Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pivski kvasac i Vitamin C
PostPoslato: Uto Jan 01, 2008 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 10:29 am
Postovi: 10
Pozdrav :)

Ovako poceo sam da pijem Vitamin C pre mesec dana(pio sam dve tablete dnevno od po 500mg),i od pre nedelju dana poceo sam da pijem pivski kvasac(pijem 3 tablete dnevo ujutru,popodne i uvece).Pa bih sada zeleo da znam koliki je preporucljiv unos Vitamina C i pivskog kvasca(bilo bi super kad biste mi rekli koliko tablete dnevno da pijem :)).

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 2:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
A zasto pijete Vit C od grama i pivski kvasac :o - doslo Vam tako, mislite da je to bas super ili Vam je to neki lekar zbog nekog stanja preporucio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ako ste vec poceli da uzimate pivski kvasac na 8h, verovatno znate i koliko je preporucljivo?
A zasto ste poceli sa takvom terapijom? I zasto vestacke preparate C vitamina?
Imate li nekakvih zdravstvenih problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 10:29 am
Postovi: 10
Ovako Vitamin C pijem jer sam bio bolestan pa mi je doktor preporucio da ga pijem a i kasnije sam zaznao jos nesto o njemu pa sam nastavio da pijem(doktor i 2 farmaceuta su mi preporicili da ga pijem mesec dana pa da prekinem na nedelju dana,a inace pitao sam ih da li sme da se pije Vit C i pivksi kvasac rekli su da moze)a sto se tice pivskog kvasca dobio sam preporuku na nekim forumima i od drugova da ako zelim masu a ne vezbam treba da pijem 3 tablete dnevno a ako vezbam 5 tablete dnevno.Pa se sada pitam da li je to OK ili treba da menjam nacin pijenja tj.pitam se koliko Vi mislite da je preporicljivo(posto doktora i farmaceuta nisam pitao koliko sme dnevno da se pije pivski kvasac)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 3:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sto se C-vitamina tice, on se ne uzima u tabletiranom obliku, vec u prirodnom /limun, kivi, paprika, kiseo kupus-bar ga sada ima.../. Tako je bolja iskoristljivost a i manje je iritantno dejstvo na zeludacnu sluzokozu.
Doza od 1g dnevno je sasvim dovoljna a sav visak ce se izbaciti urinom i nece se iskoristiti. Dakle, ni "kljukanje" C-vitaminom nije preporucljivo.
Sto se tice misicne mase, ona se stvara na bazi visokoproteinske ishrane a ne kvascem! I sto je jos vaznije, sta ce vam misicna masa, koja ce biti mlitava i beskorisna? Kvalitetna i funkcionalna misicna masa se dobija iskljucivo vezbanjem.
I za nacin ishrane i za preporuku vezbi obratite se strucnim licima, jer ni to nije naivno. Ni jedno ni drugo na svoju ruku i u neogranicenim kolicinama nije preporucljivo.
Ishrana=dijeteticar.
Bildovanje=kardiolog pa profesionalni fitnes trener
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 10:29 am
Postovi: 10
Ovo sto se tice Vitamina C nisam znao mislio sam samo da moze da dodje do prezasicenosti organizma Vitaminom C ili tako nesto... :o

A ovo sto se tice misicne mase znam da mora da se vezba i da je potebna ishrana ali imam 17god. 190 cm sam visok i tezim 75 kg :(,a sto je najveci problem jedem kao nezdrav a ne mogu da se pomerim od 75 kg.Samo sam hteo da saznam koliko je preporucljivo da se pivski kvasac pije tokom vezbanja i nabacivanje mase uz odgovarajucu ishranu naravno,a niko mi jos nije odgovorio na to pitanje koliko piti pivksi kvasac pored svega gore navedenog?:) p0zz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Dopuna: vitamin C ne moze da napravi prezasicenje organizma, sva visak se izluci, jer se radi o tzv hidrosolubilnom vitaminu koji se ne skladisti u organizmu, zato ga je i potrebno svakodnevno unositi, bez obzira koiko ste Cvit. uneli prethodnog dana.
Kvasac ne ali Prirodni proteini, masti/neophodne esencijalne masne kiseline/, minerali, vitamini, vezbe - da.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 10:29 am
Postovi: 10
Hvala na znanju o Vitaminu C(ovo nisam znao :))


A sto se tice tih minerala i vitamina da njih unosim putem lekova ili preko ishrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sve preko prirodne ishrane! Nema ama bas nikakve potrebe da se bilo sta unosi vestacki!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
A što se tiče kvasca, i na pakovanju stoji upozorenje da odrasla osoba sme pojesti jednu veliku kašiku dnevno. To pričam o kvascu koji se može pronaći u prodavnicama u Beogradu i Srbiji. Bip je proizvođač. Može se dodavati i u čorbe i slična kuvana jela. Pošto ima zaista jak ukus i miris, najbolje ga je konzumirati sa mlekom. Jedna velika kašika pokriva sve dnevne potrebe za vitaminima B kompleksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Da li je vas otac jeo kvasac radi supstitucije vitamina grupe B? A Svarceneger?
Potpisujem da nisu, a da li im je nesto falilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Ništa. Al cenim jedno. Hranili su se boljim hlebom i boljim proizvodima od žitarica. Ovo danas što jedemo mi više ne deluje tako. Integralne hlebobe pakuju u plastične kesice i filuju aditivima da bi što duže ostali sveže, crne hlebove prave tako što ofarbaju beli hleb kafom, a ako se i nađe neki hlebić sa integralnom nepročišćavanom pšenicom, cena mu je previsoka za svakodnevnu ishranu.

Sva sreća što je taj kvasac zapravo samo koncentrovana prirodna stvar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
A ima li iceg sto je danas kvalitetnije, zdravije i normalnije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 5:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
:o

Paradajz sa genima bakalara. Koji bolje podnosi hladnoću. Kockaste GM lubenice bez koštica. Sokovi obogaćeni raznoraznim aditivima i veštački dodatim vitaminima a osiromašeni voćnim sadržajem. Pilići koji narastu za mesec dana na steroidima. (otud su verovatno nove generacije sve veće i višlje, al ne verujem i zdravije) ... slučajeva je bezbroj.

Mislim da ima. Ljudska glupost i pohlepa je definitivno napredovala i postala kvalitetnija. Zapravo, nikad nije bila veća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 10:29 am
Postovi: 10
draganvma je napisao:
Da li je vas otac jeo kvasac radi supstitucije vitamina grupe B? A Svarceneger?
Potpisujem da nisu, a da li im je nesto falilo?



Pa nisu imali potrebu jer su jeli mnogo bolju i kvalitetniju hranu od nas,a sto se tice Svarcenegera on je pio nesto vise od pivskog kvasca :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 36 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 185 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: