Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bilirubin u urinu
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
Mozete li mi molim vas reci shta uzrojkuje pojavu bilirubina u urinu? Jutos sam kontrolisala urin (kontrolishem ga cesto i do sad je uvek i sve bilo normalno) sada se javlja bilirubin 2mg/dl inace proteini su negativni, redak epitel, 1-2 leukocita i dosta sluzi, ph6, ostalo sve normalno ili negativno.Sta bi to trebalo da znaci, inace pise i da je izgled mutan. Radila sam i ultra zvuk abdomena (ukljucijuci i bubrege i jetru) i sve je u redu. AST ALT u granicama normale...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 1:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
O pa zar niko ne zna... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 9:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
A šta kaže lekar.

Moja Anastasija je jdnom imala baš tako, povećane leukocite i proteine u mokraći kao i dosta sluzi i nama je doktorka rekla da ponovo proverimo da ne lečimo dete bezveze ako nema potrebe jer ona nije imala nikakve druge probleme.

Prvi put čak nismo ni pravilno uzeli mokraću, jer misleći da je tako dovoljno čisto isprala sam nošu vrućom vodom i nakon piškanja sipala u čašicu.

Sad, ti naravno ne piškiš u nošu ali moguće je da se nisi dobro oprala spolja i da je neka bakterija bila tu i prešla slučajno u mokraću i odmah se stvore proteini, bilirubini...

Sutradan sam je oprala i uspela da je nateram da direktno piški u sterilnu čašicu i od proteina ni traga ni glasa.

Postoji mogućnost da je kroz tvoj organizam prošla neka infekcija i da je nisi osetila.

Ako nemaš drugih tegoba savetovala bih te da bez terapije ponovo daš mokraću i uradiš sve najpravilnije:
1. ujutru se ispereš vodom
2. ne koristiš prvi mlaz već sredni, znači malo da se kanal ispere pa onda u čašicu
3. piškiš direktno u sterilnu čašicu
4. odneseš mokraću odmah (da ne čekaš 2-3h pa da onda nosiš)
5. naravno da bude prva jutarnja

Znači, postoji mogućnost da ih uopšte nema, a ako ih ima mislim da će morati da proveravaju rad funkcije bubrega itd, ali to je već za doktore!

Pozdrav!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
To sa malo bakterija i malo leukocita je totalno normalno. Urin mora imati nalaz. Uradila sam sve kako treba jer jako cesto dajem rezultate. Bilirubin se ne moze stvoriti tek tako, on potiche negde iz organizma, kako sam shvatila od jetre ili zuca. Doktorka jos nije videla taj nalaz, nosim joj ga u ponedeljak u Beograd, pa cu videti sta ce mi ona reci, a htela sam malo ranije da saznam, da ne brinem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 30, 2007 11:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 08, 2007 4:58 pm
Postovi: 85
E da zaboravih da kazhem, ja sve to radim samo kontrole radi, i funkciju bubrega cak proveravam (trenutno) iako je sve oduvek bilo u redu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 209 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: