Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Naravno da treba da pricas, mnogo je lakse ovako ispricati nekom na internetu svoj problem nego uzivo bliskim osobama.
Moras da shvatis jednu stvar, taj decko koji je pomenuo minimalnu, vise samo teorijsku mogucnost zaraze, je neko ko sigurno ima mnogo manje prakticnog iskustva od pomenutih doktorki. Mali je broj zarazenih koji ce otvoreno priznati nacin na koji je doslo do toga, razlozi su razumljivi. U nekoj nasoj sredini i sama bolest nailazi na osudu a kamo li pomenuti nacin zaraze. Zato se sve vise pominju heteroseksualni odnosi ali veruj mi bar pola od njih sigurno nije na taj nacin zarazeno.Iz tog razloga doktorka ti i pominje mnogo vecu verovatnocu zaraze putem analnog seksa, bez obzira da li je homo ili hetero. Vrlo bitna stvar u tome je da se prilikom analnog seksa lako stvaraju ostecenja na sluzokozi analnog otvora i kozi penisa, pa je samim tim kada postoji otvorena rana i verovatnoca zaraze veca.Realno, u tvom slucaju ne postoji ni 0,1% sanse da si se tako zarazio.
Jel znas ti ono "boj se ovna, boj se gov.. a kad cu ziveti?" e pa tako i ti, proci ce ti zivot u strahovima, ovaj put stvarno bezrazloznom, srecom :)
Ne znam koliko imas godina, cini mi se da si veoma mlad, u odnosu na mene sigurno i jesi :) poslusaj me onako najiskrenije ljudski, nemoj sebi sam zagorcavati zivot bez potrebe, ima vremena kada ce ti on sam namestiti pravu muku i nevoju sa kojom ces morati da se boris a sad se trosis na gluposti.
Probaj da u buduce pazis na sebe i svoje zdravlje, da se ne izlazes rizicnim situacijama u svakom pogledu, pomozi sebi koliko je do tebe i bice sve ok :)Pored fizickog sacuvaj i svoje mentalno zdravlje, nemoj se nervirati i paniciti na sve i svasta. Zato sam ti u predhodnom postu i rekla da posetis psihijatra, jer oni najbolje znaju da saslusaju, usmere te, pomognu da prebrodis neke kriticne situacije a boga mi i da te nauce kako da se u buduce sam sa njima boris.Da je srece, svako bi od nas na najnormalniji nacin mogao da ode kod nekog od njih kad god mu je potrebno.Ti mi ne izgledas kao neko ko ima neki ekstra problem vec ti je samo u ovom trenutku potrebno malo podrske da preskocis ovu preponu na koju si u zivotu naisao, da naucis da se boris sa anksioznoscu i bez lekova :) veruj mi to je vrlo lako :)
Preguraces ti sve ovo i vrlo brzo cemo se mi zajedno ovde ovome smejati :)
Pozdrav :)

Vrh

PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
@tanja68

Pa i nije da sam toliko mlad, 81 sam godiste. A sto idemo stariji razlika se smanjuje. Voleo bi da se ovom posle smejem ali uvek iskrsne neka nova informacija sto me uzruja.

Npr :

-vec 3 dana osecam krajnike, jeste da sam prekljuce jeo polusmrznute visnje ali me nikako ne popusta u grlu a pored toga sam na raznim mestima procitao da simptomi mogu se desiti po nekima vec nakom 10 a po nekima vec nakon par dana (sad koliko je to ni sam ne znam).

-Zatim procitam vest da su se pojavili fals kondomi u cemu je fora ne znam da li lakse pucaju ili su porozni pa propustaju virus?

-da li sam je dodirnuo pre kako se prvo secam ili sad pocinje da mi se mesa u glavi posto je razmazala spermu po spoljim usnama (ovo prvo je verovatnije).

-Za koliko virus na vazduhu postaje neaktivan.

-Po jednom izvstaju velika vecina zena koja je u 2013 zarazena HIV su prostitutke. Dok kad sam bio na 6 infektivnoj sreo sam u cekaonici gomilu mladih momaka 25-30 koji su stvarno neki fin svet ne bi nipocemu provalio da su HIV+. Jesu li oni svi dobili HIV usled sexa bez kondoma?

-zatim naletim na informaciju da virus moze prodreti i kroz sluznicu, to me onda plasi sat ako sam malo virusa zakacio na ulazu u uretru da li je proslo dovoljno vremena da se on deaktivira, da li on moze proci kroz neostecenu uretru ili neostecenu kozicu na glasu.

Mislim jedno ludilo u glavi.

Sa druge strane ima i nekih pozitivnih misli

- mozda ona nije HIV+, ima stalne musterije po njenim recima, sad da li me laze ili ne ne znam, ima kontakt samo sa kondomom, bar za vaginalni mislim, ona tvrdi i za oralni ali nekako sumljam u to jer me je slagala za godine. Analni mislim da uopste ne praktikuje jer kad smo se bili mazili prst mi je dosao do anusa u odmah je odreagovala "ne to", "smes samo da spolja da mazis". Po njenim recima na odmor u septembru je vodi neki decko u Dubaji. Kad sam je zvao i rekao da zelim oral sa kondomom njene recu su bile "neko normalan" kolika je to sigurnost videcemo.

- i da jeste HIV + koliko sam procitao dovoljno je par sekundi da se virus na vazduhu deaktivira po nekima za totalnu deaktivaciju 16 sec neka me neko ispravi, onda verovatno tecnosti sto se nalaze na spoljnem delu vagine gube mogucnost zaraze.

-i treca stvar i da dobijem HIV sta da radim moram nastaviti ziveti. Obe doktorke su mi rekla da moja situacija nije rizicno ponasanje sad videcemo.

Hvala ti tanja sto imas strpljena i zelju da sa mnom komuniciras u ovakvom trenutku koji mi mnogo znaci jer nemam kome da se poverim.

Vrh

PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 7:12 pm 
Nakon 27.5 dana (nisam mogao da cekam vise) otisao sam u Studensku i testirao se i hvala Bogu rezultat je nereaktivan. Imao sam razgovor sa Doktorkom MIlom Paunic i po njenim recima nema razloga za brigu rizici kojima sam bio izlozen po njenim kao i po recima doktorke Dubravke su u domenu teorije i da cu biti prvi koji je tako dobijo HIV u Srbiji. Ostaje mi jos jedno testiranje sa mesec dana ali mi kaze da se ne brinem i da ce biti isti rezultat jer po njenom iskustvu testovi nikad nisu postali pozitivni nakon dva meseca prozora ako je prvo estiranje uradjeno u prozoru 28 (kod mene27.5).

E sad nakon cetvrtog dana od izlaganja dobio sam neku gljivicu u ustima i vucem je jos uvek (sumljam na Candidu) ona isto kaze da se ne brinem zbog toga jer je to posledica najverovatnije pada imuniteta od stresa, po njenim recima dovoljno je 16 sati stresne situacije i da u sistemu dodje do hausa, kao i da to ne utice na rezultate testa. Zeleo bi da cujem vase misljenje za gljivicu.

Vrh

PostPoslato: Čet Avg 06, 2015 8:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Испирај уста воденим раствором соде бикарбоне.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca

Vrh

PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 6:40 am 
Uradio sam briseve grla i jezika i nista nisu nasli, sad me zanima ili bolje reci brine zasto mi je jezik beo i zasto imam knedlu u grlu(krajnicima)?

Vrh

PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 7:31 pm 
Анализе брисева нису много поуздане јер их најчешће лоше узимају са ткива. Мада, језик може да буде бео и због желуца - ако имаш горушицу.

Само ти испирај уста и грло содом бикарбоном и четкицом за зубе пери и језик осим зуба.

>
aa_aca, aa aca, aaaca

Vrh

PostPoslato: Sre Avg 19, 2015 4:14 pm 
Opet sam radio test u 41 danu (tacno 40.5 od rizicnog kontakta) i negativan je, sad me interesuje kolika je sigurnost testa u ovom periodu prozora?

Vrh

PostPoslato: Čet Avg 27, 2015 7:46 pm 
danas je 50 dan i radio sam opet test hvala Bogu negativan je, doktorka u privatnoj labaratoriji u kojoj sam radio rekla je da vise nema potrebe za testiranjem ali cu svejedno otici za desetak dana i na Studentsku. Sutra bi trebao da uradim u istoj privatnoj labaratoriji i testa na hepatitis B i C cisto da budem siguran. Interesuje me da li je ovo dovoljan deo prozora za njih i da li treba naknadno raditi jos kontrola?

Vrh

PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 11:30 am 
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Da li u Vasim gradovima postoji mogucnost anonimnog i besplatnog testiranja na HIV?

Vrh

PostPoslato: Ned Nov 22, 2015 10:34 pm 
Pridružio se: Ned Nov 22, 2015 10:20 pm
Zdravooo...imam jedno pitanje.... jedan moj prijatelj mi se zali da ga boli sredina polnog organa i pece ga kad mokri... boji se da nije neka bolest zadnji put je imao odnos pre 7 dana a to mu se desilo 2 dana posle toga. Hvala unapred...

Vrh

PostPoslato: Pon Nov 23, 2015 9:49 am 
Јака инфекција је у питању. Требао би бар да уради уринокултуру, а можда и брис мокраћног канала.

>
aa_aca, aa aca, aaaca

Vrh

PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Radoznala123456 je napisao:
Zdravooo...imam jedno pitanje.... jedan moj prijatelj mi se zali da ga boli sredina polnog organa i pece ga kad mokri... boji se da nije neka bolest zadnji put je imao odnos pre 7 dana a to mu se desilo 2 dana posle toga. Hvala unapred...

Obavezno uraditi bris uretre na Hlamidiju,Mikoplazmu i Ureaplazmu

Vrh

PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 12:51 am 
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 12:28 am
DON ESTEBAN.

Ista situacija.imao sam odnos sa osobom koju prvi put vidim.oral ona meni pruzala.Istripovan totalno.zivot uzas tih dana od odnosa.ne znam dal je hiv+
al nije mi sve jedno.
uradio sam test 27 dana nisam mogao da cekam.
dva puta jednom u higijenskom zavodu za polne bolesti a drugi privatno u biomedica.
oba su bila negativna.sad panika vata dal je dovoljno vreme da se bar malo utesim sa ta dva rezultata.zvao sa ne znam koliko savetovalista i objasnio da sam ja bio pasivan u oralnom seksu meni su rekli da test ne treba da radim da jos ni jedan prenos virusa na takav nacin nije zabelezen.
e sad opet jede taj crv kojeg je jako tesko izbiti iz glave.

Pa vas molim za malo pomoci

prvo tebe Esteban i sve ostale koji se malo razumeju.

radio sam elisa test i neki valjda combo ag-ac

Hvala u svakom slucaju...

Vrh

PostPoslato: Sub Feb 06, 2016 12:23 pm 
Pridružio se: Pet Feb 05, 2016 3:02 pm
Pozdrav,
Zanima me kako tačno ide to sa testiranjem? Jer sam imao rizičan odnos I sad ne mogu da prestanem da razmišljam o tome, hteo sam da idem u institut za javno zdravlje srbije - batut ali nisam mogao da nađem nigde kako to tačno ide, uđem u zgradu i kuda onda? mislim ne bih da idem unaokolo i pitam ljude gde treba da idem za hiv test... Ako neko zna, mnogo bi mi značilo

Vrh

PostPoslato: Čet Okt 13, 2016 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 8:09 pm
Nesiguran je napisao:
Pozdrav,
Zanima me kako tačno ide to sa testiranjem? Jer sam imao rizičan odnos I sad ne mogu da prestanem da razmišljam o tome, hteo sam da idem u institut za javno zdravlje srbije - batut ali nisam mogao da nađem nigde kako to tačno ide, uđem u zgradu i kuda onda? mislim ne bih da idem unaokolo i pitam ljude gde treba da idem za hiv test... Ako neko zna, mnogo bi mi značilo

Brate , idi u Beograd , znas valjda doci do Slavije tu imas Biomedica , mada kada dodjes do Slavije pitaj prolaznike gde je studenska poliklinika ili muzej Niko Tesle ... I na netu izguglaj kako izgleda ta zgrada lako ces naci bez pitanja nekog da ides da se testiras na Hiv , i tamo ce te lepo primiti osoblje tj mene je primila jedna zena i sve ti lepo objasni o Hiv-u i uputi ce te gde da se testiras :))

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 111 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata