Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Ned Avg 28, 2016 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Pijem lek Rivotril vec dve godine u kolicini 0.5mg ujutru i 0.5 mg uvece, i nakon ove agonije odlucio sam se da pokusam da se skinem sa leka. Stvarno bih bio zahvalan ako iko moze da pomogne sa savetom, nalazim se trenutno u drzavi Qatar gde je ovaj problem malo teze resavati sa doktorima u koje nemam poverenja. Hvala unapred <3


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Ned Avg 28, 2016 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Iz kod razloga pijes lek, pretpostavljam da se radi o anksioznosti? Kakav ti je san i da li.si.i dalje anksiozan? Da li pijes rivotril.od 2 mg pa delis na cetvrt ili pijes rivotril od 0,5 po tableti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Ned Avg 28, 2016 11:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
covece kako ti se organizam nije navikao na jednu te istu miligramazu? ja dok sam pio rivotril, u pocetku sam pio jednu tabletu od 2mg dnevno, posle pola godine zavrsio sam na 6,7 tableta, to ti je 14 miligrama odjednom progutam i ukinut mi je zato sto sam rekao koliko pijem i da me ta doza prija... pa mi dali bensedin, isto sranje, treba mi tabla cela da bih zaspao... nista brate kako da se odviknes, ako nemas problema sa snom, lako... lek i u kantu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pon Sep 05, 2016 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Pijem tabletu od 2 mg, tacnije 0.5 mg ujutru i 0.5 mg uvece, ali sada pijem sano 0.5 oko 2, 3 popodne... Poceo sam da ih pijem zbog napada panike kada mi je lekarka prepisala tu dozu. Malo mi je teze da zaspim ali poceo sam i tu da se snalazim. Krenuo sam na traku svaki dan 45 min setnja posto su uslovi ovde u Qatar-u uzasni sto se tice klime napolju. Napade panike sam dobio zbog koriscenja Ekstazija u periodu od mesec dana. Imam nekad problem sa koncentracijom, poremecaj ravnoteze, hodanja... A pio sam istu tu kolicinu ne znam ni sam kako vec dve godine. Nisam pojacavao jer mi nije bilo potrebno... Hvala na odgovoru, nadam se da cete imati neki savet ☺


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pon Sep 05, 2016 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
I da, osecam se ankciozno sada kad smanjujem dozu, osecaj kao da ne nogu da udahnem normalno, neki tup bol u glavi, pokusavam svim nacinima da budem normalan ali je tesko... Suzen vid takodje... A san mi je je ok, samo ponekad ne mogu da zaspim do 4, 5 ujutru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pon Sep 05, 2016 8:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
jbt u katar si , jedna od najbogatijih drzava na svetu, mozda i najbogatija ... sta nemaju psihijatra? da ti prepisu lekove? daj nemoj da si smesan decace


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pon Sep 05, 2016 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Brale ne mogu da priustim psihijatra, jebu mamu sa cenama a i ne zelim da stari lek menjam novim, zelim da ih se batalim ako je to moguce... Jel si ti ok, kakva je sada situacija? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Sre Sep 07, 2016 3:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
U sustini ako tako mala doza rivotrila drzi problem pod kontrolom, ja je ne bih dirao.

Savet za postepeno skidanje:
1/4 ujutru + 1/8 uvece 2 nedelje
1/8 ujutru +1/8 uvece jos 2 nedelje
1/8 uvece jos 2 nedelje
A zatim po potrebi( kada ne mozes da zaspis, kada si nervozan i slicno) 1/8.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Čet Sep 08, 2016 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Potrudicu se maksimalno da ispostujem ovaj predlog... Samo me zanima u koje vreme bi trebalo da bude popijeno to, da li bas ujutru tipa nakon dorucka i uvece pred spavanje... Jer nekad se desi da dobijem taj osecsaj nelagodnosti nakon 6, 7 sari od uzimanja prve doze... Ili bi trebao da probam da vezbam u tim situacijama da ih prevazidjem kada se osecam nelagodno...
Hvalaaa na svim odgovorima... :D
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Čet Sep 08, 2016 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ja mislim da ne treba da trpis anksioznost. Smatram da ona dosta remeti kvalitet zivota, a terapija je poptuno bezbedna. S druge strane neki ljudi ne vole lekove pa onda razmem da ne zele ni da zavise od njih. Psihoterapija (kognitivno bihejvioralna) je isto super, ako mozes da je priustis. Ona je i u Srbiji skupa, a tek tu verovatno.
Ono sto mozes da uradis je da vidis na netu tehnike relaksacije, npr pusti neku umirjujucu muziku, lezi, opustise i disi duboko,tudeci se da opstus sve misice.
U trenutcima anksioznosti probaj da nekoliko puta udahnes, zadrzis vazduh i polako izdises.
Ima i raznih knjiga za samopomoc.
Mozes da uzimas malo i magnezijum (najbolje magnezijum citrat).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pet Sep 09, 2016 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Znam za neke tehnike, ali provericu opet za svaki slucaj. Shomy brale, hvala puno na savetima... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pet Sep 09, 2016 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
DA, čak možda i ovo, treba pronaći neke možda na prvi pogled nemoguće stvari koje bi te relaksirale i popravile tvoje raspolozenje, tj unutrašnji mir, možda promena posla ili žene ili šta znam, možda lupam ali nešto što ti u životu baš i ne prija a navikao si pa guraš.
RAZMISLI dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: A. Saveti za odvikavanje od leka Rivotril
PostPoslato: Pet Sep 09, 2016 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 28, 2016 7:46 pm
Postovi: 15
Hvala brate... :D Sto se toga tice, devojka je super, najveca podsrska, ishranu sam promenio od kad sam nju upoznao jer se bavi fitnesom, fitnes trener je ovde u Dohi, pa se razume bas u ishranu, meditiramo upravo zbog tog spoznavanja sebe, po meni sve neke promene na bolje... Nadam se samo da ce upotreba ovog otrova jednog dana prestati... :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: