Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
nikada nemojte da dovedete brak u pitanje zbog trenutne zaljubljenosti u neku drugu zenu.brak je nesto sasvim drugo
11 godina sam u braku i mogu da kazem da sada brak ne cini ono za cim vi ceznete a to je zaljubljenost i strast
to prolazi jako brzo i na red dolaze neke druge stvari
poverenje,tolerancija, ljubav i porodica
to kako vi opisujete ljubav je obicna strast i zaljubljenost
vi vise niste sami sada imate dvoje dece i to je vasa obaveza i duznost da od njih napravite kvalitetne ljude

a mozete da se zaljubite jos 3 puta do 35
pa sta onda
kakve to veze ima sa vasim brakom i obavezama
zamislite kad bi se svi razvodili zbog trenutne zaljubljenosti i magle koju ona stvara u glavi

vreme je da sazrite i da shvstite sta su zaista prioriteti u zivotu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta dalje - brak ili razvod?
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 9:06 pm
Postovi: 37
usilic je napisao:
Nisam siguran da li postavljam pitanje na pravom mestu ali ipak, hajde da iznesem moj slucaj. Ozenjen sam, u braku 6 godina i imam sina koji ima isto toliko. Supruga je trudna i sada je u petom mesecu trudnoce koju ja nisam zeleo a desila se slucajno. Sa suprugom imam veliki problem. Jednostavno, nismo na istoj talasnoj duzini. Sve sto ja volim, ona ne voli i obrnuto. Stalno se svadjamo i onda cutimo po nekoliko dana a najvise me nervira sto njena uvek mora da bude zadnja i to po bilo koju cenu. Ja prosto ne mogu da verujem da cu sa njom docekati starost. E sad, zaplet. Pre 5-6 meseci sam poceo da se vidjam sa zenom sa kojom sam se nekada pre braka zabavljao. Sve se dogodilo slucajno i neplanirano. I ona je u slicnoj situaciji, ima cerku i pre mesec dana je ostavila muza. Razlog nisam ja, vec taj sto joj je dosadilo maltretiranje i ucinila bi to i da se nismo ponovo zblizili. Sa njom mi je prelepo, mogu da razgovaram o bilo cemu. Muci me sledece - sta dalje? Ne mogu vise da zivim u lazi. Nisam sklon prevarama i ovo mi se prvi put dogadja. Suprugu ne mogu da ostavim zbod deteta a i onog sto je u njoj a ne mogu da prekinem ni ovo sto sam zapoceo. Osecam grizu savesti i jako mi je tesko. Stojim na raskrsnici i neznam gde da podjem. Iz ugla nekog ko ovo cita, odluka sta dalje deluje veoma jednostavno ali meni je jako tesko da odlucim sta je ispravno. Najvise me brine situacija sa sinom i tek nerodjenim detetom jer zadnje sto bih zeleo je to da oni ispastaju zbog mojih gresaka. Niko me na nista ne prisiljava, cak me i zena sa kojom sam u vezi nagovara da se vratim porodici i nekako izgladim stvari jer je iz svog iskustva videla kopliko stvari mogu da budu komplikovane a odluka o buducnosti je samo na meni. Situacija je vrlo teska i zbog toga sto se oko mene stvorio veliki krug ljudi koji misle da ja imam jedan normalan i zdrav zivot a u stvari neznaju istinu pa se plasim sta bi se desilo kada bi za sve ovo jos neko saznao. Verovatno bi svi okrivili mene iako neznaju pravu prirodu problema. Ja inace imam 31 godinu. Ako ima neko ko moze da mi da neki savet bio bih mu jako zahvalan.



Ako ste nesretni oboje razvod je najbolja opcija.
Pokušaj biti gentleman u cijeloj priči i razgovarat nježno sa njom o onome što želi i kako želi.
Razvod je normalna stvar danas , znam da te opterečuje i slika koju si stvorio za širu javnost - zajebi to sve.
Godine prolaze i ti se moraš pobrinuti za svoju sreću.

Djeca su malena još , a razvod ne znači da neće imati oca.


Razgovaraj nježno sa ženom, ona je majka tvoje djece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
gwinet je napisao:
vi vise niste sami sada imate dvoje dece i to je vasa obaveza i duznost da od njih napravite kvalitetne ljude

a mozete da se zaljubite jos 3 puta do 35
pa sta onda
kakve to veze ima sa vasim brakom i obavezama


1. da li će od njih napraviti kvalitetne ljude ako nema poštovanja medju supružnicima? (očigledno da ga u takvim pričama nema, jer da ga ima, ne bi do prevare ni dolazilo)

2. da li poštovanje i ljubav mogu da se glume doživotno (ili neko vreme ako je nestalo, pa se kojim slučajem vrate)

3. kako se zaljubiti 3-35 puta a da to nema veze sa brakom i obavezama? Zar u tim situacijama ne dolazi do zapostavljanja i braka i obaveza??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
JOOOOOOOOOOOOOJ LJUDI,PA COVEK JE NA KRAJU ODLUCIO DA HOCE DA OSTANE SA SVOJOM SUPRUGOM,NEMOJTE VISE POTPIRIVATI NJEGOVU TEK NASTALU ODLUKU,KOJA JE PO MENI DOBRA.
Svesna sam da ima i drugacijih misljenja,to je normalno,ali malko mi je ovo degutantno potencirati nesto,jer se vec izjasnio da ce ostati sa njom.

NIJE MU PRIJATELJ NIKO KO GA SAVETUJE DRUGACIJE.....

P.S.Prijatelju,nadam se da neces da se predomislis,jer bi me "razocarao',a i tako bi pokazao da nisi uravnotezena licnost. :(



Pozdravljam ovoliku zainteresovanost za temu. :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2008 9:40 am
Postovi: 31
Slažem se sa ovim što ivamatić kaže. Ako ti zvuči dobro ovo što je napisala hors ipak ne zaboravi da je ono na šta te upućuje i ono u čemu si ti bio greh. U današnje vreme ta reč tako sitno i beznačajno zvuči ali ne zaboravi da je upravo to način da se što više ljudi navede na greh, i da iza svega toga stoji Sotona. On je bio prvi stvoreni,najveći i najlepši Anđeo velikih moći. Pobunio se protiv Boga i uspeo da ubedi i obmane trećinu anđela u Nebeskom Carstvu da se pobune protiv Boga.Zbog ovoga Arhanđeo Mihajlo jedan od sedam čuvara zakona morao da ove anđele koji su se pobunili protiv Boga na čelu sa sotonom isprati na zemlju. Oni ovde borave i svim sredstvima teže da iskvare čoveka. I navedu ga da jedan po jedan napuste sve božije zakone. Jedna po jedna deset božijih zapovesti su iskvarene.
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene,
Ali vremenom ljudi su naučeni da bog ne postoji pa su božansko stvaranje tražili u sebi i nauci
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika, nemoj im se klanjati niti im služiti.
Ali vremenom ljudi su stvorili novac i njemu podredili svoj život
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga.
Hmm... treba li ovo komentarisati.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvome.
Ova se dugo držala ali na kraju zahvaljujući svemoćnom novcu i ona je poklekla
5. Poštuj oca svoga i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
Do dvadesetog veka roditelji su bili poštovani od strane dece ali pojavom mikro porodica i raseljavanjem radi posla, postepeno ali sigurno roditelji su postali balast i teret svima. U momentu kada oni postaju nemoćni, deca su već daleko, zaboravljaju da su ih isti ti roditelji nesebično pazili u vreme dok su oni bili nemoćni i nadaju se da će ih se što pre rešiti
6. Ne ubij.
Bez dublje analize, reklo bi se da to i dalje stoji zar ne? Mislim, zašto računati ratove, smrtne kazne i sl. kada se to ne računa, možda smo pred bogom svi isti ali obzirom da smo se boga odrekli već u prvim stavkama ove priče ne ubij se pretvorilo u ne ubij, osim ako...
7. Ne čini preljube.
O ovome sada pričamo zar ne? Preljuba danas postaje stvar mode, stvar normalnog ponašanja, čak u određenoj meri i nešto poželjno. ne koristi se ovaj termin već blaži i pristupačnioji poput izleta, aludirajući na nešto lepo i prirodno, nešto što nas vraća prirodi.
8. Ne kradi.
Ne, nikako, jer pogledajte kako prolaze oni što kradu. Imaju više, žive bolje, rade manje itd.
9 Ne svedoči lažno na bližnjega svoga.
A ljudi zaboraviše da im bližnji nije samo rođak i prijatelj, da od iste majke i oca svi potičemo pa veruju da pravdu u svoje ruke smeju da uzimaju
10. Ne poželi ništa što je tuđe.
O ovome bi moglo da se raspravlja na još 2 strane i da ne bude dovoljno ali složićete se da je i ova zapovest obezvređena.

Na kraju, nisam sektaš, pravoslavni sam hrišćanin i gledam šta se oko mene dešava. Ne morate biti vernik da bi videli da je ovo što sam rekao istina i ako niste vernik shvatićete na nekom nivou da ste od sotone izmanipulisani, a ako ste vernik, pokajte se. Ako je iskreno biće i bolno ali će i vredeti.

_________________
It’s better to have loved and lost than never to have loved at all


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ivamatic je napisao:
JOOOOOOOOOOOOOJ LJUDI,PA COVEK JE NA KRAJU ODLUCIO DA HOCE DA OSTANE SA SVOJOM SUPRUGOM,NEMOJTE VISE POTPIRIVATI NJEGOVU TEK NASTALU ODLUKU,KOJA JE PO MENI DOBRA.
Svesna sam da ima i drugacijih misljenja,to je normalno,ali malko mi je ovo degutantno potencirati nesto,jer se vec izjasnio da ce ostati sa njom.

NIJE MU PRIJATELJ NIKO KO GA SAVETUJE DRUGACIJE.....

P.S.Prijatelju,nadam se da neces da se predomislis,jer bi me "razocarao',a i tako bi pokazao da nisi uravnotezena licnost. :(



Pozdravljam ovoliku zainteresovanost za temu. :P :P :P :P :P



Ovo je sada opšta diskusija na tu temu. Ok, on je rešio svoj problem, može se diskutovati, jer su ovo svakako stvari koje nas sve od reda zanimaju, jer smo/možemo biti u bilo kojoj ulozi.

A ako će ga potpiriti nečije mišljenje sa neta da vara svoju ženu, onda stvarno ta žena zaslužuje boljeg čoveka. Prema tome, spusti malo, ovo je sada jedna opšta diskusija nevezana za "slučaj". :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 19, 2008 4:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
majja je napisao:
ivamatic je napisao:
JOOOOOOOOOOOOOJ LJUDI,PA COVEK JE NA KRAJU ODLUCIO DA HOCE DA OSTANE SA SVOJOM SUPRUGOM,NEMOJTE VISE POTPIRIVATI NJEGOVU TEK NASTALU ODLUKU,KOJA JE PO MENI DOBRA.
Svesna sam da ima i drugacijih misljenja,to je normalno,ali malko mi je ovo degutantno potencirati nesto,jer se vec izjasnio da ce ostati sa njom.

NIJE MU PRIJATELJ NIKO KO GA SAVETUJE DRUGACIJE.....

P.S.Prijatelju,nadam se da neces da se predomislis,jer bi me "razocarao',a i tako bi pokazao da nisi uravnotezena licnost. :(



Pozdravljam ovoliku zainteresovanost za temu. :P :P :P :P :P



Ovo je sada opšta diskusija na tu temu. Ok, on je rešio svoj problem, može se diskutovati, jer su ovo svakako stvari koje nas sve od reda zanimaju, jer smo/možemo biti u bilo kojoj ulozi.

A ako će ga potpiriti nečije mišljenje sa neta da vara svoju ženu, onda stvarno ta žena zaslužuje boljeg čoveka. Prema tome, spusti malo, ovo je sada jedna opšta diskusija nevezana za "slučaj". :wink:




Posle njegove izjave da se "vratio" svojoj supruzi,dobio je oko 11 odgovora u kojima niko nista posebno i novo nije rekao.Ako vi zelite da se PONAVLJATE KAO PAPAGAJI,samo izvolite,meni zaista ne smeta.
A ja nemam sta da "spustim" ili "da se spustim" ,Vi ako imate takav licni utisak to je Vas problem.
Primetia sam da su neki odgovori dislocirani od teme,pa ako imate nesto konkretno ili nevezano za "slucaj",napisite novu temu.


Zelim Vam sve najbolje! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Samo mi nije jasno cemu ono ispisivanje 10 Bozijih zapovesti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 6:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ivamatic je napisao:
Posle njegove izjave da se "vratio" svojoj supruzi,dobio je oko 11 odgovora u kojima niko nista posebno i novo nije rekao.Ako vi zelite da se PONAVLJATE KAO PAPAGAJI,samo izvolite,meni zaista ne smeta.
A ja nemam sta da "spustim" ili "da se spustim" ,Vi ako imate takav licni utisak to je Vas problem.
Primetia sam da su neki odgovori dislocirani od teme,pa ako imate nesto konkretno ili nevezano za "slucaj",napisite novu temu.


Zelim Vam sve najbolje! :P :P :P :P :P


Ako ti ne smeta, čemu onda ovaj ton??!! :roll:

Kada sam rekla da "spustiš" mislila sam na tenziju i pri tome ostajem i dalje.

Ne vidim zašto otvarati nove teme sa istom ili sličnom tematikom izuzev u slučaju da se postavljač teme pobuni, što do sada nisam primetila. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 13, 2008 9:40 am
Postovi: 31
dannina je napisao:
Samo mi nije jasno cemu ono ispisivanje 10 Bozijih zapovesti...


Zato jer ko poštuje moralne principe koje zastupa pravoslavna crkva, nikada ne može doći u gore navedenu situaciju. Greh kreće iz glave, a dok god smo spremni da greh ne vidimo kao greh ili grešno ponašanje omalovažimo kao nešto na šta se gledalo u srednjem veku, dotle ćemo imati i problem sa razbijenim porodicama zbog toga što je neko u određenom momentu dozvolio da mu hormoni zamute um i da umesto racionalno, postupi emotivno.

_________________
It’s better to have loved and lost than never to have loved at all


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
majja je napisao:
ivamatic je napisao:
Posle njegove izjave da se "vratio" svojoj supruzi,dobio je oko 11 odgovora u kojima niko nista posebno i novo nije rekao.Ako vi zelite da se PONAVLJATE KAO PAPAGAJI,samo izvolite,meni zaista ne smeta.
A ja nemam sta da "spustim" ili "da se spustim" ,Vi ako imate takav licni utisak to je Vas problem.
Primetia sam da su neki odgovori dislocirani od teme,pa ako imate nesto konkretno ili nevezano za "slucaj",napisite novu temu.


Zelim Vam sve najbolje! :P :P :P :P :P


Ako ti ne smeta, čemu onda ovaj ton??!! :roll:

Kada sam rekla da "spustiš" mislila sam na tenziju i pri tome ostajem i dalje.

Ne vidim zašto otvarati nove teme sa istom ili sličnom tematikom izuzev u slučaju da se postavljač teme pobuni, što do sada nisam primetila. 8)




Ne znam na kakav ton mislite ili kako ste vi osetili "ton"???Vase licne impresije me ne zanimaju,zasto se Vama ucinilo da ja imam nekakav "nepristojan ton",ili ton koji ne odgovara opisima tonova koji ste vec navikli da vidite ovde..To je sve skupa Vas problem,jer umesto da se kako kazete, zadrzite na temi i ucinite je vitalnom,Vi se obazirete kakvi su neciji tonovi pri pisanju,sto me navodi na to da I SAMI NISTE DOVOLJNO ZAINTERESOVANI ZA TEMU,a meni konstantno skrecete paznju kako tema treba da bude u punom sadrzaju i stalno ocuvana.
Ovaj Vas stalni pregled na moje odgovore mislim da nema bas nikakav smisao,ali ako je za Vas lakse da se obracate samo meni licno,nije ni problem...


Zelim vam svima sve najbolje.... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nije tebi lako........ :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
majja je napisao:
Nije tebi lako........ :roll:




Naravno da nije,treba Vas izdrzati i Vase neadekvatne komentare...*majja.. :D


Jos jednom pozdrav! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 10:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ivamatic je napisao:
majja je napisao:
Nije tebi lako........ :roll:




Naravno da nije,treba Vas izdrzati i Vase neadekvatne komentare...*majja.. :D


Jos jednom pozdrav! :P :P :P :P :P


Pa ti ih preskoči........niko ti ne brani, čak šta više.....bilo bi poželjno!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 22, 2008 11:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 1:44 am
Postovi: 50
greska u kucanju


Poslednji put menjao kataklinger dana Pet Avg 22, 2008 11:51 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: