Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ZUJANJE
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 7:35 pm
Postovi: 9
Pre godinu dana (7 aprila) 2007 godine sam pucao iz pistolja!Od tad je desno uvo pocelo da mi zuji!Prve 2 nedelje je bilo ne podnosljivo,smetao mi je svaki povisen ton,suskanje kesom naprimer mi je stvaralo pritisak u uhu,i izludjivalo me,i tako dalje...Otisao sam odmah par dana posle te pucnjave kod usnog,stavili mi one slusalice,i SVE cujem,svaki ton koji mi puste!Nishta,rekao mi je da mi je OTECENA bubna opna,preisao lekove ne secam se bas koje,ali mislim da je beviplex i shta ide u kombinaciji sa tim.Zavrsio sam s tim,otisao na kontrolu,opet SVE cujem,ali zujanje ne prestaje!Posle toga vise nisam ni isao kod doktora!Evo godinu dana je proslo meni uvo non-stop zuji,s tim shto nije kao u pocetku,ne smeta mi kad neko povisi ton,ali zato zujiiiii.....Da li ima sanse da se ovo izleci i kako?Uzro je poznat,dakle PUCANJ iz pistolja!unapred hvala svima na odgovorima!voleo bih da mi doktorka odgovori!pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
to je tinitus, ne moze se izlijeciti, mogu se simptomi ublaziti. ja patim od istog od 2001., samo sto kod mene taj ton ne zuji, vec "shushti", u oba uha.
kod tinitusa normalno cujes, zato su ti nalazi uvijek bili u redu.
moj otac ima isti problem kao ti i on je jednostavno naucio zivjeti sa tim, kroz autogeni trening mozes "savladati" taj ton, uvijek je prisutan, ali ces nauciti da cujes sve ostalo osim njega.

sad imas taj problem vec godinu dana, ja sam godinu dana nakon pojave simptoma otisla ORL - specijalisti, tamo sam saznala da se eventualno moglo sprijeciti da postane hronicno da sam dosla maksimalno POLA GODINE nakon pojave simptoma. naime, daju se pacijetnu infuzije sa ljekovima za bolju cirkulaciju, ali ni to nije garant da ce tinitus skroz nestati.

iz high tech - medicine mogu saopstiti da postoje aparatici koji se podese tako da proizvode isti ton kao sto je ton u uhu koji pacijent subjektivno cuje. ton u aparaticu interferencijom unisti ton u uhu. ali ja jos nikoga ne znam ko ovo koristi, pitanje je da li to kod nas uopste ima.

da li je ton uvijek istog intenziteta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 7:35 pm
Postovi: 9
da,uvek je istog inteziteta...Kakve to veze ima?hvala ti na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 4:28 pm
Postovi: 62
Lokacija: Banja Luka
kad si, na primjer, u stresu, zar nije gore?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 257 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: