Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 2:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ja imam lorazepam i koristim ga samo u slucajevima velikog napada panike.Inace ovde su mi dali male sitne tablete,jedna se stavi ispod jezika i deluje u roku od 2 minute.Inace imaju i normalne da se piju ali one sporije deluju.Moje su 0,5mg i ne idem nigde bez njih.Posle uzimanja ne spava mi se nego me jako,jako opusti i sva napetost prode,gusenje,plalc itd.
Ne znam da li ti je doktor prepisao da pijes svaki dan.....ili ti je neko drugi dao......
Ako si ih dobila nemoj ih piti na svoju ruku nego se posavetuj sa lekarom.Nije svaki lek za svakoga.....
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strah
PostPoslato: Čet Avg 30, 2012 10:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 30, 2012 10:06 am
Postovi: 1
Prolazim kroz veoma tesku fazu mog zivota (umro nam je clan porodice,sa djevojkom sam raskinuo a ona je nasla drugog), fakultetska godina se blizi a ja se bojim da od stresa kojem sam izlozen,nesanice i depresije necu moci da ucim (dosta dobar sam student,sve u roku sam dao) pa me interesuje koje sredstvo za smirenje da koristim? Volio bih neko koje ce me dovoljno smiriti i emocionalno iskljuciti a da ne izaziva preko dana preveliku pospanost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strah
PostPoslato: Sub Sep 01, 2012 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ne brini balsa--sto vise brines sve vise te to pogadja---lako je ovo reci al hajde ucini--
U slicnoj sam situaciji bio-problem u vezi,brat mi umro od karcinoma-na poslu nesporazumi---nisam mogao bez neuropsihijatra--srecom sada je bolje al vec 3 godine pijem lekove-
najdelotvornije je --promeniti sredinu-okruzenje ako za to ima uslova,,nesto novo ..npr posao ili drustvo--nekog prijatelja u koga imas beskrajno poverenje-pokusaj nesto a lekove ne izbegavaj--samo se naoruzaj strpljenjem
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: strah
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Ako imate DOBROG neuropsihijatra, i odlazite REDOVNO na ZAKAZANE kontrole,te pijete redovno doze lekova koje vam je ON preporucio (ne na svoju ruku),verujem da necete biti zavisni od tih lekova,nego da ce vam biti lakse.Zavisi koliko cete piti lekove za smirenje,i koju dozu ce vam preporuciti neuropsihijatar.Znam da je u ovom zdravstvenom problemu potrebno VREME, strpljenje,prijatno okruzenje-ukoliko ga mozete naci-a zivotne probleme na zalost ne mozemo niti mimoici,niti predvideti.
Svako od nas je posebna individua,i svako od nas drugacije podnosi Stresne situacije.Smatram da NIJE sramota ici kod neuropsihijatra,i da osoba treba da se suoci sama sa sobom,pa da se opredeli za neke od opcija:
-kako ce i na koji nacin resavati svoje teske Psihicke traume,ili probleme.
-Hoce li joj trebati lekovi,i strucne lekarska pomoc
-ili ce svoju Problem situaciju resiti na neki Drugi nacin.
Bitno je da VI LICNO IMATE pozitivan stav o sebi,i da POZITIVNO gledate na ZIVOT-bez obzira sto nije "idealan,niti ce biti takav-"Da budete Optimista prema sebi,i spremni da se Optimisticno uhvatite u Zivotni kostac sa razno raznim situacijama,i da cete se TRUDITI DA VECINOM izaci KAO pobednik..-psiha je CUDO,zar ne??-Budite PONOSNI na sebe, i NA svoj Optimisticni nacin zivljenja. VERUJTE U SEBE!!Budite sami sebi "najbolji drug",tako sto cete sami sebe podrzavati,hrabriti..ZNAM DA TO NIJE lako..Nije tesko Probati..SVE NAJBOLJE.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 200 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: