Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 16, 2007 10:37 am
Postovi: 24
Postovanje,
shvatam vas revolt i trud jer se ovde zaista javljaju ljudi sa ozbiljnim zdr problemima.Pustite tog coveka i rasprave sa njim, dajte posvetite vreme i znanje nama koji trebamo savet i sl.Verujem da ce biti od vece koristi!

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Mislim da je kompromisno resenje da vas doktori na ovom forumu i skromni studenti kao ja upute sa medicinskog aspekta, a da vas gospodin uputi u alternatvne metode, da se ne mesamo jedni drugima u posao. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bobilica, желим да верујем да немаш никакве зле манере и да ниси неки од старијих форумаша само под другим именом. Надам се да си само један изфрустрирани студент који је схватио да се бави квази науком. Медицина само користи достигнућа правих наука као што су електротехника, молекуларна биологија, нуклеарна физика, хемија и тако даље.

Ако је управо то случај, онда има шансе да од тебе постане врстан лекар.

Искрено, веома ми је чудно како то да си прочитала баш мојих неколико хиљада постова и због тога сумњам у твоје добре намере, али никад се не зна. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Apsolutno shvatam koliko je tesko studirati medicinu, ali ne smijes dozvoliti da frustracije uticu na tebe jer kao buduci medicinski radnik moras imati hladnu glavu tj ne smes dozvoliti da budes vodjena emocijama. Iskreno receno, ono sto mene nervira jeste da si sigurno videla jako puno nepravde tokom studija- korupciju, seksualni manipulaciju, nepotizam....itd i verovatno si zazmurila na sve to- a sad ovde kreces u punu ofenzivu, druga stvar- mislim da i ljudi koji nisu skolovani znaju stvar-ili-dve, i nije ovo vojan ustanova pa sad kad udje neki general svi ostali treba da padnu na kolena.
Npr gledano iz mog ugla- nisam lekar ali recimo smatram da u vecini slucajeva terapije stitne zlezde kod nas su neadekvatne- lecenje samo s T4 ljudima koja je odstranjena stitna zlezda je neefikasno i ja smatram da ako ja kazem svoje misljenje to moze eventualno promeniti pristup citavom tretmanu, mozda i ne, ali vredi pokusati, uostalom imam pravo na svoje misljenje, a ako me ti ispravis i potvrdis da sam u krivu ja cu to priznati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Bobilica je napisao:
Mislim da je kompromisno resenje da vas doktori na ovom forumu i skromni studenti kao ja upute sa medicinskog aspekta, a da vas gospodin uputi u alternatvne metode, da se ne mesamo jedni drugima u posao. :D


Apsolutno. Ovo je ono sto sam hteo da cujem.
Jos jednom, dobro dosla na forum!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
aa_aca je napisao:
Bobilica, желим да верујем да немаш никакве зле манере и да ниси неки од старијих форумаша само под другим именом. Надам се да си само један изфрустрирани студент који је схватио да се бави квази науком. Медицина само користи достигнућа правих наука као што су електротехника, молекуларна биологија, нуклеарна физика, хемија и тако даље.

Ако је управо то случај, онда има шансе да од тебе постане врстан лекар.

Искрено, веома ми је чудно како то да си прочитала баш мојих неколико хиљада постова и због тога сумњам у твоје добре намере, али никад се не зна. 8)


Gotovo sam siguran da nije jedan od starih forumasa, uglavnom devojka je odustala od (bespotrebnih) akcija i cini mi se da ce biti koristan clan foruma.
Nadam se da nece biti bespotrebnih rasprava na licnoj osnovi, ali morat ces prihvatiti da ce neke tvoje metode biti zestoko kritikovane- a tvoje je ljudsko pravo da pokusas da dokazes da si ti u pravu- ali s cinjenicama/linkovima itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Jelisej je napisao:
Gotovo sam siguran da nije jedan od starih forumasa, uglavnom devojka je odustala od (bespotrebnih) akcija i cini mi se da ce biti koristan clan foruma.
Nadam se da nece biti bespotrebnih rasprava na licnoj osnovi, ali morat ces prihvatiti da ce neke tvoje metode biti zestoko kritikovane- a tvoje je ljudsko pravo da pokusas da dokazes da si ti u pravu- ali s cinjenicama/linkovima itd...

Видео си и сам како су се неки форумаши понашали, али научио сам лекцију. Више ме ништа не може изнервирати, рече Сима Страшни. :lol:

Не секирам се ја због "мојих" метода. Много метода су пронашли много паметнији ликови од мене. Неке методе су ствар народне мудрости и искуства, а нешто ствар логике. Ја сам једино изумео вежбу за рамени појас, коју је касније моја супруга нашла у једној књизи за вежбање очију. Ето, чак ни за то не могу да поберем заслуге. Шта ћу. То ми је судбина. Ах, да, судбина не постоји. 8)

Мислим да једина моја кривица лежи у томе што размишљам својом главом и трудим се да помогнем. Неки ће тек научити да је то неопходно, а за неке је већ касно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 10:19 pm
Postovi: 14
Jelisej je napisao:
Apsolutno shvatam koliko je tesko studirati medicinu, ali ne smijes dozvoliti da frustracije uticu na tebe jer kao buduci medicinski radnik moras imati hladnu glavu tj ne smes dozvoliti da budes vodjena emocijama. Iskreno receno, ono sto mene nervira jeste da si sigurno videla jako puno nepravde tokom studija- korupciju, seksualni manipulaciju, nepotizam....itd i verovatno si zazmurila na sve to- a sad ovde kreces u punu ofenzivu, druga stvar- mislim da i ljudi koji nisu skolovani znaju stvar-ili-dve, i nije ovo vojan ustanova pa sad kad udje neki general svi ostali treba da padnu na kolena.
Npr gledano iz mog ugla- nisam lekar ali recimo smatram da u vecini slucajeva terapije stitne zlezde kod nas su neadekvatne- lecenje samo s T4 ljudima koja je odstranjena stitna zlezda je neefikasno i ja smatram da ako ja kazem svoje misljenje to moze eventualno promeniti pristup citavom tretmanu, mozda i ne, ali vredi pokusati, uostalom imam pravo na svoje misljenje, a ako me ti ispravis i potvrdis da sam u krivu ja cu to priznati.


Уф, значи оно што си мени написао о Ливу је дискутабилно?!
Могао си, нпр. као врстан обућар да ми напишеш своје мишљење и искуство Slika !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Zasto bi bilo diskutabilno? Vidio sam poprilican broj krvnih nalaza ukljucujuci i sa liv52/liver longer.
No, dobro kao vrstan obucar cu ubuduce da se registrujem na obucarski forum i da se specijaliziram na papucama.
Hvala na komplimentu i dovidjenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико видим, Јелисеј зна много више од већине ендокринолога! У то сам сигуран.

И уопште не знам одакле људима идеја да ће на анонимном форуму да одговарају лекари. И зашто би веровали некоме ко за себе каже да је лекар а није се представио сликом и приликом...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Hvala :) Ne kazem da su lekari bogovi i da samo oni sve znaju, ali ipak treba zastati i zapitati se pre nego sto se nekom napise: E ovo vam je to! Pozeljno je da se radjaju nove ideje, ali mozete nekom sugerisati da bi to mozda moglo ovako ili onako, ali ne i tvrditi ovo vam je upala toga. Ja se prva nikada ne bih usudila da kazem ovde sta mislim koja je dijagnoza, samo bih sugerisala sta se moze uraditi da se do nje dodje, ili bih komentarisala neku vec postavljenu dijagnozu. Nezahvalno bi bilo sebi dati za pravo da se kaze sta je bez iscrpne anamneze i klinickog pregleda i dodatnih pregleda. To je bio najveci povod za moju frustraciju. Ovo je forum, svako moze da pise sta hoce, ali zlo je sto ljudi koji to citaju mogu shvatiti ozbiljno stvari i onda ne dobiti adekvatnu i pravovremenu pomoc. Ja se izvinjvam, mozda i jesam burno nastupila, ali mene mnogo boli kad vidim tako nesto, zato sto mi je zao ljudi. Tako da bih Vas samo zamolila da ne izbacujete dijagnoze olako, jer je to vrlo delikatna stvar. Vase postove sam uocila jer ste odgovorili gotovo na svaki, pa je bilo tesko da mi promaknu... Jesam stari forumas, ali samo u smislu da sam oduvek volela da citam diskusije, eto, sad sam se prvi put registrovala kako bih iznela svoje misljenje, mozda na pogresan nacin, ali osecanja su mi se jako uskomesala povodom ovoga. Samo zamislim neku sebi dragu osobu kako dolazi ovde i trazi misljenje sta joj je i neko ko nije strucan za to joj odgovara. Pohvalno je to sto se brinete za ljude, sto ih tesite i odgovarate im, samo se malo ogranicite u tome, medicina je jako komplikovana, 2 i 2 nisu 4, i zato nesto sto Vama deluje kao recimo bezazlena upala, moze biti pocetni simptom neceg ozbiljnog, ta osoba procita na forumu da je to verovatno upala i zanemari dalje simptome, a preko noci se razvije nesto ozbiljno. Zatim da obrazlozim ono vezano za prolaps mitralne valvule... Vi ste rekli da preskakanje srca tesko moze biti vezano za prolaps... Na stranu sad medicina, evo, ja licno imam prolaps mitralne valvule i upravo mi se preskakanje javilo kao prvi simptom, da sam dosla na forum ko zna u kom pravcu bi moje razmisljanje otislo... Ovako sam otisla kod lekara, uradila eho srca i sad znam sta treba da uradim kada napad dodje i na taj nacin sprecavam da napad duze traje i da moj mozak ostane bez kiseonika, te da se onesvestim. Ja se ne mesam u alternativu, ne znam da li je delotvorna, necu je ni osporavati, ni podrzavati previse, jer ne znam puno o tome. Tako se i Vi ogranicite, pa barem skromno naglasite da mislite da bi to moglo biti nesto sto mislite, ali da apsolutno niste sigurni, malo upada u oci kad nastupite sa stavom: to vam je to! Polako, bolje da zajedno saradjujemo i dodjemo do najboljeg resenja. Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Bobilice, pozdrav koleginice.
Nemoj da trošiš svoju energiju na ljude koji nisu vredni toga. Mnogi od nas smo ulazili u rasprave sa Acom ali bez efekta. Takvog čoveka je najbolje ignorisati a to mi stari članovi foruma najbolje znamo.
Uostalom. neko ko je na forumu pola godine a napisao je više od 5000 postova sasvim dovoljno govori o kvalitetu njegovih odgovora.
Dobro ti nama došla u klub forumaša na doktor rs forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Два плус два су одувек била четири, јесу и биће увек - свугде и на сваком месту.

Коме сметају моји ставови нека их не чита. Ја сам егзактан човек и не бојим се да кажем шта мислим. Мука ми је од оних који немају своје мишљење и стално се нешто увијају. Ваљда се боје да не погреше, шта ли? Да ли због тога тако много људи у Србији беспотребно умире? Због тога што нико не сме да постави дијагнозу без брда беспотребних анализа? Док их проанализирате, пацијент умре.

Да ли знате који се рачунар неће никада покварити и са којим никада нећете имати муке ни проблема? Онај који се и не користи. Али такав вам и не треба.

Онај ко нема свој став и не износи своје јасно мишљење, никада ништа неће научити. Стално ће да остане међу таласима који га носају тамо и вамо и никада неће стићи на циљ - ако га уопште има.

И на крају, код пролапса нема аритмије. То што неко осећа аритмију није аритмија. Неправилан рад срца је аритмија. Ти вероватно имаш и пролапс и аритмију, Bobilica. Узми магнезијума који описујем на мом сајту па ћеш се уверити, а нећеш умрети од њега.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bokily je napisao:
...Uostalom. neko ko je na forumu pola godine a napisao je više od 5000 postova sasvim dovoljno govori o kvalitetu njegovih odgovora.
....

Какав ингениозан закључак!!! Максимално површно, нема шта. Достојно једног обичног лекара. Срамота. Али, шта је ту је. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clan foruma aa_aca, alep clanovima!
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 11:24 pm
Postovi: 108
Tahikardija, odnosno ubrzan rad srca, koja se javlja kod prolapsa, spada u poremecaje ritma, odnosno-aritmije.
Ne citamo vise Vase savete, meni je samo zao jadnih ljudi koji Vam veruju. Sve u svemu, verujem da ih je sada manje. :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 224 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: