Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:19 pm
Postovi: 21
jevdokija, moje reči su bile reakcija na ono što si napisala, a očigledno da si mnoge stvari zaobišla. moguće je da nisam shvatila većinu.

ali ne odustajem od tvrdnje da imaš izrazito antagonistički stav prema svemu što ne pripada tvom primarnom, idealizovanom svetu i mišljenju. čak i sa predrasudama. a jedna obrazovana osoba ne bi smela to sebi da dozvoli. eto čemu bi te muž mogao naučiti, da i van kruga dvojke žive ljudi kao mi što smo, apsolutno istih mogućnosi i sposobnosti, ali eventualno sa nešto drugačiim pogledima na svet. (beo)gradski centar nije vrhunac civilizacije i ne moraju mu svi nužno težiti. eto, to je možda jedna od stvari koje bi moga da naučiš.

u svakom sučaju vama želim sreću i da prevaziđete probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 3:46 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Znam da krug dvojke nije vrhunac civilzacije, ali jeste svet u kome sam odrasla, meni blizak i drag. Mogu bolje da se kapiram sa ljudima koji tu žive, naravno sad svako živi u krugu dvojke, ali ovo uzimam kao metaforu.
Moj muž je odlučio da dođe u isti i bez mnogo osvrtanja napusti pregrađe u kome je odrastao. I imam utisak da nije žalio. Sad idemo jednom mesečno ništa ga ne privlači osim osećanja dužnosti kao sina da obiđe svoje.
On je drugi momak iz svog predgrađa/sela koji je to uradio.
Odamah smo se dogovorili da živimo u gradu, da je insistirao da ja živim u kući sa njegovim roditeljima, možda bih i pristala, ne znam kako bi izgledalo.
Ne kažem da su ljudi bilo gde lošiji ili bolji, samo da su drugačiji i to znatno drugačiji. Imam utisak da se moj muž mnogo bolje intergisao u krug dvojke, nego što bih ja to uspela da uradim na selu.
Zamislite mene ovakvu, pijem kaficu sa dokonim komšinicama i prepričavam "48 sati svadba" ili "Grand paradu" i sl. Ne ide. :roll:

Hvala ti na lepim željama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 2:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja se slazem sa Garfield da u 21. veku obrazovanje treba da bude dostpuno, itd..

ALI nisam siguran da odrastao i oformljen covek ZAISTA moze da nakon detinjstva i mladosti koje su nam opisani dozivi transformaciju u kojoj ce umesto polupanih casa u kafani brojati okrete u fouette-u mile dragicevic i porediti ih na sledecoj predstavi sa brojem okreta ane pavlovic!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 3:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Jevdokija je napisao:


Volela bih da dobijem još konstruktivnih predloga, kako, ako je ikako moguće, smanjiti njegovu histeriju, a izbeći psihoterapiju.
Nisam sigurna koliko je pametno izbegavati psihoterapiju! Moje misljenje je da je psihoterapeut jedini koji ume da mu pomogne da razresi svoje konflikte iz detinjstva i neresene probleme!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RAZGOVOR GLUVIH TELEFONA
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 4:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Evo jos priloga za Vas esej...
Spemila sam ove priloge pre nego sam procitala ovaj Vas analiticki opus ( rekla bih "odbranu" ili ti mozda i zelju da ovde u virtuelnosti dominirate)koji meni dosta govori o Vama.
Bezmalo ispade da nam svima ( mene niste spomenuli al...ne mari i nije vazno) delite lekciju(pa Vama treba pomoc -tako ste rekli).
No, mozda zelite da se proslavite pisuci nekakva Esej ...sta god pa "podsticete" diskusiju(opet na Vas uvezbani nacin ...)No, nismo Vam mi Vas suprug...mali Perica.Ovo komentarisem jer mene niste pomenuli u Vasem analiticnom opusu...Da jeste ne bih napisala ni rec od ovog sto sada pisem...
*- Sto se tice nicka ( garfil ) koji je psihijatar molim Vas predlozite mu da sacini konzilijum lekara i proveri/potvrdi svoj stav iznet u diskusiji napred...odnosno da konzilijarno odluce o vasem problemu...
*Bez konzilijarnog nalaza ne bih diskutovala o pojedinostima iz posta (cak ni o onim sa kojim se sa njim slazemi )...

Prilog 1.:
Naravno, sve je stvar ličnog izbora, i baš onako kako kaze AlbertCamus:

"NE HODAJ IZA MENE,
NEĆU TE VODITI.
NE HODAJ ISPRED MENE
NEĆU TE PRATITI.
SAMO HODAJ PORED MENE
I BUDI MI PRIJATELj".

Prilog 2:
( u velikoj meri odgovata na zahtev teme - delom ne !)
Citat je citata iz knjige u kojoj se majka analfabera obraca nasim tinejdzerima):
... što sve više, pa povišeee ulegnjuvaju u ... U nekoj mah, liče mi na toj Fema, što ga opisaja u svoja “Pokondirena tikva” naš Sterija- Jovan .Za onie koji ... ... da gi sas ‘edno kratko preslikavanje poprisetim na toj tikva:
Fema : Prvo i prvo: Ti se više nećeš zvati Jovan.
Jovan : Nego?
Fema : Hans.
Jovan : Zar sam ja konj?
Fema : Budalo! Najlepši pedinteri imadu to ime.
Jovan : Nisam ja pedinter, nego šegrt, nit' je meni otac kazivao
da se nemčim, nego da ostanem koji sam bio.
Fema : Hoćeš da budeš Žan?
Jovan : Džan? Sad da me pravite Ciganinom.
Fema : Ludo, ludo! To svi Francuzi imadu.
Jovan : Šta Francuzi, one poganije što žabe jedu!
Fema : To je nobl, Žan.
Jovan : Zar bi vi jeli?
Fema : Johan, ti jošt' ne osećaš šta je to nobles.Šta god je u
modu, to je lepo.
Jovan: Boga vam, majstorice, da li bi vi nosili čizme sa mamuzama, kad bi to bilo u modu?
Fema : Dakako, to se zove nobles.
Jovan : I pantalone?
Fema : Zar ti nisi video da madame nose frak?
Jovan : He, he! Tako bi' najposle ja morao obući suknju, kad bi' se na modu dao.
Mitar : Slušajte deco, ja vas kao star mogu malo poučiti. Dobro upamtite od Feme kako je zlo kad se hoće da digne nos visoko.To baš tako liči kao kad bi krmača vikala: "Molim vas, metnite mi sedlo, meni to lepo stoji. Ja mogu biti kamila". A ti, Femo, svaki dan da proučiš onu poslovicu: "Nema ti gore nego kad se tikva pokondiri", pa unapredak teraj ovakove od sebe-pokazujući na Saru.
Sara :Madam de Mirić, Vous m'avez toužurs fait…
Fema :Sunt moj bratandr gurbijan velikander.
Mitar:Uzminder ti kozender, pa pravi der opankender.”

Prilog 3.
*dvosmislen - ocekujem da ce se razumeti kao ja koja ga ovde pisem :

Knjiga,“Nacionalni park Srbija” što gu napisa Indeksovac Dragoljub Ljubičić-Mićko…
… ove reci iz knjige,koje nazvah MIĆKOV REČNIK .Jevdokija odstampajte i molim Vas dajte suprugu da nauci…
Shvatite kao moj doprinos Vasim naporima u peglanju supruga…Saljem, iako ja ne volim niti zelim da peglam – peglanje je na moju veliku srecu i zadovoljstvi preuzeo moj suprug…( Vi(Jevdokija) i ja smo nezna zenska bica- zar ne ? Ima zena kao u prici o Amazonkama –al njima daleko lepa kuca…
Ah…da …ponekada ja ispeglam poneku kuhunjsku krpu…

Citam sta pisete::peglate…pa peglate…pa peglate… vise i ne znate koliko ste se puta pecnuli na peglu (peckanje-to sto nazivate histerijom muzevom a vama izgleda potrebna da neki Vas delic iz podsvesti dozivi zadovoljenje da ne kazem orgazam - nek Vam psihijatar rastumaci sta je pisac(ja) hteo reci)…

Ali da znate kada se pegla usija moze da napravi opekotine “do koske” koje se veoma tesko lece i dugo…(znate , a znam da znate …niste vi sa” rubova grada” za ona IV stepena opekotina…)

*Ako nije ( a jeste ) suvise intimno(pricu ste poceli Vi) kazite nam razlog zbog kog do sada (6 godina ste u braku) nemate dece?
Crna drugo , niste valjda muzu rekli recimo ovo:
-Dok ti ne postanes osoba …dok se ne promenis…da te ja kao “slona” mogu prikazati mojim nobles drugarima,necemo imati dece…Ju…Ju …deca bi se stidela tebe -
*Moja preporuka ako se stanje izmedju Vas dvoje dovede u sklad radjajte decu (imate jos dosta godina bioloskog vremena).

*Da …zaista mislim (na osnovu prica iz zivota,) da svaki , ili bar svaki, muskarac pogresi kada “se uda” odnosno pristane da napusti prag kuce u kojoj se rodio…a da zena koja voli (prava ljubav a ne unapred smisljene sheme-potekle iz naseg svesnog ili nesvesnog bica) to prihvata normalno, odnosno bolje receno i ne razmislja jer se podrazumeva …samo pruzi rucicu da bude povedena…( Jevdokija, da li ste raspravljali o ovome?- pre vencanja (znam da se u Crkvi niste vencali - nije nobles!).

*Ispricali ste o muzevom detinjstvu i td- Sada pricajte o Vama …Nemojte da mi - diskutanti zakljucujemo na osnovu onog sto pisete jer mozemo i da pogresimo:)))

MICKOV RECNIK:
Goluždravi penzioner……….penzos vulgaris
Vojni penzioner……….……...penzos militaris
Invalidski penzioner……….penzos apotektus
Civilni penzioner…………..penzos komunalis
Penzijica……………………...mizerija
(penzionereva jednomesečna biljka)
Divlji šalterski službenik...nervozus šikanorum
Mrki ulični pandur………….mupus murius
Domaći kriminalac…….…….krimos domestikus
Teški kriminalac……………krimos mafiozus
Sitni obični ćelavac….…….glavus obrianus
Švercer cigareta…………….torbakus tabakus
Markantni ulični diler…….devizus, devizus, devizus
Ležeći ulični pandur……….mupus karterlupus
Promenljivi student…………akademus meander
Zapostavljeni građanin………trinaestus prasus
Kordon…………………………kordonum batinarium
(sastavljen od više Mrkih Uličnih Pandura)
Komandir……………………..MUP sa čvarcima
Crpski biznismen……………kamionus - avionus
Pokvareni političar………..smradus bezckrupulozus
Cnalažljivi Srbin…………..srbianus flekcibilia
Mobilni telefon…………….zvrndus non - stopuc
Cačekuša……………………...ra-ta-ta-ta-tatum
kajla…………………………....debelo zlato
džip……………………………..paierus
pištolj………………………..utokarija
veliki krst na retrovizoru….magnum krucifiks
retrovizorum
crnogorski vanzemaljac……..montenegrus diaspora
crnogorski crnogorac……….montenegrus montenegro
lutkasta sponzoruša….……..barbikarija lovanus
plemenska zajednica…………tsutus piperius
veza……………………………kumus rodbinus
da ‘ebe oca…………….……....tatus koitus
svijetli obraz………….…….obrazus luminozu
serdarizacija………………....serdarus vojvodus
gologuza pevaljka……………..vriska dupetarija
nabeđeni umetnik…………….mrsus mudus
podvrste :
lažni narodnjak……………...pseudomelos turbofolkuc
lažni zabavnjak………………pseudopopus tehnodensus
čvrsti pokvareni političar..diktator - derator
pokvareni političar na vlasti:privilegius
demagogija…………………….uvlakus populis
(uspeva u podnožju svake vlasti)
hipnovizija…………………..ekpanela hypnotika
neplaćeni(državni)lekar…..primarius platus smejuria
platica……………………….smejuria
prosvetni radnik………….....profus jadibedus
mito…………………………...mitus
korupcija………………….…..korupTiiJa
kovertni mito………………...mitus kovertus
flaširani mito………….…..mitus bekrius

________________itd____________________


Prilog 4.
Da ovu slicicu postujem ovde podstaklao me je post o vitezu koji je na kraju isukao svoj mac i delao a ovaj ...se pretvori ...ne znam kako da ga nazovem ...pa eto , dopustio da se pretvori u "silikonca".Da ove dve slicke stavim jednu pored druge -pade mi na um- mene mi -samoj:)))

[img][img]http://img150.imageshack.us/img150/1448/milosobilikisrbinsilikopg5.th.jpg[/img][/img]
Tekst ispod slike:
Miloš Obilić; “Čovek - Plomena “
Kao što vidite ima tu artikala iz bivše ulice Starhinjića Bana u Beogradu – danas, poznatije kao “Silikonska Dolina…”
karikatura je delo: Zorana Matić Mazos-a

http://www.youtube.com/watch?v=L-magrm3Voo Vreme plakanja
http://www.inter-caffe.com/lista-396.html Hor jevreja iz Nabuka
http://www.youtube.com/watch?v=5y9Wiqsd ... re=related Franc List-Kampanela izvodi Evgenij Kisin

*Kako shvatih citajuci sve napisano(a drago mi je sto sam ih citala-posebno neke postove:)))vise se necu ukljucivati u diskusije .Naravno da cu "doci" da catim nastavak diskusija.

Od Boga Vam zdravljeR.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gresku sam napravila
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 4:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Pri postovanju -muzickog dodatka u gornjem postu pogresno sam kopirala, iz mog adresara. (na dezurstvu sam pa nisam proverila pre slanja poruke).Izvinjavam se .
Evo prave adrese:
http://www.youtube.com/watch?v=4BZSqtqr8Qk&NR=1 Hor JevrejaNabuko
poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 5:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Jevdokija je napisao:
Nije preterano lep, ni bogat, ima trošnu kuću na obodu grada, koja će jednom pripasti njemu, a ako krenemo na psihoterapiju posredno terapeutu, jer ćemo tamo ostaviti sav novac, ali ako je to rešenje problema, nek ide novac.

:o
Jeste li sigurni da ste Vi pravi ucitelj za njega? Kakve li su bile tek recenice vaseg muza kada je vasa ovakva?

Molim vas da moj post ne smatrate zlonamernim. Procitala sam vase postove u jednom dahu i moram priznati da sam zatecena vasim manjkom samorefleksije. Nisam psihijatar ni psiholog, ne mogu da procenim da li vasem muzu treba pomoc (ipak je prenet samo vas ugao vidjenja), ali sasvim slobodno mogu reci da vama treba pomoc da spoznate uzroke vase ekstremno izrazene potrebe za kontrolom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 5:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 3:46 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
@drbgd Jedna od zabava seoske mladezi jeste i opijanje. Ne kazem da je to njihovo ekskluzivno pravo, ali u skucenom prostoru, koji se odnosi na mesta za izlaske koji mogu biti bioskop, pozoriste, izlozba i sl. ostaju ugostiteljski objekti. Nisam pomenula (ili jesam u prvom postu ) da je otac mog muza i pio i to je sigurno u jos vecoj meri podstaklo, njegovu agresiju prema zeni i sinu. Moj muz nikada nije niti pio, niti pusio, a to sam navela u jednom postu.
Zbog toga sto posredno znam kao izgleda imati alkoholicara u kuci ( brojni primeri ) ja sam htela da se osiguram i to sto se moj muz bavio sportom na nekom poluamaterskom nivou, dalje mi izvesne garancije da nece da pocne da pije. Naravno cvrstih garancija nikada ne moze da bude. To sto je njegov otac pio, a on gledao nemile porodicne scene je sledeca garancija.
Njega su drugari, svi odreda pijanci, vodili u kafane da ih vozi u povratku kao jedini trezan, a on je pio sok dok su drugi ljusitil gajbe piva.
Nasu primabalerinu Ana Pavlovic i njena koleginicu Milu Dragicevic jos nismo uspeli da gledamo u pozoristu, orijentisali smo se na dramski program. Moram da primetim da je bilo primerenije porediti 2 primabalerine Anu Pavlovic i Dusku Dragicevic, ali necmo o baletu.
Zar misite da je sustina dozivljavanja umetnosti u brojanju okreta ili ocenjivanju stilskih figura jedne balerine ? Nije, moje je misljnje. Umetnost se ne broji, ona se dozivljava, ne vrednuje na taj nacin,sem ako niste kriticar, ona se voli ili ne voli, bilo da se shvata ili ne.
Upravo smo gledali Jelenu Jankovic i nazalost poraz od Francuskinje Bartoli, u ovom mecu nismo preterano uzivali, jer je Jelena nadigrana, ali ja npr. uzivam u tenisu iako ne bih znala sta je slajs, sta je stop volej, draj volej itd. Osnovne udarce znam, pa ako komentator 10 puta kaze : Ovo je bio bekhend slajs i to vidim na ekranu ukapiracu, ali opet necu brojati te udarce nego cu se opustiti i uzivati u igri. Mislim da paralela nije losa, baletska i tenska igra, vecina ide da bi uzivala, mali broj, a to su strucnjaci znaju pojedine elemnte, ali ih, po mom misljenju to uskracuje za uzitak.
Garantujem vam da mozete uzivati u operi i ako ne znate libreto, kao i u baletu, cak i ako ne znate kako se zove ni jedan korak.
Kako uzivamo u slikarstvu, a nismo svi zavrsili istoruju umetnosti, a u muzici, a nismo svi zavrsili AMU, a u glumi, a nismo svi zavrsili FDU ?
To je osecaj nesto sto dolazi iz stomaka, pa izadjes posle predstave tronut, ushicen, raspolozen, tuzan ili ravnodusan.
Moram priznati da ste me razocarali odgovorima, prvi je na nivou neke tetke, a za drugi sam nasla validne argumente da ga pobijem, nadam se. Ako pisete samo da bi ispali pametni, nemojte vise.
Usput, ako budem imala nekih problema sa organima za koje ste vi stucnjak ( a nadam se da necu ) ja cu vam se obratiti i ocekujem stucan odgovor.
Ovo sto ste napisali ne lici na to.
@ Gala Hvala ti !
@ mislimsvojimmozgom
Evo i vas da pomenem, izvinite, kasno je, post je dugacak da bih na njega odgovarala.
Primetila sam da pretpostavljate da se nisam vencala u crkvi. Nisam, ali zbog toga sto to nije "nobles" nego zbog toga sto sam agnostik. Moj muz nije insistirao na crkvenom vencanju, on je nesto izmedju ateiste i agnostika, pre bih rekla ovo prvo, ali pitajte njega, ako bude raspolozen da pise. Inace o religiji nismo razgovarali mnogo, osim sto sam ja u slobodno vreme bavila komparativnim proucavajem svih velikih svetksih religija. To je vec dao opsteg obrazovanja.
Priznajem da nisam odgovarala na vase postove bojeci se bas toga da nam ne ponudeite resenje u vidu Hristove vere.
Ako ste nameravali, nemojte.
( pisem sa laptopa na kome imam americku tastaturu, ne volim da pisem bez kvacica, ali kako je kasno, namestanje srpske tastature i trazenje nasih slova bi mi oduzelo dosta vremena )
@Mrs_Parker
Taman da objavim post videh i ovo Vase, hvala na odgovoru, kasno je pa cu razmisliti sutra, svi odgovori koji su dobronamerni su dobrodosli.
Ovo sam napisala da bi ljudima pokaza da sam se udala iz ljubavi, ne iz nekog drugog razloga.
Dobila sam odgovor psihijatra, zene koja ja specijlizirala tu oblast i bavi se njome, bez uvrede uzecu ga kao jedini relevantan, a vase kao dobronamerne i vodicu se onime sto mi je ona rekla. naravno u konsultaciji sa muzem.
Ponavljam, ako bude raspolozen napisace svoju verzuju, rekao je tako, mozda ga ovoliko veliki broj postova i pitanja uplasi i odvrati od toga.
Ja vam se zahvaljum i pozdravljam vas za veceras.
@mislimsvojimmozgom
Hvala na linku iz opere nabuko, nema bolje ilustracije za ono sto sam htela da kazem drbgd-u :wink:


Poslednji put menjao Jevdokija dana Ned Jan 25, 2009 5:34 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 5:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Jevdokija je napisao:
Šta kad jednoga dana budemo imali decu, da li treba da se stide oca koji ne zna pravilno da govori ?


:o

Jevdokija je napisao:
Moja svekrva odavno ima problema sa kolenima...
Mog muza i mene narocito zanima postoperativni tok, tj. koliko traje i kada je pacijent sposoban da se krece bar po kuci, ode do toaleta i sl.
Da li se pacijenti posle operacije salju na rehabilitaciju u banju, sto bi bilo normalno.
Ona zivi u drugom gradu, nema nikog bliskog ko bi je negovao, mi, oboje radimo, imamo malu decu i nemoguce je da joj neko od nas posveti vreme.


Izgleda da kontrola nije jedini problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 5:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 19, 2008 3:46 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Ko hoce da veruje, neka veruje, dosla mi je komsinica koja nema komjuter i zamolila da pitam doktora o problemima njena svekrve ?
Posto ne zna sama da se registuje i pise, zamolila me je da to uradim umesto nje. A ja je nisam posebno registvala.
Cela istina, sto bi rekao narod.
Sad sam gledala svoje postove, jedna od tema koju sam postavila je "Kada pocinje organogeneza?"
Ako zena ima 2 dece, zasto bi se to pitala, ovo samo govori o tome da planiramo da imamo decu, kao je i napisano.
Imam odgovor psihijatra i to mi je dovoljno, necu uvlaciti muza u dalje dikusije, narocito kad neko njuska po postovima.
Mrs_Parker. Razmisli ti malo o svojioj potrebi za njuskanjem po tudjim stvarima.
hvala i dovidjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 6:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Jevdokija je napisao:
Mrs_Parker. Razmisli ti malo o svojioj potrebi za njuskanjem po tudjim stvarima.
hvala i dovidjenja.

Pa moram priznati da sam inspiraciju dobila od tebe kada sam videla spisak clanova koji nemaju postove.
Molim. Ponudjen kao pocascen. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: REKOH PA POREKOH
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 8:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Posto mi dezurstvo traje da primetim:

-pa trebala sam da znam da ce te VISE obratiti paznje na opasku NAPISANU U ZAGRADI - ) nego na tekst napisan VAN zagrada.
No vasa stvar.
Jos vise je Vasa stvar da li ste vernik ili kako kazete agnostik( to pored verskog ima i druga znacenja ) Nadjite u recniku znacenje :Agnozija iz kog je izvedena> te se za one koji u Boga ne veruju upotrebljava (agnostik).Ja takve oznacavam :ateist

Pitanje vereovanja/neverovanja u Boga je BAS SASVIM INTIMNA STVAR svakog od nas i ja sebi ne bih dozvolila da to bilo kom namecem pogotovu sto nisam pop(u pravoslavlju su popovi samo muskarci) a ni monahinja.Pokazali ste da niste razumeli zasto sam to, iako u zagradi, pomenula.
Eto opredelila sam se da budem i jesam doktor ( necu o strucnosti) sa bas dosta empatija za svoje pacijente.Pomazem koliko medicina doktrinarno moze -sve ostalo je u rukama Prirode (a ko je ta PRIRODA? -za mene jesteTVORAC ,BOG ).
Recimo, moderni psihijatri koji lece npr. Depresije, Stresove, stanja zabrinutosti i sl. pored ostalog, preporucuju citanje Biblije...

Cudime da Vi kao super intelektualka koja kaze da je biolog
( valjda nisam pogresila jer ste nas toliko zatrpali vasim analitickim opusima da mozda pomesah
-al svakako ste izucavali prirodne nauke)da niste zeleli da se upoznate sa malo dubljim postulatima , savrsenstvom, naseg tela - posebno mozga odnosno nervnog sistema.Ma koliko da jos ima nepoznanica -ima i dosta objasnjenih.
itd...itd... itd...itd...
Procitajte naslov mog posta pre ovog pa ce vam biti jasno sto stavih ovo itd.
Zao mi je sto niste shvatili bas sve , postove ovde da su dobronamerni.
Ma vi kazeta da ih dobronamerno shvatate al vase delo(pisanije koje ja nazvah analitickim opusom) to ne potvrdjuje...

Dobro, zahvaliste se na linku-Hor Jevreja .To je islo uz post i najmanje je namenjen Vama (jedino -vama onaj -Mili moj -Severine).
Ne bih vas vredjala, jer ste vi iz kruga dvojke to slusali(mislim na operu"Nabuko").
- i jedna malecka zackoljiva ;;;pogledajte tekst i Vi pravite slovne greske -ja sam naprosto iznenadjena :)))

Milice mi moje ( ne ona Milica iz pesme)nego moja majka Milica,kunem se da se ovog momenta setih :
V godina studija:
Vezbe iz higijene i socijalne medicine...vezbala je sa nama u grupi koleginjica koja nam je probijala usi svojim"poreklom iz kruga dvojke"

Priznajem da sam se ja najvise salila na njen racun i pomalo je peckala.
Primetio je to i asistent koji nam je vodio vezbe i verujem da nas je namerno poslao da zajedno idemo (dao nam je spisak i adrese) da napravimo tzv. socijalno-epidemioloske anketNas dve smo otisle -poslao nas je-na 5 adresa iz kruga dvojke.
Bila sam zaprepascena tolikom nehigijenom(najblazi izraz za ono sto smo videle u srcu Beograda)...
U daljem toku...na vezbama ova koleginjica vise nije pominjala krug dvojke...I ne mislite da sam je u povratku sa anketiranja uobicajeno peckala...Cutala je...znala sam da joj je neprijatno...i ja sam se osecala neprijatno ...

...Mislim da vam nije dobra ideja da Vas muz ove postove cita( rekli ste da ce i on doci da se prikljuci diskusiji) ...Jedan deo ( pogodite koji ) u mom prethiodnom postu upucen je njemu...

Izgleda da ste poceli da pravite "salatu od reci-pisanja" >ja ne videh nigde post , cak ni da je spomenuta rec organogeneza a nisam nacisto da li je komsinica upotrebila? Mozda sam umorna od neprospavane noci...Ma ..jok...nisam bwe:)))

Zaista Vam kazem( to sam rekla i u svom prvom postu da vam treba da posetite individualno,potom zajedno psihologa/psihijatra a potom zajedno i bracno savetovaliste( ili zajedno prvo u bracno savetovaliste).

Imate strucnjaka (izvanrednih)u Klinickom centru Srbije - rade ambulantno... (zdrav. knjizica i uput za pregled).Mogu vas preporuciti da ne trosite dzenge (ups. novac)
Manite se virtuelnih psihijatara ...

Sve diskutante pozdravljam najsrdacnije...Vama zelim od Boga zdravljeR
PS:
Preporuka(samo pareporuka):.Nadjite , pisao-Vladika Velimirovic "Sve je muzika " - kratak je clanak i samo je na jednom mestu upotrebio rec Bog.Iako ste agnostik(ateist) sigurna sam da ce te sa zadovoljstvom procitati.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 11:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
niste shvatili poentu moga javljanja, kao ni zasto sam uzeo bas taj primer sa brojanjem...
u svakom slucaju vi ste na putu za internisticku ordinaciju, iako to sada ne vidite!
pozdravljam vas (odjavljujuci se sa teme!)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Jevdokija je napisao:
Ko hoce da veruje, neka veruje, dosla mi je komsinica koja nema komjuter i zamolila da pitam doktora o problemima njena svekrve ?
Posto ne zna sama da se registuje i pise, zamolila me je da to uradim umesto nje. A ja je nisam posebno registvala.
Cela istina, sto bi rekao narod.
Sad sam gledala svoje postove, jedna od tema koju sam postavila je "Kada pocinje organogeneza?"
Ako zena ima 2 dece, zasto bi se to pitala, ovo samo govori o tome da planiramo da imamo decu, kao je i napisano.
Imam odgovor psihijatra i to mi je dovoljno, necu uvlaciti muza u dalje dikusije, narocito kad neko njuska po postovima.
Mrs_Parker. Razmisli ti malo o svojioj potrebi za njuskanjem po tudjim stvarima.
hvala i dovidjenja.


Kako ovo "objasnjenje" jadno zvuci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 4:19 pm
Postovi: 21
Jevdokija je napisao:
Zamislite mene ovakvu
, pijem kaficu sa dokonim komšinicama i prepričavam "48 sati svadba" ili "Grand paradu" i sl. Ne ide. :roll:

Hvala ti na lepim željama :D


pa eto, opet to radiš. živiš u ubeđenju da je sve ruralno istovremeno i neobrazovano, nekultivisano. zanemarujući sada bračne probleme, zaista ti predlažem da ne bi bilo loše da se oslobodiš tih predrasuda. džabe sav balet, pozoriše i stotine pročitanih knjiga, ako nisi naučila da razumeš ljude. šta vredi sva doza kulture, kad vam služi da biste je isticali kao svoj najbolji kvalitet, dokazujući da znate imena primabalerina, likove iz romana, a da pri tom niste u stanju da prihvatite kritiku.


i smešno deluje to "zamislite mene OVAKVU", postavljanje samog sebe na pijdestal, smatrajući da prijava stana znači da ste a priori bolji od drugih.

lepo je neko primetio, kao da ste došli ovde u pokušaju da dobijete potvrdu svog egocentrizma (u prilog tome ide i muževljevo čitanje ovoga, kao da ste i na ovaj način pokušali da ga ubedite da vi bolje znate o njega), a ne iskren savet.


kada bi situacija bila nešto drugačija, da ste udati za čoveka koji je obrazovaniji i pismeniji od vas (a kao osoba kojoj su jezik i književnost profesija, moram da vas opomenem da se i sami pozabavite gramatikom i preobraćanjem misli u jezik, jer vam se smisao često gubi u nizu "velikih" reči), da li biste trpeli isti režim "prevaspitavanja". ili, ne morate biti udati, recimo da steknete poznanika/prijateja koji će na sebe preuzeti odgovornost vašeg unapređenja vaše pismenosti, da li biste za svaku ispravku uvek sa osmehom govorili "hvala" ili bi vam često to bilo zamorno?

evo, ja se nudim da pratim jevdokijine postove i da joj ispravljam svaku gramatičku grešku, jer to je u njenom interesu. daleko bilo da šmizla iz centra beograda, koja ide u balet i pozorište, kinoteku i sl., ne ume da se koristi maternjim jezikom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 148 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: