ista krvna grupa roditelja

Pravo mesto za sva Vaša pitanja koja ne možete klasifikovati u neki od
podforuma. Pitajte sve što Vas zanima a odgovor će ponuditi stručni
saradnici ili korisnici foruma sa sličnim iskustvima.

Moderatori: mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin, vlada99

sandra1000
Novi član
Novi član
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 3:23 pm

Re: ista krvna grupa roditelja

Post od sandra1000 »

Pozdrav svima,

mozda se polemisalo vec o mom pitanju pa se izvinjavam unapred ako se ponavljam.

Moj muz i ja planiramo da imamo bebu. Oboje smo A+. Problem je taj sto sam ja cula da se deca ciji su roditelji ista krvna grupa kao sto je to nas slucaj da se radjaju "degenerici", bolesna deca, a na drugom mestu da uopste nemogu da imaju decu. Molim Vas sve da mi pojasnite tu dilemu, mnogo me to muci, a sad se i bojim zbog svega sto sam cula.

Hvala unapred
melita keller
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 232
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 11:03 am

Re: ista krvna grupa roditelja

Post od melita keller »

Kao prvo totalna nebuloza i glupost.Ja i muž smo oboje A+ i imamo dete čija inteligencija je više puta testirana u toku prve dve godine (zbog nekih komplikacija pri porođaju) i skrenuta nam je pažnja da je dete motorički i po psihičkom razvoju dosta naprednije od vršnjaka??Krvna grupa veze nema sa tima da li će dete biti ok ili ne.Rh faktor ima veze sa rizikom po trudnoću ali čak se i to bez problema sanira inekcijom nakon porođaja.Jedino što bi moglo imati uticaj na to da se rodi dete sa nedostatkom jeste dete bliskih krvnih srodnika ili ako sami roditelji imaju već neku mutaciju gena.
sandra1000
Novi član
Novi član
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Sep 07, 2011 3:23 pm

Re: ista krvna grupa roditelja

Post od sandra1000 »

melita keller napisao:Kao prvo totalna nebuloza i glupost.Ja i muž smo oboje A+ i imamo dete čija inteligencija je više puta testirana u toku prve dve godine (zbog nekih komplikacija pri porođaju) i skrenuta nam je pažnja da je dete motorički i po psihičkom razvoju dosta naprednije od vršnjaka??Krvna grupa veze nema sa tima da li će dete biti ok ili ne.Rh faktor ima veze sa rizikom po trudnoću ali čak se i to bez problema sanira inekcijom nakon porođaja.Jedino što bi moglo imati uticaj na to da se rodi dete sa nedostatkom jeste dete bliskih krvnih srodnika ili ako sami roditelji imaju već neku mutaciju gena.
Uh, sad mi je mnogo lakse. Bas sam se bila prepala. Svi smo zdravi, genetski niko nema nikakav deformitet ili bolest, tamo neka moja prababa je jedina imala rak dojke, jedino to sto je bilo bas davno. Zato sam se ja zacudila jer nevidim bilo kakav problem da nam dete bude zdravo. Niti se drogiramo, niti pijemo, a i nepusimo, nema sta da poremeti razvoj bebe u stomaku.
Ulepsala si mi dan, bas me je ovo mucilo. Hvala :wink:
melita keller
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 232
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 11:03 am

Re: ista krvna grupa roditelja

Post od melita keller »

Drago mi je da sam pomogla :wink:
Odgovori