Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol na dodir
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Imam jedan problem ali ne znam sta je u pitanju.Uglavnom ponekad ali ne stalno kada rukom (prstima) pritisnem stomak skroz gore pri vrhu odmah znaci ispod sredine prsa odakle rebra pocinju.Evo nasao sam neku sliku na netu i oznacio gdje je to da vidite.Taj bol je najjaci kada sam gladan i ujedno nervozan.To me boli samo na taj dodir ovako nista sve je u redu.Da li je to normalno nesto ili ne ??To je vec koliko se ja sjecam bar jedno 2 godine tako..mozda prije nisam ni dirao taj dio tijela :D
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Da i taj bol se osjeti pritiskom i malo ispod desnog rebra.Sad kontam da je to mozda jetra (nedaj Boze)..jer se ona tu nalazi nema nista drugo.Ne znam sta bi drugo moglo biti ali najbolje bi bilo uraditi neke preglede za jetru.Nemam nikakve simptome tipa jutarnja mučnina i povraćanje, gubitak apetita, nadutost stomaka kao sto imaju uglavnom oni koji imaju tzv.masnu jetru.Niti pijem alkohol (prestao sam davno),ne pusim,nisam previse ugojen taman 180cm,75kg...
Jel zna neko sta to moze biti?I koji se testovi rade za jetru osim kontrole krvi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 5:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
trenirash li neshto ili imash li neku aktivnost tokom dana koja zahteva naprezanje grudnog mishica i pravog trbushnog?


edit.

tek sam sad videla da pijesh suplimente i da trenirash verovatno pasivne vezbe u teretani, odmori malo od vezbanja gornjeg dela, smanji tezine i ako bol ne prestane onda nisu u pitanju ligamenti i mishicna vlakna i onda se obrati lekaru opshte prakse.

I ako se ne zdravo hranish moguce da su svi bolovi od zeludca.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: /
PostPoslato: Čet Jan 15, 2009 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
E Taco hvala na odgovorima i pitanjima pa da ti odg.
Znaci trenutno ne treniram nista lezim po ceo dan ima vec dva mjeseca.
Ovaj bol se samo nekad pojavi na dodir ali uglavnom kada sam gladan ili tako.Sad opet meni to najvise djeluje kao jetra jer je bol na dodir u tom centralnom dijelu i malo desno ispod rebara.To je koliko ja znam pozicija jetre u tijelu.
Najavio sam se kod porodicnog doktora pa cu da odem cisto na taj neki pregled pa da dobijem neko strucnije misljenje pa ako je i potrebno za dalje pretrage.
Moze biti i ovo sto si ti navela za zeludac,ni to nije iskljuceno jer otkako ne treniram samo jedem ovu masniju hranu tipa sarma,meso,suseno meso...a sto je najgore i slabije jedem.Dok sam trenirao 6 puta dnevno sam jeo a sad 2-3 puta.A i zadnjih 3-4 dana mi da kazem krce crijeva,gasovi i cesto sam u WC-u. :D
Moracu da odem to da vidim sta jer mi najvise djeluje na jetru zbog samog polozaja gdje boli na dodir a i sumljam jer sam pojeo brdo suplemenata...sve se to luci preko jetre a oni silni UH i proteini su mogli da naprave masnu jetru. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Bio sam danas kod doktorice na standardnom pregledu,srce,pluca...sve je OK.....i na kraju sam je pitao u vezi te boli.Ona je to ispipala gledala i rekla da je sve OK jer me nista ne boli.Mene to samo zaboli na dodir ako sjedim ili stojim...a dok lezim na onom njihovom krevetu i sa malo savijenim nogama ne boli me nista.Ne kontam zasto bas u tom polozaju oni testiraju organe na dodir???Ispipala je sve sto je mogla tu,znaci komplet stomak i nista me nije bolilo.Jedini problem je sto je vidjela da sam istetoviran pa mi je rekla da obavezno moram da radim nalaze krvi,urina,secera....tako da sutra to radim.Jadan ja :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 6:38 pm
Postovi: 13
Opet ja. :D
Radio sam dosta nekih nalaza i sve je dobro.
Urinokultura - Sterilna
Urin (obican nalaz) - normalno sve
Krv i secer i tako te neke stvari - sve odlicno
Radio sam i one enzime jetre i oni su super.
Sve je u redu tako da mi je doktorica rekla da ne brinem. :D
Najgore meni sto i sad ima taj bol tu na dodir,a svi nalazi u redu.

Nista mi nije jasno,pa ako moze neko da kaze sta bi moglo da bude to,pored vec pomenutog zeludca i jetre (a ona je u redu)... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Pa nemoj neko vreme tu da dodirujes i proci ce :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 9:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
verovatno je problem zbog promene ritma zivota --probave
pokusaj da se pokrenes-tj vise kreces-radis nesto


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 285 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: