Kao rezultat trovanja hranom, tacnije strudlom sa makom koji je bio pokvaren, pojavio se bol u bubrezima. Posle mucnice i povracanja tokom nesto manje od 24 sata, zadrzao se osecaj slabosti i mucnine jos nekoliko dana, znojenje i povisena temperatura. Pet dana posle, javlja se bol u bubrezima, subjektivni dozivljaj hladnoce, slabost i dalje traje. Radi se o zdravom muskarcu od 45 godina.
Da li se otrov zadrzava u bubrezima? Sta dalje moze da se dogadja? Koliko je hitan pregled lekara i intervencija? Kakva intervencija moze da bude?
Na koji nacin lekari to ispituju? Da li bi bili dovoljni rezultati analize urina i krvi?
trovanje hranom i bol u bubrezima
Moderatori: mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin, vlada99
-
- Novi član
- Postovi: 7
- Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 5:53 pm
-
- Stalni član
- Postovi: 3798
- Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
- Lokacija: Pozarevac
- Kontakt:
Re: trovanje hranom i bol u bubrezima
Određivanje standardnog "seta" biohemijskih analiza, uključujući ureu i kreatinin, trebalo bi da je za početak dovoljno. Posle pojedinih bakterijskih infekcija mogu da se stvore komplaksi antigen-antitelo, koji se kreću kroz krv, talože se u bubrežnim "filtrima" i daju glomerulonefritis.... Ovo se dešava, npr. kod streptokoka... Bubrezi oboleli od glomerulonefritisa pokazuju smanjenu funkciju (rastu urea i kreatinin u krvi), a u mokraći senalaze proteini, eritrociti, cilindri itd...
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.