Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem s usima
PostPoslato: Čet Dec 21, 2006 12:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Dakle moja Lana je ponovo imala upalu usiju, blaga je bila jer sam je na vreme odvela cim sam primetila da joj curka nosic. Ima 19 meseci i ova joj je treca upala za 3 meseca.
E sad ona ima problem jer joj sav sekret ode u usne kanale.
ORL lekar joj je preporucio da pije Fluimucil granule sledecih 15 dana, one kao rastvaraju tu sluz, jer upale vise nema ali sluzi ima.

Da li je to neko koristio (jer su mi u apoteci rekli da se koristi tek od druge godine) i da li neko zna neko resenje koje ce da izleci uzrok a ne posledicu.

Hvala i pozdrav,
Natasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 03, 2007 10:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
E pa fluimucil granule nisu pomogle jer mi je Lana ponovo dobila upalu usiju i to opet s visokom temperaturom.
Ovog puta je spricaju longacefom jer naravno ne reaguje na sirupe kao i prosli put.

Dakle definitivno moramo otkloniti uzrok a ne posledicu toga! Ovo je vec cetvrta upala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 03, 2007 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
da, u pravu ste, mora se naći uzrok koji se mora ukloniti... postoje različite dijagnostičke metode, vaš lekar će znati šta je najprimerenije za upale koje se javljaju kod Lane.

uzroci ovakvih, recidivirajućih, upala su brojni: urođena sklonost, različiti socioekonomski faktori i sl. ali najčešće je u pitanju loša aeracija uva (protok vazduha kroz šupljine uva) - uvećani krajnici ili upale krajnika ili sinusa, alergije...

uradite detaljnija ispitivanja, a pomoglo bi da uradite (ako već niste) bris pa da Lanu lečite po antibiogramu, to bi moglo da smanji broj recidiva; u svakom slučaju, često se primenjuje ciljana, intenzivna i dovoljno duga antibiotska terapija, ali to će već vaš lekar da proceni u odnosu na vaš individualni slučaj. kada se otkrije tačan uzrok i terapija će biti efikasnija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 04, 2007 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Hvala na razumevanju i podrsci.
Od danas smo prestali sa antibioticima. ORL specijalista nam je rekao da sacekamo nekih nedelju dana da se dete primiri od ovih silnih stresova i joj ojaca malo imunitet, hoce da je pregleda jednom detaljno kad je skroz zdrava i onda da se dogovorimo oko toga kako nastaviti dalje i sta raditi.
Na zalost moram priznati da je Lana mnogo bolje tretirana u ovoj privatnoj klinici nego dok smo bili u domu zdravlja (iako je napominjem pedijatar koji je vodi jako kvalitetan), mnogo su se vise zauzeli oko toga kako da je najefikasnije izlece pa da se stice utisak kao da im je zaista stalo da dobro odrade posao. Tako da se nadam da cemo u toku sledece nedelje vec imati neku sliku o tome kako da sprecimo neke buduce infekcije.

Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 04, 2007 3:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
samo hrabro!

znam da je stresno i da se verovatno osećate nemoćno, ali uz opsežnije preglede, trebalo bi da se prorede stalne upale. ako niste, možda bi trebalo da uradite timpanometriju.

ne znam da li vam je lekar pominjao paracentezu sa stavljanjem aeracionih (ventilacionih) cevčica koje pomažu drenažu uva. ponekad je to dobro rešenje, ali to će vam vaš lekar objasniti, tj. preporučiti ako je neophodno.

pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 5:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
možda da pogledate, upravo slučajno naleteh na ovo...


http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic ... bdea825b93


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 1:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 2:04 pm
Postovi: 87
Lokacija: Beograd
Svakako sam ZA ventilacione cevčice. Mojoj ćerkici su ugrađene sa godinu i po dana, posle čestih upala, nosila ih je godinu dana, i više, do sada bar, nije imala problema sa ušima. To je i lek, i preventiva!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 12, 2007 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Sutra idem na kliniku na konsultacije sa orl specijalistom. Videcemo sta ce predloziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 14, 2007 6:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 03, 2007 7:29 pm
Postovi: 64
Lokacija: Beograd
stasa25 je napisao:
Svakako sam ZA ventilacione cevčice. Mojoj ćerkici su ugrađene sa godinu i po dana, posle čestih upala, nosila ih je godinu dana, i više, do sada bar, nije imala problema sa ušima. To je i lek, i preventiva!!!!!


da, paracenteza (i cevčice) su, posebno kod veoma male dece, i preventiva, koriste se i dijagnostički i kao terapija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 15, 2007 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Na zapadu ih izbegavaju, posebno kod male dece..
Meni ovo zvuci uzasno i veoma opasno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: