Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Okt 28, 2005 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2005 7:03 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Imam genitalni herpes vec skoro godinu dana. Ono sto je najveci problem je to sto se pojavljuje skoro svakih mesec dana i cesce. Po savetu lekara koristim "aciklovir" kada je herpes manifestovan i tada prodje za pet-sedam dana. Medjutim, posle odnosa, kada je sluzokoza blako osetljiva (cak i sa koriscenjem kondoma), posle par dana herpes se ponovo pojavljuje. Da li uopste postoji neko resenje protiv tako cestog pojavljivanja, i sa njim dalje kroz zivot?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 07, 2005 2:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Recite mi kakav oblik acyclovira koristite kremu ili tablete ?
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Aciklovir i herpes
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:03 am
Postovi: 7
obgyn je napisao:
Recite mi kakav oblik acyclovira koristite kremu ili tablete ?
Pozdrav,
ObGyn

Molim Vas za informaciju o acikloviru. Pre tri godine brisom mi je utvrdjen Herpes simplex i prosao sam dug tretman aciklovirom, nakon toga analiza je bila negativna. Isao sam na kontrole u razmacima od 10 meseci i svaki put je rezultat bio negativan. Juce sam dobio iz laboratorije pozitivan nalaz. U laboratoriju sam otisao zbog blage povisene temperature koja se javljala i prvi put kada je pronadjen herpes. Tada sam pio aciklovir tablete u ritmu koji mi je dao lekar, mislim prvih pet dana pet puta dnevno, zatim pet dana cetiri puta dnevno, pa pet dana tri puta dnevno ali nisam siguran da je tako. Da li mozete da mi pomognete i date uputstvo na koji nacin da koristim Aciklovir. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 26, 2005 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 12, 2005 3:35 pm
Postovi: 72
Pogledajte ovde:

http://www.roditelj.com/forum/viewtopic.php?t=4322

Izgleda da ima i alternativnih resenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 12, 2006 8:59 pm
Postovi: 1
zanima me kako todoksin deluje kada je u pitanju genitalni herpes,da li moze da se koristi u trudnoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:03 am
Postovi: 7
To možete pročitati na linku u poruci iznad Vaše. Možete da se raspitate u njihovoj apoteci 0113232195.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 19, 2006 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 11:07 am
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
herpes kao herpes se ne leci. jedino sto mozete jeste da mnogo pojacate imunitet kako bi vam organizam sam izbacio virus iz tela, te do herpesa nece doci. naime, ako vam je jak imunitet, virus koji moze da se replicira samo u celiji ne moze da prodre u istu te "luta" u organizmu i napokon ga organizam sam izmedju 6 meseci i 3 godine izbaci. ostaju samo antitela u telu. lokalna primena masti i kapi je ustvari lecenje simptoma: hraste (u kojoj se takodje nalazi virus kojem je omogucena replikacija), plikovi, bolovi itd. ali virusa nikako, virus je patogen koji se ne leci. osim lecenja simptoma koje ne treba zaobici nikako, treba primeniti i komplementarnu medicinu kako bi se virus izbacio iz tela: detoksikacija organizma, vitamin c i b u vecoj dozi - bolje organskog porekla, cajevi i necete verovati: sport!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 20, 2006 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:03 am
Postovi: 7
Da li primena Aciklovir tableta utice na virus u organizmu tako da je u toku primene Aciklovira osoba manje zarazna i da li osoba koja je situaciji da bude zarazena herpesom moze to da spreci preventivnim uzimanjem Aciklovira? Koje su stetne posledice uzimanja Aciklovira?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Napomene u vezi herpesa
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 2:54 am
Postovi: 7
Imam i ja genitalni herpes.

Dobio sam ga 2003.

Pre toga sam bio potpuno zdrav bez ikakvih odnosa,sa apsistencijom od skore 8 godina.

Nije strasno lako se podnosi ako znas kako.

A to "kako" znaci sto manje odnosa.

Svaki odnos vraca herpes u provobitno stanje.

Ovo vazi za genitalni.

Sto vise mlecnih prozivoda-najvise jogurta i pasterizovanog obicnog mleka u tetrapaku.

Sto manje jezgrastog voca-sto manje grozdja,visnje,oraha,badema i slicno.Sto manje kofeina,sto manje kafe,koka kole i slicno.

Tu imas dve amino kiseline koje ili lece herpes ili ga pospesuju:

PRva koje je dobra je "lizin".
Ovo je najrprirodnija metoda lecenja.
Ima ga u dosta u bodi bilding preparatima sto prodaje"Pansport.co.yu"
Najvise ga ima u mlecnim prozivodima.

Izbegavati "arginin".On ti pospesuje povratak herpesa.

Detaljnije o tome koje namirnice sadrze "lizin" i "arginin" na link ovde:

http://www.herpes.com/Nutrition.shtml


Tu mozes chatovati sa ljudima koji dele tvoju i moju bolest.

Nijedan herpes se ne ne izbacuje iz organizma.

Moze i leci se ali ostaje zauvek u organizmu.

Sto se pre pomiris sa tim i ti i svi ostali koji ovo citaju a znaju da imaju bilo koji herpes utoliko bolje.

Meni je bilo mnogo tesko dok se nisam pomiro sa tim..

Posle toga mi je bilo lakse naci nacin da ga sto bezbolnije podnesem i to najvise prirodnim preparatima.

Ostaje trajno u telu cineci tako zarazenu osobu trajnim prenosnikom zaraze.

Vremenom se javlja kakav takav imunitet da se ne oseca bol i osoba se oseca zdravo ali taj osecaj zdravlja znaci da je samo virus pritajen.
I to ne znaci da ne presnosis dalje.

Stacionira se u kicenoj mozdini gde mu je stalno mesto prebivalista a po gubitku imuniteta se vraca na mesto sluzokoze gde je uso a to je glavic penisa ili sluzokoza vagine spolja ili unutra kod zena praveci bubuljice koje su vrlo zarazne narocito za oko domacina ako se ne pazi i normalno sire se dalje.
Herpres se u najcescem broju slucajeva prenosi preko dodira sluzokoza-sluzokoza.


Za vreme trundnoce ako tvoja zena dobije herpes moze se roditi mrtorodjencad ili sa teskim ostecenim mozga.

Zato se zarazenim parovima preporucuje da najmanje godinu dana prodje od momenta sticanja do momenta zaceca-trudnoce jer je potrebno da zarazeni partner takodje dobije natitela i kakav takav imunitet pre nego se izvrsi porodjaj i dete ne dodje pri rodjenju u kontaktu sa pogubnim bubuljicama u kanalu zarazene vagine trudnice.

Poznata farmaceutska kompanija" Glaxo SMith Kline"je na putu da pusti u prodaju vakcinu ali ne i lek za genitalni i simple x herpes -za HSV1 i HSV2.Vakcina zasticuje samo one koji jos uvek nemaju odnosno za osobe koje zele stupiti u brak i imati decu a ne zele preneti bolest partneru
.Oni koji imaju nije od nekakve pomoci.Trebala bi za godinu-dve da se javno pojavi u prodaji.Procenat zastite je oko 60-70%.I deluje vise za zene i devojke nego li za muskarce.

Dosta pomaze i obican rastovor pod imenom"povidon-jod"koji kosta 60-ak dinara i ima ga svuda.Paziti samo da prstima ne pipas zarazena mesta pa kasnije to u oko ili sluzokozu na licu-samo prebacujes virus.Iskljucivo toaletni papir.


Da podsetim da smo mi srecna generacija.Do 1978 godine nisu postojale tablete vec smo inekcije koje se moraju uzimati svakodnevno-spricati se.
Sada imamo tablete so pomaze ali ne za stalno.
Aciklovir dosta ostecuje jetru.Ostecenje se odmah ne oseti ali posle par godina i te kako.
Stoga treba sa aciklovirom uzimati obavezno i "leprotek" i "liv52" tablete za cuvanje jetrenih celija tokom uzimanja acikovira pa i dalje.
Nisu skupe,leprotek je oko 150 a liv oko 300 dinara,traju do 30 dana.

I naravno sto vise livadskog ili sumskog meda,najmanje 2-3 velike uspene kasike dnevno.

Inace ima ukupno 8(osam)vrsta herpesa od najslabijih do najpogubnijih.

hepres simplex=HSV1
Izaziva bubljice i kraste na licu.Povlaci se vremenom ali ga osoba daje drugoj prilikom poljupca.Nije opasan previse.

herpes genitalis=HSV2
Vrlo opasan po zene u trudnoci.Ovako vrlo bolan.Imam ga i ja.Koristim vise "povidon-jod"
Zerper-Uoulster=HSV3
Epsatin-Barr virus=HSV4
Citomegalo virus=HSV5
HERPES 6=HSV6
HERPES 7=HSV7
HEPRES 8=HSV8

Ja pored genitalnog sam zakacio i to od iste osobe i Citomegalovirus=HSV5 i Herpes 6=HSV6

Citomegalo virus uzrokuje lupanje i aritmiju srca.
HSV6 je jedan od vrlo pogubnih.Zbog njega sam morao d autrostrucim dozu aciklovira jer uzrokuje multipleks sklerozu,invaliditet i hronicki umor.
I najvise bol u vratu.

Treba reci da ljudi koji imaju herpes ponovo odlaze na testiraranje misleci da je proslo.Samo gube vreme na redove i bacaju pare na analize.Sto se pre pomirite sa time lakse ce Vam biti.

Tuzna i bolna ali ne i po zivot opasna istina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 3:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Veći deo ovog teksta iznad je u redu, samo sam mislio da malo razjasnim neke detalje.

Citiraj:
Nije strasno lako se podnosi ako znas kako.
A to "kako" znaci sto manje odnosa.
Svaki odnos vraca herpes u provobitno stanje.
Ovo vazi za genitalni.


To je možda vaše iskustvo, ali reaktivacija virusa zavisi od pada imuniteta, a ne od učestalosti seksualnih odnosa. Dakle to ne važi za sve obolele od HSVa. Ja ne mislim da bi osobe koje su inficirane herpesom trebalo da apstiniraju kada su bez tegoba i promena na koži. Asimptomatskih prenosilaca u populaciji ima svega 1-2 posto, dok najviše 6% sekretuje virus prvih nekoliko meseci posle infekcije. Antitela na HSV tip 2 ima od 20-80% seksualno aktivnih, od kojih neki nisu nikad ni imali simptome; kako to da svi oni apstiniraju zato što su jednom imali herpes, tako posmatrano gotovo da više i ne bi bilo seksa.



Citiraj:
Ostaje trajno u telu cineci tako zarazenu osobu trajnim prenosnikom zaraze.

Tačno, ali osobe su prenosioci virusa kada imaju vezikule, a svega 1-2% su prenosioci bez ikakvih simptoma (mada je istina da su oni epidemiološki vrlo bitni, ali neki od njih nisu ni imali simptome prilikom infekcije).

Citiraj:
Inace ima ukupno 8(osam)vrsta herpesa od najslabijih do najpogubnijih.

hepres simplex=HSV1
Izaziva bubljice i kraste na licu.Povlaci se vremenom ali ga osoba daje drugoj prilikom poljupca.Nije opasan previse.

herpes genitalis=HSV2
Vrlo opasan po zene u trudnoci.Ovako vrlo bolan.Imam ga i ja.Koristim vise "povidon-jod"
Zerper-Uoulster=HSV3
Epsatin-Barr virus=HSV4
Citomegalo virus=HSV5
HERPES 6=HSV6
HERPES 7=HSV7
HEPRES 8=HSV8


Bolest za koju mi koristimo naziv herpes izazivaju isključivo
Herpes simpleks virus tip 1 - poznatiji kao orofaringealni tip
Herpes simpleks virus tip 2 - poznatiji kao genitalni tip
Infekcije se mogu preklapati, odnosno HSV-2 može izazvati infekcije u ustima, ili HSV-1 na genitalijama, s tim što su takve infekcije obično blažeg toka i ređe se reaktiviraju.

Ostali nabrojani virusi spadaju u familiju virusa Herpesviridae ali izazivaju druge bolesti:

Varicella zoster virus - Izaziva ovčje boginje. Reaktivacija ovog virusa izaziva oboljenje koje se zove herpes zoster koje liči na običan herpes, ali se leči znatno većim dozama aciklovira i ima neke specifičnosti. Od ovog mogu da obole svi koji su nekad imali ovčje boginje.

Citomegalovirus - Prenosi se bliskim kontaktom. Virus se nalazi u svim telesnim izlučevinama. Izaziva sindrom mononukleoze, ali je bolest blaga i retko sa komplikacijama. Ne mora svako da oboli. Antitela na ovaj virus se mogu naći u 40-80% odraslih u razvijenom zemljama, ili kod 90-100% odraslih u nerazvijenim zemljama sa nižim standardom. Kod obolelih je moguć subklinički hepatitis. Samo kod imunokompromitovanih (ko prima citostatike, kortikosteroide duže vreme, oboleli od SIDE) CMV može dati ozbiljne infekcije. Ukoliko se majka inficira u toku trudnoće postoji opasnost od razvoja kongenitalnih anomalija ili mrtvorođenosti.

Epstein-Barrov virusIzaziva bolest koja se zove infektivna mononukleoza. Takođe je vrlo zastupljen u populaciji. Povećava se broj mononuklearnih ćelija u krvi, uvećane su limfne žlezde, blaga temperatura, malaksalost, gnojna angina. Glavne komplikacije bolesti su hepatitis i ruptura (pucanje) slezine koja se mnogo uveća (ali je to vrlo retka komplikacija). Bolest u najvećem broju slučajeva prolazi sama od sebe bez posledica. U Africi se ovaj virus povezuje sa Burkittovim limfomom, a u jugoistočnoj Aziji sa nazofaringealnim karcinomom. Kod imunokompromitovanih izaziva limfome.

Ostali nabrojani nisu toliko bitni. Napomenuo bih da nijedan od ovih virusa nije poguban kod osoba sa normalnim imunitetom. Novorođenčad i imunokompromitovani su druga priča i kod njih zbog bilo kog od ovih virusa može nastati smrtonosna bolest.

Citiraj:
Citomegalo virus uzrokuje lupanje i aritmiju srca.
HSV6 je jedan od vrlo pogubnih.Zbog njega sam morao d autrostrucim dozu aciklovira jer uzrokuje multipleks sklerozu,invaliditet i hronicki umor.
I najvise bol u vratu.


Prvi put čujem da neko leči HSV6. Ta dijagnoza se obično i ne postavlja. Ako vam ti virusi prave tolike probleme mora da vam sa imunitetom nešto nije u redu. Da li ste radil test na HIV? Voleo bih da vidim neki link gde piše da HSV6 izaziva sve ovo; sve i da je tako, to su ekstremno retki slučajevi jer HSV6 se nalazi u 60-80% posto osoba i u razvijenim zemljama.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za hsv6
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 2:54 am
Postovi: 7
Ja imam HSV6a dakle koliko ja znam postoje a i b varijante.

B se dobija od boginja u detinjstvu.
A je mnogo opasniji sto sam osecam svakog jutra u vidu umora,bolova i kocenja misica na rukama i nogama.

http://hhv6.blogspot.com/2005/10/human- ... hv-6a.html

Hiv negativan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za hsv6
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 2:54 am
Postovi: 7
Evo i zvanicnog linka

http://www.hhv-6foundation.org/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 1:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Sve je to OK, nego ko je vama rekao da su to simptomi tog virusa i da se leči trostrukom dozom aciklovira. Ovim istraživanjem i nisam nešto impresioniran, jeste interesantno, daje neke pretpostavke o nastanku multipleks skleroze, ali kakve veze to ima sa vašim slučajem? Da li su vam postavili dijagnozu multipleks skleroze, da li vas je zbog tih grčeva pregledao neko?

Taj tip B se ne dobija sa boginjama nego izaziva bolest koja se zove roseola infantum, to je crven osip sa temperaturom koji prođe sam od sebe.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ja ne znam odakle ljudi izvlace sve te silne informacije tipa - antitela na hsv 2 ima 20-80% seksualno aktivnih. Pa, ne bih bas rekao, mozda ima izmedju 10-15%, ako ima i toliko, ali vise od toga, nema sanse. A sto se tice herpesa, slozio bih se da je bolje sto pre pomiriti se s tim da ostaje dozivotno u organizmu i nauciti ziveti s njim. Ima i gorih stvari od toga u zivotu, mada ako bi se pravila klasifikacija polnih bolesti, definitivno su najgori HIV i Hepatitis C, ali odmah posle njih je herpes tip 2. Jedina dobra stvar kod njega je da nije smrtonosan, sve ostalo je uzas. Meni nije jasno da u 21. veku naucnici i uopste ljudi iz medicine nisu uspeli da nadju lek ni za jedan bogovetni virus, pa tako ni za herpes. Strasno. Citao sam negde da je navodno vakcina protiv herpesa u zavrsnoj fazi i da se ocekuje u slobodnoj prodaji otprilike 2011. godine. Ona bi dala 100% zastitu, a pomogla bi i onima koji su vec zarazeni. Da li je istina, ili samo spekulacija, videcemo. Do tada jedini lek je sto vise vitamina i prirodnih preparata za jacanje imuniteta. Apstinencija je neizbezna, tesko je naci partnera koji ce hteti da bude sa vama uz saznanje da bolujete od herpesa, taj verovatno ne zna sta je to. Recidiv se javlja kod 94% zarazenih, znaci treba da budete medju 6% srecnika koji imaju takav imunoloski sistem da herpes ostaje zauvek pritajen u telu. Ako ste jedni od njih, predlazem da zaigrate Loto, jer bas imate retku srecu. A, voleo bih da cujem iskrenu ispovest nekoga ko je uspeo da se "izleci" od herpesa koristeci preparat Todoxin. Zaista je dobro izreklamiran na Internetu, ako mu je efikasnost i 20% kao reklama, onda ga svima preporucujem kao lek protiv herpesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vakcina
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2007 11:43 am
Postovi: 4
Vakcina protiv herpesa postoji ali je doktor koji ju je izmislio skoro potpuno senilan i ima 90 godina. Javlja se kucna pomocnica koja skoro nista ne zna. Da smo reagovali ranije, mozda bismo je i dobili. Ja cu napisati broj telefona pa probajte da zovete ali verovatno cete biti bez uspeha.

011/2432812

Pozdrav,

Olja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: