Hemoglobin i Dijabetes

Pravo mesto za sva Vaša pitanja koja ne možete klasifikovati u neki od
podforuma. Pitajte sve što Vas zanima a odgovor će ponuditi stručni
saradnici ili korisnici foruma sa sličnim iskustvima.

Moderatori: vlada99, mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin

Odgovori
mirkonee
Novi član
Novi član
Postovi: 21
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 7:44 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: novi sad

Hemoglobin i Dijabetes

Post od mirkonee »

Koja je uloga Hemoglobina u organizmu i koji je njegov odnos kod osoba sa Dijabetesom!?
Korisnikov avatar
tamaraft
Stalni član
Stalni član
Postovi: 6556
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 1:32 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Planeta Zemlja

Post od tamaraft »

Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.
maja1981
Novi član
Novi član
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 10:23 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: beograd

hemoglobin

Post od maja1981 »

hemoglobin je izuzetno bitan u organizmu. za njega se vezuje gvozdje i crvena krvna zrnca koja ne mogu jedna bez drugoga, hemoglobin znaci imunitet tj. zastita organizma od virusa i bolesti. kada je imunitet los mozes oboleti od raznih beznacajnih i znacajnih bolesti. sto se dijabetesa tice uglavnom je u pitanju nasledan faktor. mada se moze zaraditi i zbog stresa prilikom cega opada imunitet. sres je glavni krivac mnogih bolesti a dovodi do opadanja imuniteta. [/b]
kojekude
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 116
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am

Post od kojekude »

1. Crvena krvna zrnca sadrže hemoglobin - ne vezuje hemoglobin crvena krvna zrnca za sebe!
2. Dijabetes nema veze sa naslednim faktorom
3. Kako se dobija dijabetes od stresa?
4. Kako stres slabi imunitet?
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude
maja1981
Novi član
Novi član
Postovi: 4
Pridružio se: Uto Jun 30, 2009 10:23 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: beograd

hemoglobin i dijabetes

Post od maja1981 »

nisam mislila na vezivanje medicine nego na vezivanje uopsteno da je sve u sklopu jedno drugoga. dijabetes jeste uglavnom nasledan kao i mnoge teze bolesti i svi mi nosimo sklonosti ka njima, ali je pitanje da li ce se desiti okidac koji ce ih izazvati. iz licnog iskustva, obolela sam od hockinovog limfoma ili ti raka limfnih zlezda. sve to je izazvao epsten barr virus a ja sam njega izazvala sresovima i padom imuniteta koji su me pratili kroz deo detinjstva, ali jedan najveci stres koji sam dozivela u svom zivotu bio je okidac za tu bolest. sa tim zdravstvenim problemom sam navukla i jos neke teze bolesti. a sto se tice neke povezanosti dijabetesa, imuniteta i stresa dajem primer moga prijatelja, od silnog nerviranja sto ne moze da dobije stan od firme prvo se razboleo od virusa prehlade a zatim je odmah nakon toga dobio dijabetes sa upotrebom insulina, dozivotnog. ne mora da znaci da je nasledan, ali i moze biti.
Jesen stize dunjo moja
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 576
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd, Srbija

Post od Jesen stize dunjo moja »

kojekude napisao: Dijabetes nema veze sa naslednim faktorom
?!?! :o sta se sve ovde moze procitati novo....
Those with first-degree relatives with type 2 have a much higher risk of developing type 2, increasing with the number of those relatives. Concordance among monozygotic twins is close to 100%, and about 25% of those with the disease have a family history of diabetes. Genes significantly associated with developing type 2 diabetes, include TCF7L2, PPARG, FTO, KCNJ11, NOTCH2, WFS1, CDKAL1, IGF2BP2, SLC30A8, JAZF1, and HHEX.
maja1981 napisao:iz licnog iskustva, obolela sam od hockinovog limfoma ili ti raka limfnih zlezda. sve to je izazvao epsten barr virus a ja sam njega izazvala sresovima i padom imuniteta koji su me pratili kroz deo detinjstva
EBV se ne 'izaziva' vec se dobija - to je infektivna bolest / virus!! Dakle ne moze stres stvoriti patogeni organizam sam od sebe, vec mora postojati ulazni faktor / zaraza.

:o :o :o
Bye bye little lady
kojekude
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 116
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am

Post od kojekude »

Naravno, mislio sam na dijabetes tipa 2
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude
Odgovori