Molim za pomoć, imam 36 godina, skoro svaki dan imam jake glavobolje, bolove u predelu grudi pogotovo na levoj strani i na leđima u visini grudi. Osećam blagu vrtoglavicu, pritisak u glavi i grudima. Ponekad osetim utrnulost u nogama, levoj ruci i glavi. Krvni pritisak mi varira, nekad je visok a nekada nizak. Lekovi za bolove u mnogo slučajeva ne pomažu ništa kod pomenutih tegoba.
Bio sam na više lekarskih pregleda kod raznih lekara koji su mi nakon pregleda krvi i EKG-a skoro bez izuzetka prepisivali neki sedativ (bensedin, diazepam, seduxen, ksalol, demetrin itd.). Nakon više godina ovakvog tretmana simptomi su i dalje prisutni a čini mi se da se razvila već i neka zavisnost prema pomenutim lekovima za smirenje. Ne vidim nikakvog smisla da od sebe napravim ovisnika od lekova za smirenje, mada su oni jedino sredstvo koje uspeva da mi pomogne, naime nakon uzimanja nekog sedativa simptomi se ublažavaju i bolje se osećam, ali nakon prestanka delovanja sve se vraća a glavobolje su još veće. Vremenom su mi potrebne sve veće doze sredstava za smirenje i imam utisak da to ne vodi ničemu.
Ima li ovome kraja? Može li neko da mi objasni šta mi je, šta se uopšte to dešava samnom?? Kome da se obratim za pomoć ako to uopšte postoji? Mogu li neki proizvodi od biljaka pomoći?
Samo nervoza ili nešto drugo?
Moderatori: vlada99, mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin
hi
Ne sporim da neki od nadri lekara (travara) mogu pomoci 
Mislim da moze postojati i jos jedan razlog
to je kicma 
pregledaj kicmu slicno se manifestuje ..bolovi..vrtoglavice..chak kocenje tj osecaj kao da ti ruke i noge trnu

Mislim da moze postojati i jos jedan razlog


pregledaj kicmu slicno se manifestuje ..bolovi..vrtoglavice..chak kocenje tj osecaj kao da ti ruke i noge trnu
