Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vakcina protiv HPV- a!
PostPoslato: Čet Dec 01, 2005 3:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 01, 2005 2:04 am
Postovi: 2
Vratili su mi se po drugi put!Pao mi je sigurno imunitet jer sam izlazila kao blesava,i nisam vodila racuna o sebi jedno dve nedelje shto se tice ni vitamina ni spvanja,normalnog zivota, po normalno 8 sati spavanja,a u meduvremenu su mi se pojavile Eserihija Koli,a prethodno strepstokoke,koje sam lecila antibioticima(Ljudi ne verujte mi,shta me snadje).Sad treba da idem za dva dana na skidanje posle malo manje od 6 meseci.Uradio mi je ginekolog tipizaciju HPV*virusa(Koja kosta 5500) da bi mi se utvrdio kako,on kaze tip papiloma virusa (HPV,kojih ima 100000000),i kaze da se se na osnovu tog nalaza pravi vakcinu (na Torlaku(nema da se kup vec se preko zavoda za transufuziju krvi narucuje ,valjda
Mene interesuje,ako mogu da mi kazu one devojke koje su skidale kondilome, da li ja mogu da spavam sa deckom vbez kondoma kada prodju one tri nedelje od skidanja, ako ih on nema takodje,tj ako ode na pregled i utvrde danema.Takodje mi je rekao doktor da je kod muskaraca to vidljivo,i da 80 posto ljudi koji su zarazeni HPV-om samo 20% ima manifestaciju kondiloma.KOd muskaraca je to vidljivo,,a ako nema kondilome onda garant ima virus,ako ste npr spavali sa njim ili imali peting.Ja i moj decko smo vishe od 6 meseci zajedno i nismo imali odnose,jer su mi na prvoj privatnoj klinici rekli da ne mogu da imam odnos sa deckom bez kondoma iako nemam kondilome,a na ovoj drugoj mi je doktor rekao ako ih nemas udriiiiiii po decku!Sta raditi

_________________
,hloliiolio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 07, 2005 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2005 11:58 am
Postovi: 42
Meni je dokoroka rekla da obavezno tip mora da koristi kondom narednih 6 meseci imao ih on ili ne:)mozda nema vidljive ali ima hpv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 05, 2006 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 8:23 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
zanet je napisao:
Meni je dokoroka rekla da obavezno tip mora da koristi kondom narednih 6 meseci imao ih on ili ne:)mozda nema vidljive ali ima hpv!


Da, obavezno!
Humani papiloma virus se veoma lako prenosi, sa tim se ne bi trebali igrati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 07, 2006 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 10:20 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
intersujeme da li neki tip hepatitisac imaju samo homoseksualci i da le se ova bolest lakse prenosi kod ove grupe ljudi

Hvala

_________________
fsadfasf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 2:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 8:23 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
darko25 je napisao:
intersujeme da li neki tip hepatitisac imaju samo homoseksualci i da le se ova bolest lakse prenosi kod ove grupe ljudi

Hvala


1. Ne.
2. Ne.

Jos nesto? 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: