “pre i posle slike” implant pacijenta ALI … NIKO ti nije kazao da taj pacijent ne moze ni da jede ni da govori i otecen je nedeljama kao da ga je udario brzi voz u prolazu. mala digresija … da li ti je iko ikada kazao da posle SVAKOG ortho tretmana MORA da se nose 2 zice sa nepcane strane CELOG zivota i bez IKAKVOG pogovora? pacijent MORA da potpise papire (jedno 5 stranica) da u potpunosti razume sta treba da radi pre ortho tretmana, u vreme tretmana i posle tretmana … ko nece da pristane da nosi zice POSLE tretmana moze SLOBODNO odma’ da izadje iz ordinacije.

- Takodje, prvobitni plan je bio da zube gornje "ćeramo" udesno, da bi se postigla ta simetrija, zato je i rekao da zabica nista tu ne smeta, jer zubi svakako idu desno. ja za ovih 3 mjeseca ne vidim da su se imalo pomjerili, cak mi se cini da su otisli jos vise ulijevo. *** pitaj ga zasto je promenio tretman plan … obecao ti je zimske cizme a sad hoce cizme da promeni u kupaci kostim??? drugo, ne znam sa kojom zicom poceo tretman a to MORA da se zna. ne znam koje zice koristi … vec sam ti pisao NiTI ili neke druge. ako je poceo sa pogresnom dimenzijom zice … zice sa velikim brojem (brojeve sam ti vec poslao), onda ti se tretman NIKADA nece zavrsiti, ako zice ne leze dobro u svim bravicama fiksnog aparata i ako ti one gimice ne leze dobro onda ce SVE ici JAKO JAKO sporo, trajace mesecima i mesecima i mesecima. ne znam odakle se javljas, vidi da odes do lokalnog stomatoloskog fakulteta da te tamo pogledaju … na fakultetu su skoro SVI doktori prave munje.

- Zato imam utisak da zubar zeli da skrati tretman i uradi mi gore te krunice. *** pa normalno, sto bi se sad sa tobom zamajavao 15-18 ili 24 meseca kad moze da ti prebrusi zube i da za 7 dana uzme pare. SAMO NIPOSTO NEMOJ da pristanes da ti se radi most a da ti leva jedinica (ona kod koje je izvadjen nerv) nije bezprekorno namestena. SVE ce srusuti!!! zamisli da gradimo most i da nam je jedan stub/nosach mosta stoji kako treba a drugi je kriv kao tvoja jednica … sta bi se dogodilo, pa sve bi se srusilo kad prvi auto prodje ili kad dune malo jaci vetar.

- Donji zubi nisu mrdnuli za svo ovo vrijeme. Razocarana sam malo, znam da treba vremena, ali svima sam vidjela bar neki pomak za mesec dana, meni nista, sem sto je ova desna jedinica se izvukla ka naprijed, bila je uvucena. *** sve zavisi sa kojom zicom je poceo, koji je oblik zice, koji je broj zice i konstantnom pritisku onih gumica (na slikama koje si mi poslal one su plave boje). MNOGO je bolje ako su te gumice postavljene kao broj 8 nego kad su postavljene kao slovo O


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Feb 02, 2024 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Shvatila sam..
Sto se tice broja zice, ne znam..pitacu. Znam samo da rade sa njemackim breketima, Dentaurum ili tako nesto.
Neko im dolazi u ordinaciju ko radi implante inace, nisam se dalje raspitivala, samo sam im predlozila tu ideju nakon sto se tretman zavrsi. A pare jesu problem sada naravno jer sam skoro platila fiksnu u cjelosti. Imam 37 godina :)
Ne znam zasto mi nije uzeo otisak i rekao da uradim ortopan prije pocetka tretmana.. Kada sam pitala rekao je da nema potrebe, da ima sliku telefonom kao pocetno stanje a da ortopan uradim do prve kontrole, tako sam i uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Feb 04, 2024 9:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
- Znam samo da rade sa njemackim breketima, Dentaurum ili tako nesto.
*** OK … to pozdravljam.
- Neko im dolazi u ordinaciju ko radi implante inace, nisam se dalje raspitivala, samo sam im predlozila tu ideju nakon sto se tretman zavrsi.*** cak i da mu neko dolazi da radi implante …. ta ordinacija NIJE opremljena za implante, da li taj dr. sto dolazi, da li on nosi bocu sa kiseonikom na ledjima. ti sama moras da odlucis … to sto su ti kazali "ovde cemo da stavimo implant NISTA se ti ne sekraj” … i za orto ti je kazao da ce sve biti OK i … gde je sada to OK?
A pare jesu problem sada naravno jer sam skoro platila fiksnu u cjelosti. Imam 37 godina :) Ne znam zasto mi nije uzeo otisak i rekao da uradim ortopan prije pocetka tretmana.. Kada sam pitala rekao je da nema potrebe, da ima sliku telefonom kao pocetno stanje a da ortopan uradim do prve kontrole, tako sam i uradila.
*** ja ne volim da izlazim sa diskusija jer ovu prepisku mozda jos neko cita i to je DOBRO jer ce da cuju nasu pricu o “brekets”, o zicama, o vrsti rentgenskih snimaka koji se koriste, modelima, retencionim aparatima … ALI bez ikakve obaveze javi mi se na email da se cujemo i posle cemo polako PONOVO da se vratimo na diskusije ako je neophodno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Feb 05, 2024 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 28, 2024 6:26 pm
Postovi: 9
Sto se tice implanta, moj zubar je svakako protiv u mom slucaju, a ja cu vidjeti kako napreduje terapija pa cu na osnovu toga odluciti da li implant negdje drugo ili te bezmetalne cirkonijum krunice od 3 do 3... Jer mi se ne bruse zdravi zubi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: