Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zoloft za anksioznost
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2007 11:50 pm
Postovi: 9
Hvala na prethodnim odgovorima.
Popio sam jednu tabletu zoloftaod 50 mg i cini mi se da jos vise osecam uznemirenost. Da li je to normalno u pocetku terapije?
Napomenuli su mi da lek ima nuspojave , ali znacilo bi mi da cujem jos neko misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Razumem Vasu brigu, ali zaista nema potrebe da za svako novo pitanje otvorite po jednu novu temu! Molim Vas da svoje postove o ovoj temi drzite pod JEDNOM temom, jer nam u suprotnom pravite veci posao i oduzimate vreme koga je inace malo.

Moguce je da od Zolofta mozete razviti blagu uznemirenost vecu nego pre uzimanja na samom pocetku terapije. Zato se obicno Zoloft uvodi prve nedelje po pola tablete dnevno. RAzgovarajte o tome sa VAsim psihijatrom, ukoliko smatrate da su Vam tegobe takve da nemozete da ih izdrzite. MOrate imati strpljenja i dati leku sansu da deluje. Za to je potrebno sigurno 10-15 dana od trenutka uzimanja pocetne dnevne doze od 50 mg. Svakako pretpostavljam d aidete na kontrole kod Vaseg lekara pa cete sa njim/njom razgovarati o svemu sto Vas brine vezano za lekove. Kao sto Vam je kolega na prethodnoj temi objasnio - ovo je ipak samo virtuelni prostor i nije namenjen za ono sto treba da se dogadja u licnom kontaktu pacijent-lekar u realnoj ordinaciji. Zato ako imate dileme vezane za svoju terapiju najnormalnije je i najprirodnije da to prodiskutujete s asvojim psihijatrom - slobodno trazite objasnjenja na sve nejasnoce i dileme. Ako su Vam pak predoceni moguci nezeljeni efekti tokom pocetka terapije onda nema razloga da se o tome ponovo raspitujete i proveravate VAseg psihijatra - svakako je tako, a na zalost kod koga se ti efekti jave prosto mora da ih izdrzi ukoliko je moguce, a ukoliko apsolutno nije moguce onda se javlja lekaru da u dogovoru promene terapiju. POzdrav i imajte malo strpljenja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: