Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2015 2:31 pm
Postovi: 2
Vec nekoliko godina me muci neki hronican umor. Nekad je bolje nekad gore. Taj umor je drugaciji od onog umora koji sam osecao ranije, nekako vise iscrpljujuci. Pored toga imam i duge simptome, to su bol u misicima i zglobovima, hronicno zapusen nos i bol u grlu, suve oci, osetljivost na svetlo, rozaceu(crvenilo lica) i povremene probleme sa stomakom. Pored toga ponekad imam i probleme na kognitivnom nivou vezane za koncentraciju i pamcenje.

Uradio sam neke analize: krvnu sliku, proverio stitnu zlezdu, uradio test stolice na bakterije i parazite, uradio ANA test i sve je bilo negativno. Doktori uglavnom u trakvim situvacijama pripisuju simptome psihickim, ali po meni ovo je mnogo vise od toga. Otisao sam i kod psihijatra, i rekao mi je da nisam depresivan, mada se ja u poslednje vreme i osecam malo depresivno a to je sve zbog konstantnog umora koji me jako remeti u obavljanju svakodnevnih aktivnosti. Pored toga sto je rekao dao mi je zoloft 50mg jednom ujutru, da vidi da li ce to da pomogne. I posle 4 meseca nema nikakvih rezultata.

Zna li neko nekog doktora u Beogradu koji se razume u ovu misterioznu bolest i koji bi mogao da mi pomogne. Prvo u vezi dijagnoze, da li je to hronican umor ili depresija ili nesto drugo. Simptomi svakako postoje, a najvise je izrazen taj neverovatan umor zbog koga prespavam pola dana, a nikad se ne osecam potpuno osvezeno.

PS.
Pored svega da dodam da imam 25 godina, tako da simptomi nisu posledica starenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 3:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 7:20 pm
Postovi: 133
Hronican umor je nedostatak energije.Unosite vise vitamina, posebno B grupe.B vitamini poboljsavaju rad nervnog i misicnog sistema, i tako vracaju energiju.Smanjite stres.. Cajevi valerijane i maticnjaka smiruju. Smanjite oksidativni stres, treba unosoti vise vitamin C i E, omega 3 masne kiseline i koenzim Q10.Uzrocnici su Epstein Barr virus (HHV-4),Toksini u organizmu,Depresija,Stres,Paraziti,Manjak vitamina i minerala u organizmu,Candida,
anemija,hipoglikemija (nizak krvni šećer),alergija...

_____________
Prof.Dr.Dzindo Z.
specijalista patoloske anatomije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Sub Nov 28, 2015 10:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може да буде много узрока умора нарочито што си споменуо болове у мишићима и зглобовима, стомак и остало. Сигурно није све то настало заједно и преко ноћи. Опиши мало детаљније и хронолошки.

Иначе тренутно ми пада на памет да провериш борелију и коксаки.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2015 2:31 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Може да буде много узрока умора нарочито што си споменуо болове у мишићима и зглобовима, стомак и остало. Сигурно није све то настало заједно и преко ноћи. Опиши мало детаљније и хронолошки.

Иначе тренутно ми пада на памет да провериш борелију и коксаки.

Hvala na odgovoru. Coxakie proverio, Borelia Burgoferi proverio sve negativno. Pored pomenutih stvari proverio jos i kortizol i teske metale, sve ok.

Pre 7 godina, sam primetio da mi je stalno zapusen nos, preko dana jedna nozdrva, a nocu obe. Poceo da stavljam kapi i tako resavao problem. Posle mesec dana mi se pojavilo neko crvenilo oko nosa koje se pojavi i nestane. Otisao kod dermatologa rekli mi da je rozacea. Od tada je to crvenilo postalo trajno, ali se nisu pojavile bubuljice ili neke dodatne stvari koje mogu kod rozacee da se pojave. Koza mi je super samo su izgleda prosireni kapilari ispod nje. Takodje sam u tom periodu primetio da su mi oci cesto crvene, da mi ponekad smeta svetlo i da ponekad imam neprijatan osecaj grebanja u ocima. Tek sam skoro otisao kod oftamologa da bi mi rekli da imam suvo oko i da ne znaju tacno zasto to nastaje i da nema nekog pravog resenja. Pre jedno 3 godine sam primetio da sam nesto umorniji nego inace, da moram vise da spavam i da ponekad imam problema sa koncentracijom i da mi je tesko da razmisljam. Takodje u tom nekom periodu sam primeti da lako postanem umoran kad pijem alkohol, umesto da mi bude lepo, ja budem umoran. U tom nekom periodu sam imao jedno godinu dana kad sam bio stalno bolestan, konstantan bol u grlu kao nikad u zivotu i povremena temperatura. Pre 2 godine mi se umor intezivirao i primetio sam da sam stalno umoran, koliko god spavao. Takodje postajem mnogo umorniji cak i posle 1 alkoholnog pica. Tad sam krenuo kod doktora i poceo da istrazujem, ali nisam nista nasao. U medjuvremenu su poceli da se pojavljuju i drugi simptomi kao sto su bol u misicima i zglobovima, ukocenost u nogama narocito kad ustanem posle dugog sedenja, povremene vrtoglavice i zbunjenost itd. Bio je jedan period u kome su mi simptomi bili bolji ali su se sad opet vratili. I definitivno mi ne prija toplota. Na toplom sam umorniji, ukoceniji, zapusimi se nos, pocrveni lice...na hladnom mi je bolje. Sto se stomaka tice ti simptomi su se tadoje bili postepeno povecavali u poslednjih 5,6 godina. Nije me boleo stomak niti sam imao gorusice, vec mi se cesto bilo muka narocito posle jela. takodje sam imao sve cesce prolive. Primeciovao sam da kad malo spavam, obavezno sledeci dan imam proliv i muci me stomak. To se sve primirilo od kako sam pre godinu dana pio 10 dana antibiotik koji se zove Rifaximin koji sam kupio u Grckoj. Jer mi je dijagnostikovan IBS, a pokazalo se da ovaj antibiotik pomaze kod toga i meni je pomogao. Tako da sad te probleme imam, ali redje. Ponekad mi bude i dalje muka, ali prolive skoro da nemam.

I da, sto se nosa tice i dalje stavljam kapi jer moram. Pokusao sam da se odviknem i nisam stavljao i po mesec dana, ali ne vredi jer mi je i pored toga uvek zapusen nosa. Dakle, nije da mi ne radi nos zbog zavisnosti od kapi, vec ima neki drugi razlog. Radjeni alergotestovi. Nadjena alergija na grinje, ali ne puno. Pio imunoterapiju protiv grinja 2 godine, i sad je realcija na njih jos manja. A i rekli su mi da tako mala alergija nema sanse da mi izaziva ove probleme s nosem nego da je to nesto drugo. Probao antihistaminike, kortikosteroide tipa nasonex i dymista i nista ne deluje sem kapi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sindrom hronicnog umora
PostPoslato: Ned Nov 29, 2015 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свашта ти се дешавало и свачиме су те кљукали па је питање шта је чији узрок.

Што се тиче носа и ја годинама користим спреј Олинт али само пред спавање и у једну ноздрву, свако вече другу. Нос ме гњави цео живот.

Остали проблеми делују као да те напала кандида негде у организму. Чини ми се да једино она обједињује све симптоме. Мислим да би за почетак најбоље било да алкализујеш организам уз повећање квалитетних минерала и витамина.

Детаљно ми напиши како се храниш и нарочито шта пијеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: