Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
post263733.html#p263733


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 10:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 12:33 pm
Postovi: 52
Siguran sam da Draganov slucaj nje izuzetak,i da bi vecina ljudi sa teskom nesanicom koji su leceni na takav nacin slicno prosli.Ja imam tesku nesanicu skoro 4 meseca,ne mogu prirodno da zaspim.Pocela je tako sto sam preko 80 sati bio bez sna.Od iscrpljenosti sam zavrsio u urgentnom centru.Tamo sam dobio terapiju sanval i bensedin,ali uz preporuku da je uzimam samo 10.ak dana,pa ako se ne vrati san da se javim psihijatru.Tako je i bilo.Psihijatar mi je prepisao antidepresiv remeron 30mg+rivotril 0.5 mg.Sa novom terapijom lepo sam spavao mesec ipo dana,posle cega su pocela budjenja posle 3,4 sata i tesko uspavljivanje.Psihijatar mi je dodao jos 0.5 mg rivotrila i rekao da po potrebi dodam sanval 5mg,sto gledam da izbegnem kada god mogu.Sada posle 4 meseca spavam,otprilike toliko da mogu da funkcionisem.Kada procitam ovakve postove,ozbiljno se uplasim za svoju sudbinu.Benzodiazepini se koriste samo za kratkotrajno lecenje nesanice.Posle nekog vremena koriscenja,oni ce neminovno izazavati toleranciju i zavisnost.Isto je i sa hipnoticima.Iako kazu da sanval ne izaziva zavisnost,proguglajte malo na netu i procitajte iskustva ljudi koje je dugotrajna upotreba sanvala unistila.Krene se sa 5mg,pa povisi na 10 mg...a rezultat je da se posle duzeg vremena bez sanvala ne moze zaspati.Dakle nije resio problem,a posle njega nista vise od lekova ne pomaze.Slicno je i sa lorazepamom.Za dugotrajnu nesanicu prepisuju se pojedini antidepresivi i antipsihotici u manjim dozama sa izrazenim sedativnim dejstvom.Kazu da je antipsihotik seroquel u dozama od 25mg do 100mg,pomogao ljudima kod kojih nista vise nije delovalo.Na moju srecu,ja jos nisam u toj fazi.Lekari se kod nas ne bave problemom nesanice.Njih ne zanimaju uzroci,nego lece samo posledicu....i to ako imate srecu da vam pogode pravi lek.Sto je najgore,prepisu vam terapiju i zakazu kontrolu za par meseci.Ako terapija ne deluje,vi ste u problemu...sto se njih tice vi slobodno mozete da ne spavate to vreme.Znaci morate problem resavati u privatnoj praksi.Ja znam uzrok svoje nesanice,ali ne mogu nikako da se izborim sa njom.Nista ne moze da slomi coveka psihicki i fizicki kao nespavanje.Uvek me uplase ovakvi postovi,neznam ni zasto ih citam.Ali ako sam ovim mojim nekome pomogao,bice mi drago.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 12:33 pm
Postovi: 52
Neznam kako se zavrsio Draganov slucaj,evo razvoja situacije kod mene.Nesanica traje 6.5 meseci,kompletno mi je unistila zivot.Upao sam u tesku depresiju,devojka me ostavila,izgubio posao.Doza lekova za spavanje sa relativno umerene se podigla na kombinaciju od 3 leka rivotril 1.5 mg+sanval od 10mg+seroqel od 100 mg.Bog zna sta ce biti samnom ako steknem toleranciju i na ovu kombinaciju.Od 4 psihijatra kod kojih sam bio,od toga 2 u bolnici ni jedan me nije pitao..alo sefe,zasto ne mozes da spavas..niti je predlozio neku alternativu lekovima tipa psihoterapije,akupunkture..samo rutinsko stancovanje lekova koji pomazu neko vreme,ali svi do jednog prave toleranciju kad tad.Vise sam saznao na forumima nego od lekara.Samo sto se bojim da je sada posle toliko vremena sve jalovo.Jedino sto imam neku vezu u bolnici.Doktor mi je rekao da odem na prijemno odeljenje psihijatrije ako mi ne bude dobro.A tamo jedino sto mogu da ocekujem je da me drogiraju lekovima.Da ne pominjem sprdnju sa slanjem u Bg u centar za poremecaj spavanja.Poslednji doktor koji me je lecio je rekao da treba da idem tamo,gde ce na osnovu merenja odrediti optimalnu terapiju.Tamo su navodno vruci kreveti i jedva cekaju da me prime jer se oni naplacuju od fonda.Kada sam zvao tamo ispostavilo se da to bas nije tako.Tamo se dolazi preko pregleda jednog lekara kod koga je lista cekanja dugacka.Nekako sam dosao do njegovog privatnog broja telefona.I on mi mrtav ladan kaze..mi ne lecimo nesanice..pao mi je mrak na oci.Ako neko ima neki predlog ili slicno iskustvo dok ne dodjem u bezizlaznu situaciju neka pise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imao sam problem sa nesanicom--tj vise nervozom zbog budjenja i sto ne mogu da ponovo zaspim nego od toga sto malo spavam--al obratio sam se neuropsihijatru u drzavnoj bolnici i iskreno razocarao se kojiko on lolako prelazi preko toga iako mi je tad malo i pomogao bromazepam-al ja sam otisao kod privatnika i nekao mi je uregulisala dozu bromazepan/eglonil/tritiko ito manje doze i evo vec 2 godine tako--osecam se dosta bolje al kad sam probao da smanjim jos nije mi islo al onda letos kad sam bio na godisnjem izbacio sam eglonil u podne-sad samo ujutru pijem a nadam se da cu i tritiko smanjiti kad bude zgode na 1/3.
SVE U SVEMU__MORA SE RADITI I NA SEBI__NA PROMENI SVAKODNEVNICE I ONOG STA DELUJE NEGATIVNO NA TEBE-menjati kako god znas i umes i bice bolje. Ako ne uspevas to vec stalno u istoj kolotecini tesko da neces morati povecavati dozu a tek smanjivati nikako.
I NAJBOLJE BI BILO OTKRITI UZROK I NJEGA OTKLONITI al to je nekad najteze.
SRECNO SVIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 274 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: