Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: herpes
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 5:00 pm
Postovi: 1
Lokacija: Srbija
Postoji injekcija protiv herpesa proizvodi se u Rusiji.Zove se IMMUNOMAKS i resava problem herpesa i tipa 1 i tipa 2(genitalnog)na dve godine od momenta primanja.Kod nas je nema a u Rusiji je u slobodnoj prodaji.Moja prijateljica koja zivi na relaciji Rusija-Srbija je primila tamo tu injekciju i vec godinu i po dana joj se herpes ne pojavljuje,inace ima genitalni herpes koji joj je izbijao jednom mesecno pa i cesce.Takodje resava i probleme kondiloma i neki nasi ginekolozi je preporucuju kao odlicno resenje za navedene infekcije.

http://www.vidal.ru/poisk_preparatov/immunomaxe.htm#03


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Chitala sam o raznim stvarima na ovom forumu, prelistala sve stranice i ustanovila da ne postoji jedina informacija koja je meni bitna vezana za herpes.

Ja ni pod razno ne bih uzimala aciklovir, niti bilo koje druge tablete.
Za mene je moderna medicina rekla svoje kada sam 3 godine vukla hronichno zapaljenje srednjeg uha, pa me je 12-ti doktor prihvatio u bolnicu na operaciju i utvrdjeno je da umalo nisam umrla od takve jedne "gluposti", jer mi je infekcija bila 2mm od mozdane kore. Pre toga sam ispila sve moguce lekove koji postoje i samim tim se i otrovala od kojekakvih antibiotika, kortikosteroida i sl.

Kondilome zbog takvog kljakavog imuniteta operisala 5 puta.

Zdravo se hranim, pushach.

Herpes mi izlazi jednom mesechno na dan menstruacije, i povlachi se posle 3 dana, nije bolan i ne smeta mi preterano.
Zanima me zbog chega bih pila aciklovir godinama i suzbijala ga ukoliko je to shto ga imam 3 dana mesechno jedini problem.
Ili bolje da formulishem pitanje ovako: da li je to shto mi se pojavljuje jednom mesechno jedina muka ili bih aciklovir trebala piti zato shto herpes moze da izazove neki mnogo veci problem o kojem nisam obaveshtena ?
Jer ako je samo zbog te male manifestacije- radije ga ne bih konzumirala uopshte, niti trovala jetru njime.

Jedan og ginekologa kod kojih sam ishla mi je predlozio da primam dva puta godishnje inekcije hemoglobulina.

A za HPV mi je taj isti doktor na osnovu biopsije ( ovo je rezultat biopsije: Makroskopski; dva fragmenta tkiva najveceg prechnika 3 i 5 mm uzeti u obradu u jedan kalup.
Metode; he
Mikroskopski; delovi cerviksa pokriveni skvamoznim hiperplastichnim epitelom ochuvane stratifikacije. U jednom delu uochava se akantoza i papilomatoza sa fokalnom parakeratozom. U ovom delu postoji hiperplazija bazalnih celija ogranichena na bazalnu trecinu epitela bez mitotske aktivnosti, sa blagom jedarnom hiperhromazijom. U povrshnim zonama se uochavaju koilociti. Lamina proprija fibrozirana, sa oskudnim infiltratima limfocita.dijagnoza: condyloma planum cervicis) predolzio da idem na operaciju grlica materice kojom bi se trajno odstranilo zarishte iz kojeg mi i izlaze kondilomi ?
Meni je sve to pomalo konfuzno.
Promenila sam 6 ginekologa i svako pricha svoju prichu.

Unapred zahvalna.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Chitala sam o raznim stvarima na ovom forumu, prelistala sve stranice i ustanovila da ne postoji jedina informacija koja je meni bitna vezana za herpes.

Ja ni pod razno ne bih uzimala aciklovir, niti bilo koje druge tablete.
Za mene je moderna medicina rekla svoje kada sam 3 godine vukla hronichno zapaljenje srednjeg uha, pa me je 12-ti doktor prihvatio u bolnicu na operaciju i utvrdjeno je da umalo nisam umrla od takve jedne "gluposti", jer mi je infekcija bila 2mm od mozdane kore. Pre toga sam ispila sve moguce lekove koji postoje i samim tim se i otrovala od kojekakvih antibiotika, kortikosteroida i sl.

Kondilome zbog takvog kljakavog imuniteta operisala 5 puta.

Zdravo se hranim, pushach.

Herpes mi izlazi jednom mesechno na dan menstruacije, i povlachi se posle 3 dana, nije bolan i ne smeta mi preterano.
Zanima me zbog chega bih pila aciklovir godinama i suzbijala ga ukoliko je to shto ga imam 3 dana mesechno jedini problem.
Ili bolje da formulishem pitanje ovako: da li je to shto mi se pojavljuje jednom mesechno jedina muka ili bih aciklovir trebala piti zato shto herpes moze da izazove neki mnogo veci problem o kojem nisam obaveshtena ?
Jer ako je samo zbog te male manifestacije- radije ga ne bih konzumirala uopshte, niti trovala jetru njime.

Jedan og ginekologa kod kojih sam ishla mi je predlozio da primam dva puta godishnje inekcije hemoglobulina.

A za HPV mi je taj isti doktor na osnovu biopsije ( ovo je rezultat biopsije: Makroskopski; dva fragmenta tkiva najveceg prechnika 3 i 5 mm uzeti u obradu u jedan kalup.
Metode; he
Mikroskopski; delovi cerviksa pokriveni skvamoznim hiperplastichnim epitelom ochuvane stratifikacije. U jednom delu uochava se akantoza i papilomatoza sa fokalnom parakeratozom. U ovom delu postoji hiperplazija bazalnih celija ogranichena na bazalnu trecinu epitela bez mitotske aktivnosti, sa blagom jedarnom hiperhromazijom. U povrshnim zonama se uochavaju koilociti. Lamina proprija fibrozirana, sa oskudnim infiltratima limfocita.dijagnoza: condyloma planum cervicis) predolzio da idem na operaciju grlica materice kojom bi se trajno odstranilo zarishte iz kojeg mi i izlaze kondilomi ?
Meni je sve to pomalo konfuzno.
Promenila sam 6 ginekologa i svako pricha svoju prichu.

Unapred zahvalna.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Sta te jos zanima u vezi herpesa?

Aciklovir se pije preventivno tj. supresivno ako osoba ima vise od 6 recidiva godisnje.

Na tebi je da odlucis zelis li ga koristiti ili ne,jer ti sama znas kakve bolove trpis ili ne trpis kada se herpes pojavi. Ako je to nesto sto mozes da podnosis ,ti i tvoj partner, onda ok, ne moras.Ako ti pak smeta i ruinira sexualni i emotivni zivot,onda bih ti preporucila. A posebno emotivni zivot.
Jer ako ces da cuvas jetru, a unistavas dusu i sebe dovodis u depresivno stanje, nisi na dobitku,vec gubitku.

Ako imas partnera ili muza,svesna si da herpes mozes lako preneti na njega.
To bi bio jedan od razloga zasto ne bi bilo lose suzbiti taj herpes bar na neki period,zar ne?
A zivot je mnogo lepsi bez herpesa,mnooooooogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Sto se tice posta u kom se spominje ruski lek Imunomaks.

Cudno da se o njemu ne moze procitati nista na recimo americkim sajtovima,niti bilo kojim drugim.Iskreno,nikad nisam cula za tu injekciju ,a nedavno sam sa profesorkom koja je specijalista za herpes pricala na tu temu i kaze da pravi lek jos nije na vidiku,a smatram da raspolaze validnim informacijama. Stoga bih Imunomaks "uzela sa rezervom".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ne trpim nikakve bolove, te mi ni emotivni zivot nije u problemu.
Iskreno, partneru josh nishta nisam rekla, jer ne uspevam da nadjem nachin za to :(

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 10:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Nisi rekla partneru ni za herpes ni za HPV?

Zelim ti puno srece sestro,da to ne predje na tvog partnera jer tad tvoj emotivni zivot moze trpeti mnogo,a to boliiiiiiiiiiiiiii,samo da znas kako boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Rekla sam mu za HPV, ali ne i za herpes.
Trazim nachin.
Trenutno se oboje lechimo od ureaplazme.
Malo je previshe svega, ne ?

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 9:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Zasto se ljudi oboleli od herpesa stide sami sebe?

Zasto misle da je lakse imati HPV,hlamidiju ili nesto drugo?

Pa herpes ne ostavlja posledice koje ostavljaju ove druge bolesti.Sve se prenose istim putem, herpes nije isklljucivo bolest koja se prenosi seksualnim kontaktom ,kontakt moze biti i na drugi nacin.

zasto ljudi sami sebe unistavate.

Od herpesa necete ostati sterilni, necete dobiti karcinom,necete umreti.
herpes je nekako najmanje poznat u narodu sa genitalnom lokalizacijom i kao takav imam utisak da je najveci tabu,pa je nekome lakse reci da ima kondilome,nego da ima herpes. zZasto ljudi?
niste gore osobe ako iamte herpes. Bolest ne bira, ni jedna.


Izgleda je puno onih obolelih od kondiloma i hlamidije pa su se izborili za svoja prava da im niko ne sme reci ni rec da su bolest dobili polnim putem,sto zvuci uvredljivo, a kad se spomene herpes,odmah ispadnes promiskuitetan,los,neodgovoran itd.
nije tacno ljudi.
Borite se za svoja prava,ne dajte da vas vredjaju. zasluzujete svu ljubav ovog sveta bas kao i oni zdravi i bas ako oni koji imaju kondilome,hlamidiju ,kandidu gonoreju ili bilo sta drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2009 4:26 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Volela bih i ja da znam zashto je to tako.
Ali nekada je mnogo teshko doci do nekih odgovora u zivotu.

_________________
Forward ever.
Backward never.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 7:21 pm
Postovi: 3
Pa ne znam vise ni gde da idem ni sta da radim kome da se obratim ej zivote ljudi idu na mars a ne mogu da nadju lek za usrani herpes virus, svakim danom sam sve losijeg raspolozenja nisam siguran koliko cu jos moci da izdrzim, imam zelju da okoncam sve ove gluposti... KO moze da se pomiri sa tim svaka cast...pozdrav svima nadam se da ce naci lek pre nego sto prsnem i napravim neku glupost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 8:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
A kad ti je bilo najteze? :o

Kakve sve bolesti postoje u danasnje vreme,a ti ces da se besis zbog herpesa ?!?! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 07, 2009 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 7:21 pm
Postovi: 3
Zna li ko kako utice obrezivanje na GEN. herpes? Unapred hvala :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 08, 2009 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
e Zivote je napisao:
Zna li ko kako utice obrezivanje na GEN. herpes? Unapred hvala :cry:

U kom smislu pitas za ovo?
pre oboljevanja,ili nakon?

Ljudi, Aciklovir, supresija i zivot je mnogo lepsi,a ljubav,ah...ljubav, sta je to,kome to jos treba,heheh.Naucite ziveti bez nje, pa ako vam se desi sa herpesom, vas je ceo svet i osoba koja vas prihvata takvog, dostojna je svega najlepseg.

Ja vas potpuno razumem i nije se smejati nekome ko ima herpes, teske su to muke,one psihicke ponajvise.
Izdrzi ,prijatelju, doci ce bolji dani i razumnije osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 07, 2009 7:21 pm
Postovi: 3
Pa pitam da li je bolje biti obrezan ili ne? A sto se ljubavi tice imam je na pretek jedini problem je to sto sam najvise ljut na sebe...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: