Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Moze li mi neko od strucnih lica reci koliko su dobri lekari u klinici Dr Ristic, konkretno internisti i kardiolozi?

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 19, 2008 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 3:35 pm
Postovi: 9
sjajno pitanje...i mene zanima, jer koristim njihove usluge.
mogu da kazem da je internista, Jelena, ne znam tacno prezime za svaku preporuku!

u njihovu laboratoriju nemam poverenja jer sam imala vrlo ruzno iskustvo sa njom, a i znam jos par sluceajeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Mozes li mi reci nesto vise o tom iskustvu...

Naime, pre mesec dana sam posle pregleda kod interniste vadio razne analize na koje me je uputila i rezultati su mi bili ok, mada meni subjektivno nije najbolje... cisto da znam da li da trazim i neko drugo misljenje, jel se desava da grese, zamene uzorke, sta???

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 3:35 pm
Postovi: 9
e ovako....
ja sam za vreme trudnoce kao svaka trudnica radila kompletne analize mokrace i krvnu sliku svakog meseca, pocev od pete nedelje. prvo problem sa bakterijama u mokraci, koje se ni posle silnih i vrlo agresivnih terapija nisu smanjivale, dok me dr ginekolog nije naterala da uradim analizu u gzzz. tad sam bila vec sedmi mesec, i analiza u zavodu je bila savrseno u redu. krvna slika je bila sve vreme na vrhunskom nivou, i ne znam zasto mi tada nije palo na pamet da i to uradim jos negde, jer se doktor sve vreme silno iznenadjivao da jedna trudnica bez ikakvih dodataka ishrani ima tako dobru krvnu sliku (inace sam oduvek blago anemicna). medjutim nisam, tako da sam posle porodjaja zavrsila na dugotrajnoj infuziji i koje cemu jos, i ni od cega sam napravila svasta.

i nisam bas jedina...ja sam jos i blaza varijanta. koleginici su mojoj nasli navodno neke celije koje imaju veze sa tumorom na hipofizi, cak je i terapije pocela, dok se nije nasao neki pametan lekar da insistira na ponavljanju nalaza, koji su na svu srecu bili normalni.

tako da, iako se lecim kod njih, i dete vodim, i mogu svakog lekara da pohvalim prvnstveno zbog posvecenosti, nemam poverenja u njihovu laboratoriju.

ali...to se meni desilo, ne znaci da ce i tebi, ili bilo kome drugom. to je samo moje iskustvo.
ja sam licno uvek za to da dve glave misle bolje nego jedna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 4:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Da, u pravu si.. uvek je bolje imati drugo misljenje...

Ja u principu idem kod Ristica sada jer mi je frka zbog mojih trenutnih tegoba... imam lekara opste prakse koji je u fazonu evo ti eritromicin i koliko hoces bolovanje, tako da sam skeptik ... a i cekanje i cimanje raznim uputima, overama, doznakama, terminima...

al jos samo da proverim odakle dolaze ti lekari kod Ristica.. pretpostavljam da rade pre podne negde u drzavnim... pokusao sa,m ovu moju da izgooglujem al nema vajde...

zato mi treba neko od strucnijih da mi kaze kakvi su doktori u principu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 3:35 pm
Postovi: 9
oni imaju lekare koji su svakodnevno tu, i rade po smenama. moguce da rade jos negde, ali mislim da je vecina puno radno vreme, nisu rent-a-doktor:)
u svakom slucaju, zelim ti da nadjes dobrog dijagnosticara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Stalno zaposleni kod njih su par lekara opste prakse, otorinolaringolog, ginekolozi i mislim, oftamolog. Za sve druge preglede koje smo obavljali kod njih, dolaze im lekari konsultanti sto sam skapirala jer sam neke od njih pre ili posle vidjala i po dr.ordinacijama, npr "Alfa medica" i sl. Vecina na koje sam ja naletala su bili ili sa VMA ili sa KC.Posle pregleda na koji obicno ulecu brzinski , sede negde u cosku i ako nemaju drugi , cekaju svoj deo para i brishu dalje.
Ristic je dobar kad ti je frka, nemas vremena il si bez zerice snage. Inace, mislim da su preskupi, sad je i kod njih ponekad guzva, imaju i par mladjih laboranata koji bas ne znaju da nadju venu bez par bodenja... Jednom sam slusala zenu koja je dosla da pita za neki valjda UZ ili dopler krvnih sudova noge. Sestra joj je rekla cenu po 1 nozi, pa jos nesto cini mi se razlicito dal je musko il zensko u pitanju... Gospodja se nasmejala i rekla da ce negde u Zemunu obaviti obe noge za cenu jedne njihove! Malo smesno, al i to ti jedno iskustvo sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 3:35 pm
Postovi: 9
Internista, kardiolog i dermatolog su takodje stalno tamo, i to u dve smene. Pregledi svih specijalista su 2200,00, i bas ti se posvete. To je bar ono sto sam ja dozivela.
A za laboratoriju se slazem, kao i za doplere...kod kojih je vrlo vazno da onaj koji ih cita zna sta radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 6:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Ma nije ni problem u posvecivanju, ma ni u cekanju ako treba.... ova moja je bas me ono zagledala i hoce da pogleda, i svako moje pitanje i saslusa i odgovori... al opet strucnost mi je pitanje....

na moje probleme, pregledala me dva puta EKG, slusala srce, pluca, pritisak merila... kaze sve ok.. to je moguce anksioznost...

Al opet, tu je onaj crvic sumnje koji mi i dalje pravi probleme.. tipa da li je ona u pravu.... i tako veeeeliiiki zacarani krug.... :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 5:55 pm
Postovi: 1
I ja sam uvek skeptična kad su u pitanju laboratorijske analize i strucnost lekara :-? No besna sam i zbog drugih stvari. Radila sam analize kod Dr.Ristica do pre neki dan i onda odlucila da ih vise ne posecujem zbog lopovluka, postupak uzimanja vaginanog brisa 600din,a sam bris 500. Pa kako to moze da se razdvaja,to mora da se podrazumeva, jer ne mogu ja da donesem bris od kuce, da ga izvadim sama...Isto tako postupak vadjenja krvi 100din, pa kako ja da izvadim krv kod kuce, ako mi naplacuje krvnu sliku onda vadjenje mora da se podrazumeva...prosto nema druge opcije?! Pa ako neko razume sta su hteli reci osim da nas pokradu neka objasni?! Hvala lepo :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 30, 2013 1:14 pm
Postovi: 2
http://www.dr-ristic.com/index.php/maj- ... ang=srpski

Popust koji je naveden na njihovom sajtu ne mozete dobiti vec placate po punoj ceni!!!



Od 01. do 31. maja po cenama nižim do 50% u Domu zdravlja Dr Ristić možete uraditi kardiološki pregled sa EKG –om ,ultrazvučni pregled srca, test opterećenja-ergometriju, Holter EKG-a ili Holter krvnog pritiska, kao i dopler krvnih sudova vrata, ruku i nogu.
cena na popustu redovna cena
Kardiološki pregled sa EKG-om 1800 din 3600 din
Ultrazvučni pregled srca 2250 din 4500 din
Test opterećenja-ergometrija 3600 din 7100 din
Stres ehokardiografija 6500 din 10000 din
24 časovni holter EKG-a 2250 din 4500 din
24 časovni holter krvnog pritiska 2000 din 4000 din
dopler krvnih sudova ruku 2250 din 4500 din
dopler krvnih sudova nogu 2250 din 4500 din
dopler krvnih sudova vrata 2250 din 4500 din


Cena EKG-a je 3600 din. nista od popusta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И онда прегледају грло металном шпатулом коју пред нама "стерилишу" упаљачем. Наравно, после тога добијете гадну гљивичну уста и грла. Проклети аматеризам!!! :x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 30, 2013 1:14 pm
Postovi: 2
Vezano za popust!

"Recepcija" kaze: Nemamo vise termina za popust, mogu da vam zakazem za 18h, ali placate punu cenu!!!

A maj i dalje traje, verovatno su termin za popust zavrsili 1 maja, a onda je nestalo popusta.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И онда прегледају грло металном шпатулом коју пред нама "стерилишу" упаљачем. Наравно, после тога добијете гадну гљивичну упалу уста и грла. Проклети аматеризам!!! :x Мора да сам гладан па једем речи. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dom zdravlja Dr Ristic?
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 24, 2013 4:31 pm
Postovi: 1
Laboratoriju Dr. Ristic ne preporucujem nikome!!! Izuzetno neprofesionalni i pre svega neobuceni za rad!
Radila sam profil prolaktina koji se radi u 8, 11 i 13 h. Stigla sam u 07:30, jer je po preporuci lekara potrebno posedeti pola sata, pa tek onda raditi analizu. Laborantkinja je insistirakla da bi se krv odmah izvadi, cim sam dosla, iako sam joj naglasila da sam dosla ranije, bas po preporuci, kako bi se u 8h prvi put izvadila krv. Pretpostavila sam da ona svoj posao poznaje, kadf mi je samouvereno rekla da to nema veze, moja greska.
Tek nakon vadjenja krvi (!) su me smestili u prostoriji u kojoj je trebalo da provedem vreme do poslednjeg vadjenja krvi, tek tad plasirali braunilu u levu ruku koju nakon toga UOPSTE nisu koristili, vec su me ubadali u desnu uz objasnjenje da je braunila tu jer je to politika klinike, da mogu da reaguju ukoliko mi pozli, a ne da bi iz nje vadili krv!!!
Pred trece vadjenje krvi (tj. cetvrti ubod!) sam insistirala da se upotrebi braunila... koju je inace jako neprijatno drzati u ruci, pogotovo bez razloga, dok vas ubadaju u drugu ruku, stalno. Na to moje insistiranje laborantkinja je priznala da ona to ne zna i ne radi, ali da moze da vidi sa nekim od medicinskog osoblja !!??! Naravno, da sam se zbog tolikog amaterizma i maltretiranja bez potrebe iznervirala, sto je poslednje sto sme da se desi pri analizi prolaktina.
Lekarka je bila dodatno iznenadjena cinjenicom da mi je krv vadjena u 07:30, a da ne pricamo o braunili i dodatna tri uboda. Pored toga, pre nekoliko godina sam istu analizu radila u Hexalabu i normalno da je krv vadjena iz braunile u predodredjeno vreme.
Postedite sebe gubljenja zivaca, bacanja novca, ponizenja i neprofesionalizma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 382 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: