Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sre Maj 12, 2010 6:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Univer je napisao:
Bio sam juce kod privatnog lekara. Moze se reci prijatelj nase porodice. Preneo sam joj slucaj (1 post)i rekla mi je da mi je to od dovicina sto sam dobio da pijem posle operacije fimoze. Kaze da on mora da se pije na pun stomak a ja sam igrom slucaja progutam tabletu a ni vodom ne zalijem pa je najverovatnije zastala u jednjaju i progrizla ga pa doslo do upale. Dala mi je da pijem caj od zalfije i smecta lek. caj pijuckam u toku citavog dana a smecta 2 puta na dan. Juce sam krenuo da pijem pa cu nastaviti dok ne prodje. Nadam se brzem oporavku.


Drago mi je da ste došli do korena problema.

Ne znam samo odakle Vam ideja da kapsulu gutate bez tečnosti?!!

No, eto Vam nauk za sledeći put. Brz oporavak Vam želim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2010 4:49 pm
Postovi: 37
Od onda pa sve do sad pijem te lekove sto mi je prepisala i danas mogu da kazem da sam pojeo eurokrem koji pre dva dana jedva da sam mogao da progutam. Oseca se poboljsanje samo sto polako ide. Verujem da cu do ponedeljka jesti sve i svasta tj za 3 dana :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 10:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Drago mi je! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktorice izvinjavam se odgovoricu na pitanja cim budem stigla ovih sam dana bila jako zauzeta.
Puno vas sve pozdravljam

Univer drago mi je sa su pronasli sta je i da si ok....verujem da ce ti biti bolje posle terapije :wink:
Ja jos uvek imam problema,sita sam vise gastroskopije isla sam mnogo puta,ne znam moze li se videti na barijumu.....?
Znam da je skopom bolje ali ne ide mi se bas,a imam drugih zdravstvenih problema pa nikako to da kazem lekaru..
Zelim ti puno srece i dobar apetit :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 08, 2010 6:16 pm
Postovi: 1
Ja imam sličan probelem.
Pre tri nedelje mi se javila blaga prehlada, i nisam preduzimao ništa dok mi se nije pojavila uvećana limfna žlezda u predelu vrata. Otišao sam lekaru opšte prakse i on mi je prepisao eritromicin i panadol. Temperatura mi je uvek iznosila oko 37,2 C.
S obzirom da mi nije bilo bolje, a naročito bol u grlu koji nije prestajao, ponovo sam nakon 7 dana te terapije otišao lekaru i tražio uput kod ORL specijaliste.
ORL specijalista mi je nakon pregleda(pre četiri dana) prepisao klindamicin 300mg, Nystatin 2x20kapi, ozosept za ispiranje grla.
Evo nakon ta četiri dana grlo mi je bolje, još uvek osećam blagi bol, ali svakim danom sve je manji.
Međutim juče mi se javio drugi problem, sličan prethodnicima. Kada gutam osećam bol između grudi i stomaka.
Da li to ima nekakve veze sa anginom, ili lekovima, ili je to nešto sasvim treće.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sre Jun 09, 2010 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Zaista se ne može ovako reći od čega potiču Vaše tegobe, ali najverovatnije je jednjak u pitanju.

Angina ne daje ovakve simptome.

Trebalo bi da Vas pogleda gastroenterolog, i to odmah, a ne da se pregled zakaže za mesec dana ili možde dva. Naglasite to Vašem izabranom lekaru, jer treba i on/ona to da naglasi na uputu.

Sve najbolje i javite šta je bilo. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 9:09 am
Postovi: 2
Postovani ,
moj problem je poceo jos prosle godine kad sam imala uvecane papile na jeziku ,bila kod maksilofacijalnog hirurga ,on rekao nije nista strasno ,procice samo od sebe ili osisati ih .U grlu sa jedne strane sam osjecala da mi nesto smeta ,bila kod orl kaze sce uredu ,uzasna zgaravica to nikada do tada nisam imala ,ponekad bol u prsima.Imala sam dobar apetit cak sam se udebljala nekih 7 kg,Sada je taj problem inteziviran ,a trudna sam 13 nedjelja .Krvna slika mi je uredu,pregled grla prije mjesec dana uredu ,stolica mi je bila uredna .Pila sam zeljezo pa mi je sad tamnija .Bila kod gastroenterologa kaze strpi se dok trudnoca ne prodje ,a ja se bojim da ne bude nesto opasnije .Sad prije 7 dana osjetim da kao zapinje mi u grlu i prsima kad jedem kad jedem hljeb ili kuhana jaja...sve od kada je zgaravica pocela .Pila sam prije nego sam ostala trudna vodu iz banje i tada nisam imala problema jedino malo sa grlom isuseno od sumpora .Ja nemam povrat kiseline da mi bude kiselo u grlu vec zarenje u grlu i prsima i ponekad u zelucu.Nikakve lijekove nisam pila .Sada kad sam trudna ne znam sta da radim ,taj problem se intenzivirao ,Ja sam psihicki opterecena ,svasta sam sebi umislila .Ne znam sta da radim.Milom vas za bilo kakav komentar ocajna sam ...Sad na gastroskopiju ne mogu otici sta da radim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 9:09 am
Postovi: 2
Inace ,prije godinu dana sam skoro godinu dana bila na demetrinu od 10 mg ,imala sam puno stressa i jedino sam se tabletama mogla smiriti ..i u dva navrata sam lijecila heliko bakteriju ...molim vas za odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2015 2:50 pm
Postovi: 3
Pozdrav! Ja imam slican problem: bol u desnoj strani u predelu sredine rebara prilikom gutanja bilo cega (pljuvacke, hrane ili tecnosti). Bol se javila pre oko 3 dana. Jutros oko 4 sata probudio sam se i stomak je neprstano bole oko 30 minuta. Pijem tablete za alergiju na polen trave (cesto popijem bez vode). Nadam se da ce neko ovde moci da mi pomogne kako ne bih morao da idem kod doktora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2015 2:50 pm
Postovi: 3
1maki je napisao:
Pozdrav! Ja imam slican problem: bol u desnoj strani u predelu sredine rebara prilikom gutanja bilo cega (pljuvacke, hrane ili tecnosti). Bol se javila pre oko 3 dana. Jutros oko 4 sata probudio sam se i stomak je neprstano bole oko 30 minuta. Pijem tablete za alergiju na polen trave (cesto popijem bez vode). Nadam se da ce neko ovde moci da mi pomogne kako ne bih morao da idem kod doktora...


Takodje cini mi se da kad progutam veci komad hrane da vise boli. Bol je obicno 6 (1/10)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Које таблете пијеш против алергије?

Шта си вечерао то вече када те је зором пробудио бол у стомаку?

Да ли иначе имаш проблема са стомаком, цревима, горушицу...?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 13, 2015 2:50 pm
Postovi: 3
Tablete su Aerius, vecerao sam sendvic sa pecenicom, fetom, paradajzom i kecapom. I da ranije sam imao cesto proliv ali mislim da je to bilo od stresa i nervoze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u grudika kad progutam nesto
PostPoslato: Ned Jun 14, 2015 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уместо тих таблета против алергије узми да користиш Полинол. То је нека варијанта хомеопатског лека. Он се не гута него се полако растапа у устима. Ако га будеш набавио детаљније ћу ти објаснити како се користи.

Печеница и кечап као и још многи производи могу да изазову појаву отпадних киселина у желуцу. Оне нагризају жалудац и једњак и могу озбиљно да оштете ткиво тих органа. Ако ти је једњак оштећен може да се јави бол приликом гутања хране.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 251 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: