Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
Ja sam zbog ovog problema prvi put na forumu a inace se slabo snalazim sa medicinom
evo ovako za mokracnu kiselinu su referentne vrednosti 157-428
pa mi to niko nije ni pomenuo kao moguci problem
hemoglobin 119-157 i tu su dosli do zakljucka (lekari) da je zbog izuzetno obilnog menstrualnog krvarenja ,lose ishrane i pada imuno sistema tako los
histamin nisu spominjali
dali su mi inekcije b 12 koje mi prijajau i to 7 inekcija svaki drugi dan ali su mi onda kazali prijatelji da je to precesto i da treba da primama po jednu na dve nedelje,kada sam se konsultovala sa neurologom rekao mi je da je nemogu da imam visak b 12 u krvi
ultrazvuk mi niko nije radio i to cu prvo uraditi ,hvala na savetu
hematolog je konstatovao pad imunog sistema zbog virusa ,sunca i obilne menstruacije u isto vreme.moram da spomenem da sam tih mesec dana imala gomilu proslava na kojima sam konzumirala alkohol mnogo vise nego obicno
to me niko nije pitao ali mislim da je on mozda bio okidac za sve ovo
svrbi me samo po butinama i nadlakticama sa gornje strane koje su izlozene najvise suncu
sada se osecam malo bolje ali se plasim da imam bilo kakav kontakt sa vodom da nebi ponovo imala napade svraba
da li je moguce da se koza istanjila i lose reagovala
koliko je vremena potrebno da se obnobi povrsinski sloj koze
kako se uopste regenerisu nervi koji se nalaze na mestima koja su meni problematicna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 18, 2008 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oštećenje nerava najčešće se manifestuje u tri oblika

* Neuropraksija (iritacija nerva) je benigno oštećenje nerava sa prolaznim prekidom

sposobnosti sprovođenja podražaja, pretežno motornih.

* Aksonotmeza se manifestuje oduzetošću motorne i senzibilne funkcije nerava, usled nepotpunog prekida kontinuiteta nerva. Dolazi do povrede aksona i mijelinske ovojnice.

* Neurotmeza je potpuni prekid kontinuiteta u celoj širini nerva sa potpunom motornom, senzibilnom i vegetativnom oduzetošću.

Oporavak je spontan, oko 8 mm na dan ako je u pitanju prekig nervnog vlakna, oporavak je mnogo bolji ako se pojacha unos B vitamina.

Ne znam da li se pronalazite u ovakvim povredama nerva, ja ne.
Mislim da je vash problem iskljuchivo metabolichke prirode, nadjite dobrog hematologa!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 5:12 pm
Postovi: 31
Oporavak je spontan, oko 8 mm na dan ako je u pitanju prekig nervnog vlakna, oporavak je mnogo bolji ako se pojacha unos B vitamina

a kolika je krajnja duzina nervnog vlakna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 21, 2008 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
pardon 1 mm u roku 24h... :oops:

nema definitivne 'krajnje duzine', nerv je dug koliko je potrebno da bude dug (mesto izviranja nerva, duzina segmenta) ali VI NEMATE PREKID KONTINUITETA NERVNOG VLAKNA!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 147 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: