Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
U Subotici dosta njih koristi sem rose i janu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 3:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Kakva masna laz. U porodilistu ne preporucuju vodu uopste. Do sestog meseca. Preporucuju samo dojenje, bez vode, cajeva, bilo cega. Voda se bebama daje tek kad pocnu da uzimaju cvrstu hranu. I to preporucuju Svetska zdravstevan organizacija i pedijatri u Srbiji. Lekar koji je U PORODILISTU majci preporucio bilo koju vodu je za prijavu etickoj komisiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Kathy je napisao:
Lekar koji je U PORODILISTU majci preporucio bilo koju vodu je za prijavu etickoj komisiji.


sa ovim se slažem. ali istina je da mnogi preporučuju, konkretno neonatološke sestre iz gradske, pedijatri iz dz vračar, savski venac, zvezdara.... to oni sa kojima sam se ja sretala
patronažne isto....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
[quote="Kathy"]Kakva masna laz. U porodilistu ne preporucuju vodu uopste.

Vama Keti je izgleda dusevna hrana da nas ovde nazivate lazovima, sebicnjacima, i tome sl.Ocigledno mislite da samo vi na ovom svetu cujete, vidite, mislite , osecate...E, pa niste u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 6:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Zamislite, dete koje jede vestacku hranu, da ne pije vodu i to na plus 36 koliko je bilo kada sam se ja porodila.Pa, ne znam koliko bi taj dr trebao da bude lud da kada ga porodilja pita da li i koju vodu da daje bebi, da odgovor bude-ne nikako-.Strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 6:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Vama je slatki zivote dusevna hrana da odbijate i pomisao da ste za nesto odgovorni. Na primer, za negu sopstvenog deteta. Izvinite sto od mene nikada necete cuti da je dobro ne dojiti decu, davati bebama vodu, kravlje mleko, vestacku hranu bilo kog oblika. Uopste mi nije vazno sta vi mislite o meni, nego pokusavam da doprem do svesti osoba poput vas, kako ne bi skodile razvoju svoje dece. Izgleda da je to nemoguca misija. No, ne ispastate vi, zar ne? I ne placate danak sopstvenoj sujeti vi, nego vase dete. Tuzite lekara koji vam je rekao da dajete vodu bebi. Ako vam je to rekao lekar. U sta iskreno sumnjam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sumnjajte vi u sta god hocete.Ocigledno nemate pametnija posla.Izvinite vi sto vam nedajem za pravo da mislite i sto smatrate da ste jedini MAJKA na svetu.Sto se dojenja tice, to sam vec potanko pojasnila sto naravno nisam morala.Ali, osecam na neki nacin obavezu da osobama poput vas stavim do znanja da drugim majkama decu ne donose rode.Sto se mene tice ne morate da mi verujete ama bas nista, a i sto biste.Ako vam je bas toliko stalo iznesite sve vase frustracije ovde na ovom forumu.Pisite sto vam volja, vec negde napisah da cu se truditi da se ne pretvporim u kokosku koja ce prepucavati sa vama.Moje je dete napredno, veselo, svaka majka najbolje oseca sta mu je za dete dobro, sta mu prija a sta ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Za razliku od vas, imam dva deteta. Nemam frustracija u zivotu. Samo ne zelim da vam povladjujem. Vi lazite sebe da umete najbolje. Vreme ce pokazati ko je od nas u pravu. Zbog dobrobiti vaseg deteta, jako bih volela da ja nisam u pravu.

(sto se kokosinjca tice - ne kokodacu samo kokoske)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Samo cu vam jos ovo reci,niko vam ne trazi da nam povladjujete, vec samo das ne vredjate, jer kad nekome kazete da laze, da je lenj i sebican. To je vredjanje ako niste znali.To vam naravno niko nece dopustiti!!!Vas je najveci problem ato mislite da jedini na svetu imate sposobnost radjanja, i da jedini na svetu imate majcinski instinkt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
deci koja su na vestackom mleku se treba davati voda!
deci koja su na majcinom mleku nije potrebna voda do sestog meseca!
neodgovorno je i bezobrazno optuzivati majke da su sebicne,neodgovorne i ko zna sta jos...ili da manje vole ili ne vole svoju decu samo zato sto ne mogu iz nekih razloga da ih doje!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re rosa
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 11:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
sludjena mama je napisao:
neodgovorno je i bezobrazno optuzivati majke da su sebicne,neodgovorne i ko zna sta jos...ili da manje vole ili ne vole svoju decu samo zato sto ne mogu iz nekih razloga da ih doje!


Slazem se mada i nama su rekli da ne pije i ne jedenista sem majcinog mleka do 6 meseci u bolnici.

S tim da kad sam pitala naseg pedijatra isto je rekla samo majcino mleko ali ako mi hocemo da mu damo vode mozrmo tako je rekla kao da se slaze jer i ona je davala vodu svojoj deci!

S tim receno moram reci da nije svakoj majci isto mleko negde je slabije sto nije nista strasno no negde je jace ko sto je bilo moje i bio je zedan a sem toga bilo je 40 stepeni kad je bio mali tako da sam mu davala prokuvanu vodu. Davala sam mu vodu posle prvog meseca i nista mu nefali mada ni onako je nije pio puno.

Jos jedno ovde smo da razmenjujemo iskustva ne da tvrdimo ko je upravu a ko ne. Do svakoga od nas je da prihvatimo savet ili ne.

Ovo nije upereno u nikoga tako da se nadam da se cujemo uskoro.

By :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Dojenoj deci se ne bi trebala davati voda zato što ona ispire zaštitni sloj koji majčino mleko stvara na crevima. A taj zaštitni sloj kasnije , kad počne dohrana, štiti bebu od alergija.
Drugi razlog zašto mi savetnice ne preporučujemo da se dojenoj deci, mlađoj od 6 meseci daje voda je zbog toga što dete treba svo sisanje (nutritivno i nenutritivno) da odrađuje na dojci, bar u prvim mesecima. Iz istog razloga se ne preporučuje ni duda. Tako se najbolje uspostavlja potrebna količina mleka.
Mame koje nisu uspele sa dojenjem nisu ni neodgovorne ni sebične. One jednostavno nisu dobile od medicinskog osoblja, a nisu znale ni gde da traže, pravi savet. Jer istina je da samo 2% majki zaista, iz fizičkih razloga ne može da doji svoju decu. Ali istina je i da 90% medicinskog osoblja u Srbij koje treba da pomogne majci (neonatolozi, pedijatri, patronažne sestre) ne znaju dovoljno o dojenju i daju jako pogrešne savete, te svojim netaktičnim pristupom ženi koja je nedavno rodila jako često poljuljaju samopouzdanje u njeno telo.
Protiv toga se treba boriti, a ne osuđivati mame koje nisu uspele sa dojenjem. Iza svake od njih je uglavnom neka teška i tužna priča.

Ja, lično, osuđujem jedino majke koje iz svoje komocije nisu dojile. I to me stvarno pogađa, zato što moja sestričina nije dojena jer je njena mama morala da ide na zimovanje kad joj je dete imalo svega 2.5 meseca :cry: Ali takve mame uglavnom nećete ni naći na forumima gde se raspravlja o brizi za decu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
wiseslawa je napisao:
Ali istina je i da 90% medicinskog osoblja u Srbij koje treba da pomogne majci (neonatolozi, pedijatri, patronažne sestre) ne znaju dovoljno o dojenju i daju jako pogrešne savete, te svojim netaktičnim pristupom ženi koja je nedavno rodila jako često poljuljaju samopouzdanje u njeno telo.
Protiv toga se treba boriti, a ne osuđivati mame koje nisu uspele sa dojenjem. Iza svake od njih je uglavnom neka teška i tužna priča.

.


Moram priznati tako je tuzno je to reci ali tako je mi da nismo imali dobru babicu koja naj je posecivala posle bolnice ni ja nebi znala da mog malog pogresno dojim i da je gladan.

By


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 11:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:05 am
Postovi: 62
Rosa je bakterioloski najispravnija voda. Cesmusa je hemijski i bakterioloski neispravna, a prokuvavanjem se unistavaju bakterije, ali ne i druge otrovne supstance.
Prodavci aparata za prociscavanje vode su mi demostrirali necistoce iz vode koju svi pijemo. Prljava je, prljaaavaaa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Na osnovu kog ispitivanja tvrdis da je "Rosa" najispravnija? Bakterioloska i hemijska ispravnost su merljive. A radioloska?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: