Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za bilo kakav savet! Pritiak u glavi, stezanje, bol
PostPoslato: Sre Apr 25, 2018 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 25, 2018 11:04 am
Postovi: 1
Imam 27 godina. Vec dva ipo meseca imam nerazresen zdravstveni problem za koji nisam dobila dijagnozu, ne znam sta je uzrok i zbog toga ne znam kako da se lecim i pomognem sebi.
Situacija je pocela jedne veceri kada mi se pojavilo osecaj gorenja, zarenja, i povecane toplote u zadnjem delu glave, potiljak prema temenu i prema vratu, kao mlaz toplote bukvalno i neka tupa bol, pritisak, nije dakle klasicna glavobolja ali neizdrziv osecaj koji me je jako uplasio, sve mi je bilo mutno u glavi.. uglavnom u hitnoj su me samo vratili i uputi kod lekara opste prakse jer je sve delovalo u redu ekg, secer, pritisak.. Medjutim ovi simptomi me uopste nisu prosli kao da mi je bilo jos gore kad bih legla da spavam imala sam osecaj kao da ce glava da mi izgori i budila sam se na svakih pola sata, preko dana bi bilo bolje a pogorsavalo se ujutru i uvece, i narocito u toku noci. Ova glavobolja ne reaguje ni na kakve lekove protiv bolova.
U narednom periodu kada sam krenula kod lekara opste prakse a i privatno kod neurologa samo su mi nasli druge probleme koje sam lecila u narednih 2 meseca. Magnetna glave i vrata pokazala zadebljanje sluznice sinusa koji su mi pravili probleme sa grlom, kandidu za koju sam pila flukonazol koji mi je napravio jos veci haos organizmu, takodje problem sa vratom , blaga kifoza.. Inace vrat me boli i to je postojalo pre nego sto mi se javio ovaj problem. E sad kako je prolazilo vreme ja sam sanirala sve ove probleme koje sam mogla kandidu vise nemam, koristim kapi za sinuse i na taj nacin lecim tu neku hronicnu upalu grla i radim vezbe za vrat medjutim osnovni probem je ostao i nikako ne prolazi, i dalje me glava steze, pecka, pritiska, nije toliko intenzivno kao na pocetku ali nije se izgubilo mnogo me plasi i ometa u svakodnevnim aktivnostima, deifnitivno se pogorsava kad imam neku vecu fizicku aktivnost u toku dana, ako vise mirujem bolje je ako vezbam ili pokusam plivanje bude mi lose narocito uvece i ujutru, bolje spavam sada ali znam da nesto nije u redu nesto ne funkcionise kako treba i ne znam kome bi trebalo da se obratim za pomoc, par neurologa su me uveravali da je sa mnom sve u redu medjutim ja i dalje imam ove tegbe.. Molim vas ako neko ima neku ideju, savet, predlog kome da se obratim ili da je neko imao slican problem? Da li je mogu ce da nesto za krvnim sudovim vrata? To jedino nisam radila dopler vrata...

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za bilo kakav savet! Pritiak u glavi, stezanje, bol
PostPoslato: Čet Apr 26, 2018 12:12 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mislim da bi trebala probati masazu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za bilo kakav savet! Pritiak u glavi, stezanje, bol
PostPoslato: Pet Apr 27, 2018 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узми да радиш ове вежбе десетак дана па јави резултате:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 161 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: