Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
daso je napisao:
ja se izvinjavam al ja nemam pojma šta vam to znači knedla u grlu... ja prvi put čuejm takav opis... moda mis e nikad nije knedla zaglavila pa ne znam što je to al eto... može malo pobliže opis te knedle u grlu, gušenje, pritisak, žarenje, pečenje, bol(tupa- oštra), nemogućnost izdisaja -udisaja, gdje točno: grlo, ispod grla, prsna kost, pluća, ispod prsne kosti, želudac... i vrijeme kad vam se to javlja: ujutro navečer, cijeli dan, poslije jela, prije jela...


poz daso...kod mene se javlja osjecaj knedle u grlu poslije operacije zuci...kao i otezano disanje ..i osjecaj gusenja......vjerovatno posoperativne komplikacije...poslije operacije gastroskopijom potvrdjen bilijarni reflux...mislim da moji simptomi imaju veze s tim refluxom...samo ne znam kako da ih se rijesim...(tih simptoma)...pored toga osjecam hronicni umor...u glavi neki cudan osjecaj...nisu klasicne vrtoglavice...vise kao neko stanje (kao da cu da padnem u nesvijest...ali to mi se nije jos nijednom desilo...
osjecam i pritisak u grudima....i vratu...kao da sam se nagutala nekog zraka....vise nemogucnost udisaja...nego izdisaja....uz to mi se javlja zarenje jezika...suhoca usne supljine...pogotovo ujutro kad se probudim....
imam nadutost...meteorizam crijeva...gusteraca hiperehogenija...masna jetra....bol osjecam vise tupu u predjelu zeluca ili pankreasa....ponekad poslije jela...
ali osjecaj otezanog disanja...knedle u grlu i pritiska u prsima je stalno prisutan...nekad jaceg nekad slabijeg intenziteta...ali dovoljno jak i neugodan da me sprjecava u svakodnevni aktivnostima...mogu da spavam ali ponekad teze zaspim zbog tog osjecaja...i cim se probudim on je tu....
moje misljenje je da reflux zuci ima veze s tim...ali ne znam kako da pomognem sebi....poz i cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 5:43 pm
Postovi: 28
Поново сам осетио проблеме и 100% сам сигуран да је од компјутера јер проводим на њему пуно времена одмах после школе (око 1 сат) па до 8 сати навече.
Хронично није ништа 1000% , јер сам пјешачио без иједног 10 километара овог љета по температури од 35 степени Целзијуса ( као и играње фудбала ), а и кад причам са неким не осећам ништа од симптома . Мислим да само погрешио у терапији јер је доктор рекао да морам вани излазити, али кад је почела школа онда је све поново почело .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otežano disanje i knedla ugrlu !
PostPoslato: Sre Jun 27, 2012 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:36 am
Postovi: 1
I ja sam imao slicne simtome,mada u pocetku slabiji vidi malaksalost i vrtoglavice.To je trajalo dva meseca dok nisam imao jednom lupanje srca i pritisak 200 sa 110 i zavrsim u kamenici a bio sam bas uplasen jer nisam do tad imao problema slicne prirode.Sve u svemu dosta nalaza je bilo uredno pio sam bisoprolol za pritisak ali mi nije uopste odgovarao jos sam bio kilaviji.Posle mi krenulo i to otezano disanje pa i gutanje kao sto kazete knedla u grlu.Sad se pritisak stabilizovao smanjio sam masnoce jer su bile povisene ali opet imam tu malaksalost vrtoglavice i vid nocu mi bude otezan i to me jako nekad nervira.Skoro sam bio kod psihijatra i sve mi deluje da to sve ide iz glave,dosta nalaza mi je uredno srce,krvna slika malo imam taj kosaki virus ali u slaboj formi.Pocinjem da pijem ovih dana te lekove od psihijatra jer stvarno ovo traje vec skoro 4 meseca i neznam vise sta da kontrolisem.Da napomenem imam malo u vratu slabiji protok kad sam radio dt sliv ali kao kazu samo plivanje i malo teretana da se ojaca vratni deo i to je to.Pocecu da pijem lekove pa cemo videti dobio sam taj zolaft ksalol i rivotril ali u malim dozama pa cemo videti.Sajt vam je dobar i samo nastavite tako.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 214 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: