Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Eserihija Coli
PostPoslato: Sre Maj 30, 2018 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2018 5:23 pm
Postovi: 1
Lecio sam se od Eserihije coli u spermi. Poslednji nalaz je bio negativan, ostale su neke posledice na prostati koje sada lezim. Ali mene zanima da li je moguce da se bakterija prosirila i negde drugo na organizam ili je vec odavno tamo? Mislim da mi presemena tecnost nije u redu, nekako je lepljiva i kao sluz je neka. Nije mi normalna kao ranije. Pomenuo sam to urologu ali mislim da me nije razumeo bas najbolje, kaze kao to je normalno. Takodje vec duze vremena kada izduvavam nos isto je prisutna ta sluz. Kao i u grlu tj pljuvacki. Za ova dva sam mislio da je od alergije u prolece koju imam svake godine, ali do sada nisam imao tu sluz. Da li je moguce da je pojava te sluzi povezana nekako i da li je uzrocnik tome eserihija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija Coli
PostPoslato: Čet Maj 31, 2018 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свашта је могуће ако се инфекција запусти и не реагује се на време лечењем.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija Coli
PostPoslato: Pet Jun 08, 2018 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Ne.

E. coli je redovna bakterija u crevima koja pored toga sto stvara vitamin k, pomaze u varenju. Zbog anatomske blizine, moze preci u urinarni takt, odakle se izbacuje mokrenjem. Ukoliko se ne izbaci, dodje do razmnozavanja (voli 37 stepeni, umire na 60) i kad predje 100 000 i vise u 1ml mokrace moze se reci da vise nije dobra bakterija vec stvara upalu. Svejedno gde se nalazi, bubrezi, cev bubreg-besika, besika ili cev besika-penis. Najcesce su upale donjeg dela, tj besike i kanala za izbacivanje iz organizma. Uvek postoji odredjen broj e.coli u besici, to je takozvana normalna mikroflora. U slucaju upale, lepi se za besiku pa ju je veoma tesko izbaciti mokrenjem i potrebna je upotreba antibiotika i pojedinih pomocnih preparata. U suprotnom moze doci do infekcije bubrega koja se leci dosta teze i dovodi do tezih oboljenja. Znaci e.coli je bezopasna, korisna bakterija ciji neki sojevi, kad se nadju na pogresnom mestu prave probleme. Ti problemi su urinarne i crevne infekcije. Zbog celija imunog sistema, tesko moze (citaj ne moze) doci u druge delove tela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 373 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: