Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
Sada sam dosao od doce. On kaze da nista nije strasno,najbitnije da nemam hepatitis. Usled povecanosti monocita i transaminaza misli da je mononukleoza. Uzece nalaze krvi, koju sam danas dao, pa ce valjda da iznese konacnu dijagnozu i sta da radim.
Zlezde na vratu su mi jos vise otekle.On mi je pregledao stomak i kaze da nemam uvecanu jetru i slezinu(mozda nije dovoljno uvecana da bi je osetio). Malo me boli grlo, a ostalo je OK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
E pa dobro...sada ti ostaje da se naoruzas strpljenjem i da sacekas rezultate...a posle ce biti lakse bar za toliko sto ces imati dijagnozu, bar da znas sta lecis... :lol:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
Uzeo sam nalaze i imam antitela na mononukleozu, ali doktor kaze da mozda sada imam, a mozda sam i prelezao. Ti rezultati ce do stignu u sredu 15. marta.

Za vikend sam isao kuci i pitao dr u mom rodnom gradu. I oni su mi rekli da je najverovatnije mononukleoza.

U nedelju se desi jos nesto. Po stomaku mi iskoce neke tackice, pomislim na boginje, ali sam ih sve prelezao kao dete. Danas pitam doktora i on kaze da imam herpes zoster(pored mononukleoze). Iskoristio je trenutak slabosti organizma i "iskocio". Dao mi je aciklovir i belvitin da pijem.

Herpes zoster je virus koji izaziva ovcije boginje i on posle prelezanih boginja je stalno u organizmu. Moj imunitet je opao posto se bori sa mononukleozom i herpes je to mucki iskoristio da se pojavi.

Meni je sasvim OK. Nemam temperaturu, nisam malaksao, cak me je i grlo prestalo. Doktor specijalista je preporucio mirovanje, a Dr opste prakse da ne jedem masno (nikako svinjetinu), gazirano, alkohol i da ne konzumiram "tesku" hranu.

Ovo ce mozda nekome da pomogne pa zato pisem opsirnije. Ja se sada osecam kao pokretni inkubator virusa. Imam i za izvoz u EU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kuli-kuli, zao mi je, znam da se osecas tako, ali i to ce proci (mislim na taj osecaj da si inkubator za viruse), samo malo da se naviknes. Znam da sasavo zvuci, ali stvarno je tako. Budi strpljiv i pokusaj da se dodatno ne nerviras, koliko je to moguce, jer i stres utice na imunitet, pa da ne "zakacis" jos nesto. :(

Pozdrav, posalji nam i te rezultate kada ih dobijes,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 6:10 pm
Postovi: 23
Kasno sam video temu, znam dosta o ovom slucaju jer sam ga i sam imao 2002 godine u vojsci.
Uzroci kod mene: preveliko naprezanje, losa pitka voda i hrana iz konzerve, kao i koka kola i stres usred dolaska u novu sredinu. Kod mene je sve bilo normalno osim ove 2 vrednosti, jedna je bila 160 druga 240. 2 meseca doktori nisu mogli da provale sta mi je, ispitali su me na sve moguce i nemoguce bolesti i NISTA nisu nasli. Meni fizicki nista nije falilo, pa su na kraju hteli da me otpuste iz vojske kao nesposobnog. Kad se moj pokojni otac usprotivio kod doktora, dobio sam za kraj 21 dan kucne nege da se izlecim ili posle toga se otpustam ako ne uspem. Malo sam citao literaturu i neki doktori prijatelji su mi rekli da se ovakav slucaj pojavljuje jednom u 10 godina. Otisao sam na VMA i uzeo jelovnik za bolesnike sa bolesnom jetrom.
21 dan sa jeo sledece:

mama je spremala domaci mladi sir od kupovnog mleka

dorucak: dvopek i mladi sir

rucak: supa iz kesice i pire krompir i dvopek

vecera: isto dvopek i mladi sir

21 dan nisam pio uopste vodu, samo surutku od ovog domaceg mladog sira!

Po ceo dan sam se samo odmarao, nista nisam radio.
Posle 21 dana sam napravio analize i sve je bilo u granicama normale, jedna vrednost 18 druga 32. Posle sam opet napravio u 2003 analize i bile su iste ovakve.

Nadam se da sam nesto pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
Da opisem kako dalje napreduje razvoj "ovoga" sto mi se dogadja.

Danas sam dobio rezultate od prosle srede. Herpes se povukao, mononukleozu nemam niti sam je imao. GOT je sa 170 spao na 27, a GPT sa 360 na 64. Gvozdje je OK (17,1). Ne znaju sta je, ali kazu da je bitno da prolazi. Na prvi pogled sve OK, ali( ono sto srecu kvari)...

Pre nekoliko dana sam isao na EKG zbog toga sto sam jednu noc osetio kao da mi je srcani misic otrnuo(posle toga nisam imao problema). Tada sam precrkao od straha., EKG u redu, nema nikakvog suma, pritisak 120/80, ali je puls povecan (cak 98).

Zbog toga na infektoloskom moram ponovo sutra da vadim krv(stvarno na znam sta ce sada da proveravaju), a imam ponovo zakazan pregled kod kardiologa u petak.

Sta sada moze da bude?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
Gde se stvorio smajlic pise puls 98


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 2:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
E bre Kuli, bas nemas srece, poterao te je neki maler, al nije samo tebe, takva je izgleda godina.... :( , svima nam nesto fali!!!!

Jel ti rade krv na koksaki???

Uopste mi nije jasno sta to bi sa tvojim transaminazama!!!!
Jel si drzao dijetu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
Ma sve me spopalo.

Danas su mi ponovo vadili krv. proveravaju ponovo isto transaminaze i mononukleozu, a za povisen puls da se obratim kardiologu. kod njega idem sutra.

Nista ne razumem onog doktora.
Prvo je rekao da sam davno prelezao mononukleozu, pa onda da imam, juce da nemam i nisam je ni imao, a danas ponovo radim test na istu.

Drzao sam kao neku dijetu.

Nisam jeo masno, nikako svinjetinu,jaja, nisam pio alkohol, lekove, gazirano, nikakvu tesku hranu... Ne sme vruce, hladno, kiselo, ljuto, gorko, slano(u sustini nista zacinjeno)...

Hranio sam se plazmom i mlekom, kuvani krompir, po nekada kuvana junetina i piletina, mladi sir obavezno i sto vise pomorandzi i u razumnoj meri kivi, kao i sargarepu i jabuke(sveze i kao kompot), takodje sto vise tecnosti(cajevi i sokovi). Konzumirao sam C vitamin, B vitamin(belvitin), med i propolis kapi.

Pio sam neki caj koji je mesavina kantariona, majcine dusice i jos neka nepoznata biljka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 1:52 am
Postovi: 14
Lokacija: Srbija
A da, nisam davao krv na koksaki jer kardiolog kaze da bi tada bio los EKG i pritisak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 23, 2006 6:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Dobro je sto si krrenuo sa dijetom, jer stvarno mislim da su ti se transaminaze sredile zbog toga. Vidis, nije tako strasno kako si mislio!! :P

Ajd' pa pisi kad dobijes rezultate!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 323 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: