Blaga opsjednutost bolescu

Pravo mesto za sva Vaša pitanja koja ne možete klasifikovati u neki od
podforuma. Pitajte sve što Vas zanima a odgovor će ponuditi stručni
saradnici ili korisnici foruma sa sličnim iskustvima.

Moderatori: vlada99, mr ph. Silvio, ModeratA, moderato, admin

Odgovori
bdalibor
Novi član
Novi član
Postovi: 13
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 5:20 pm

Blaga opsjednutost bolescu

Post od bdalibor »

Postovanje, imam problem koji se javlja povremeno ali zabrinjava me vec neko vrijeme. Imao sam smrtni slucaj u porodici, izgubio sam oca koji je bolovao od karcinoma veoma rano. Desava mi se to da razmisljam o tome da cu se i ja razboliti isto, zamisljam sebe u toj situaciji i kada mi se to desi bez obzira na to sta u tom trenutku radim , preokupiram se sa tim problemom. Zabrinjava me to sto se to ne desava konstantno, nego jednostavno odjednom mi to padne na pamet i onda traje jedan ili dva dana, pa onda opet prodje neko odredjeno vrijeme bez toga. Nekad pomislim i na ostale clanove familije i stavljam ih u istu situaciju.Pocelo me to ometati i u poslu. Moze li mi neko dati neki savjet kako da se izborim sa tim problemom. Dalibor B.

Unaprijed zahvalan
zola29
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 446
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 4:21 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Canada

Re: Blaga opsjednutost bolescu

Post od zola29 »

Moje saucesce za vas gubitak oca! Dok neko strucan vam ne odgovri, ja bih laicki rekla da se radi o blazoj opsesiji misli, posto ste izgubili roditelja koji je bolovao od karcinoma i sad tuga i misli idu u tom pravcu.

Vi ste svesni da je vas otac bolovao od te bolesti, ali to ne znaci da ce te i vi da bolujete od iste ili bilo koje druge bolesti. Ja bih vam predlozila , kad god naidju te misli, primetite ih da su tu, a sebi objasnite svaki put tri i vise realnih stvari , zasto vi ne morate imati sve bolesti koje imaju ili su imali vasi roditelji, kao i svako od nas sto ne mora da ima istu bolest samo zato sto su imali nasi roditelji. Sta mozete licno da ucinite za sebe radi najboljeg zdravlja za vas organizam, a mozete uvek dosta da uradite i da uticete na svoje zdravlje. potsetite se da su to samo misli iza kojih nema apsalutnog dokaza da to mora da se ponavlja na bilog kog clana porodice.

Budite uporni jedno vreme mozda oko dvadesetak dana , pa vidite da li ce vas sa tom malom vezbicom negativne misli napustiti ili mozda nece biti tako napadne da vas ometaju , setite se da smo mi sami sposobni da kontrolisemo nasu reakciju na nase misli. Mozda samo malo vise da obratimo paznju na iste.

zelim vam da prevazicete te nerealne misli sto pre!

Pozdrav i verute u sebe da mozete da ih se oslobodite zamenjivajuci ih za sto realnije odgovore na negativno misljenje.
Za drugarstvo i druzenje!!!
Marijaft
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 612
Pridružio se: Pet Dec 21, 2007 11:09 pm

Re: Blaga opsjednutost bolescu

Post od Marijaft »

To je normalno sto Vam se desava, i tako ce biti neko vreme (govorim iz svog iskustva). Koliko dugo, ne znam...
Ako Vam pocne prilicno smetati i sve vise i vise se javljati, obratite se za pomoc.
Korisnikov avatar
ontario
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1809
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 5:53 am
Lokacija: canada

Re: Blaga opsjednutost bolescu

Post od ontario »

Dalibore primi moje duboko saucesce.....
Zao mi je pa si izgubio oca,znam kako se osecas.
Nebi bilo lose da porazgovaras sa psihijatrom,psihologom ili psihoterapeutom.
Ja sam izgubila oca prije skoro 5 godina i isto imam razne misli sve te godine,veruj mi stalno mislim na tatu,sanjam ga itd.
Ne boj se Dalibore,zatrazi pomoc skolovanih lekara,nije sramota veruj mi.
Imao si veliki gubitaak,verovano gledao oca kroz muke koje je prolazio,zato i jesi opsednut i opterecen takvim mislima.
Svako dobro u zivotu zeli ti Ontario!
bdalibor
Novi član
Novi član
Postovi: 13
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 5:20 pm

Re: Blaga opsjednutost bolescu

Post od bdalibor »

Hvala vam na savjetima, mogu vam reci da se osjecam dosta bolje kada sa procitao vase postove. Dosta ste mi pomogli.
Totalno se drugacije osjecam i lakse sve to podnosim. Puno vam hvala
Odgovori