Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
teorija zavere zaista!

pokushavate da preko interneta i po forumuma pobijete medicinske chinjenice stare desetinama godina!

ako ne zelite da vakcinishete svoje josh nerodjeno dete nemojte ga vakcinisati i tachka, a ulaziti u medicinske chinenice i istine o vakcinacjama i ubacivati priche paranoje i vakcinomafije je neshto shto mozete da radite ali na mnogo ozbiljiji nachin i ne preko foruma!

a da li ce neko dobiti dijabetes, alergiju, rak, hidrocefalus, spinu bifidu....sve zavisi filogenetske starosti njegovih celija, chista genetika i realnost teorije o ljudskom organizmu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 6:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
tamaraft je napisao:
teorija zavere zaista!

pokushavate da preko interneta i po forumuma pobijete medicinske chinjenice stare desetinama godina!

ako ne zelite da vakcinishete svoje josh nerodjeno dete nemojte ga vakcinisati i tachka, a ulaziti u medicinske chinenice i istine o vakcinacjama i ubacivati priche paranoje i vakcinomafije je neshto shto mozete da radite ali na mnogo ozbiljiji nachin i ne preko foruma!


Svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje u životu i na forumu, ali nemojte se izrugivati. Ako smatrate da internet i forum nisu mesto za ovakve rasprave ne morate u njima da učestvujete.

vedo je napisao:
Postovani,

ja sam se porodila u Sloveniji i moje deca (blizanci) u porodilistu nisu primili vakcinu protiv tuberkuloze kao sto primaju deca u Srbiji, prosto jer je tuberkuloza u Evropi iskorenjena, ali ako idemo za Srbiju moraju se vakcinisati. Jel znate da postoji Dan borbe protiv tuberkuloze? U Srbiji je broj obolelih od ove bolesti smanjen za 1/4 pa su dobijene pohvale od svetske zdrastvene organizacije. STRASNO!!! A znate zasto je jos ima? Zato sto se ne vakcinisu svi.Moja baka je kao devojka bolovala od tuberkuloze, jako dugo bila u sanatorijumu i na kraju joj je jedno plucno krilo zakrzljalo i uopste nije imalo funkciju, ceo zivot je teze disala i brzo se zamarala. Da li zelite to svom detetu, da li ste 100% ubedjeni da ce imati odlican imunitet i nece biti sanse da slucajno oboli? Mozda nece biti apsolutno zasticeno ali ce sigurno mogucnost oboljenja biti drasticno smanjena.

Vakcine koje se dobijaju su koktel, izmedju njih je i zastita od decje paralize, koju moj otac kao beba nije bio u mogucnosti da primi. Mozda nije ni postojala, ne znam. Njegov stariji brat je umro od toga, a mom ocu je noga tj. deo lista ostao nerazvijen i tanak, a stopalo deformisano i citav zivot copa.

Govorim samo o primerima koji su iz moje najblize okoline, a ko zna koliko ih uopste ima.

Da li ste spremni na taj rizik?

Ja nisam.

Puno pozdrava!!!


Potpuno razumem vaš strah za vašu decu. E sad zamislite da o vakcinama saznate isto tako strašne činjenice kao što ih svi znamo o tuberkulozi ili dečjoj paralizi.
Da li ste sa doktorom/pedijatrom koji je vakcinisao vašu decu razgovarali koliku zaštitu pružaju vakcine i koliko ta zaštita traje? Zanima me šta vam je rekao jer sam naišla na mnogo različitih mišljenja.
Neonatolog u porodilištu nam je rekla da se kod nas deca "besežiraju" tj. dobijaju vakcinu protiv tuberkuloze samo jednom, kad se rode i da revakcina više nema jer se smatra da su jako male šanse da obole od tuberkuloze u današnjim uslovima života. Znači da je pitanje godine kada će i ta jedna vakcina biti ukinuta.
Ja mislim da puno ima baš u tom poboljšanju načina života i da su šanse za dobijanje neke tako egzotične bolesti kao što je npr. difterija mnogo manje nega da vas udari tramvaj.

Kad se vratim na svoj kućni kompjuter staviću linkove stranica na kojima sam se ja informisala pa koga zanima nek čita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 9:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
tamaraft je napisao:
teorija zavere zaista!

pokushavate da preko interneta i po forumuma pobijete medicinske chinjenice stare desetinama godina!

ako ne zelite da vakcinishete svoje josh nerodjeno dete nemojte ga vakcinisati i tachka, a ulaziti u medicinske chinenice i istine o vakcinacjama i ubacivati priche paranoje i vakcinomafije je neshto shto mozete da radite ali na mnogo ozbiljiji nachin i ne preko foruma!

a da li ce neko dobiti dijabetes, alergiju, rak, hidrocefalus, spinu bifidu....sve zavisi filogenetske starosti njegovih celija, chista genetika i realnost teorije o ljudskom organizmu!


:lol: :lol: :lol: Znaci po vasem misljenju je ovaj forum neozbiljan? OK!
Valjda ovde ima nekih ozbiljnih ljudi... Vama hvala na prepisci.

Evo sam jedne prezentacije na ruskom jeziku. Radi se o virusologu dr Galina Cervonskaja... ali ima ih u Rusiji puno... i kod njih je trend da se izbace sve vakcine iz upotrebe... ionako po njihovom zakonu nisu obavezne.
http://www.magichild.ru/vaccine/privivki/privivki.html

Poslacu vam i neke americke prezentacije gde smo se mi informisali. Ima ih pregrst.

Zato nije jasno kako nasi pedijatri nemaju pojma o ovim naucnim saznanjima jer nisu novijeg datuma? Nismo mi bas toliko ograniceni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2008 8:56 pm
Postovi: 9
Postujem svacije misljenje i stavove, ali u ovom trenutku i u ovoj zemlji stav koji se protivi zvanicnoj medicini i vakcinisanju je protivzakonit tako da moze da vam se desi da kada se dete bude upisivalo u vrtic ili osnovnu skolu budete naterani da mu date sve te vakcine koje mu niste dali dok je bilo malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ne vidim da sam igde napisala da je ovo neozbiljan forum!

ne izvrcite rechi nego se koncentrishite na vashe brige!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 02, 2008 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Bee2, ne mogu da dajem savete šta i kako može da se uradi u Srbiji po pitanju nevakcinacije ali mogu da izrazim podršku :) Pretpostavljam da lekari neće biti sretni kada budeš, zajedno sa ženom, izrazio sumnje u dobrobit vakcinacije, ali možda ćete naći način da to uradite tako da ne počnu odmah da skaču u vazduh. Za početak se pripremite za besežiranje u porodilištu kao i sve u vezi porođaja (da li je omogućeno da žena ima svoj plan porođaja?!, da li ste razmišljali o preranom klemanju i rezanju pupčane vrpce, inekciji vitamina K, kapljicama za oči itd.?). Nadam se da, ako se tako odluče, roditelji imaju pravo da kažu koje zahvate na novorođenčetu ne žele.

Za ostale vakcine razgovarajte s pedijatrom, na to imate pravo, pripremite pitanja jer imate pravo da vam odgovori na sve što vas zanima i odugovlačite dok ne budete 100% sigurni šta želite pa čak i ako se na kraju ipak odlučite da vakcinišete dete. Nadam se da ćete naići na strpljivu i razumevajuću osobu.

vedo je napisao:
...prosto jer je tuberkuloza u Evropi iskorenjena...


Nadam se da je ovo samo slučajna greška, a ne namerno širenje neistine. Naravno da razlog ukidanja neselektivnog besežiranja dece u Sloveniji nije iskorenjavanje tuberkuloze. Neke evropske države nikada nisu ni imale u svom kalendaru vakcinacije rutinsko besežiranje. Možda će neko moći da razume (kad se već nude i tekstovi na ruskom :wink: )sledeći članak na slovenačkom u kome njihov najveći stručnjak za tuberkulozu objašnjava razloge za prestanak rutinske vakcinacije protiv te bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
Obavestenje svima koji su zainteresovani da na ovom Sajmu knjiga koji sledi, izlazi knjiga o strahotama vakcinisanja! Pocinje otvorena borba i svi su pozvani da daju svoj glas. Knjiga ce biti hit i vec sada dostize rekordno interesovanje. Moze da se skine u digitalnom obliku, ili jos bolje, mozete je kupiti na Sajmu, a uz knjigucete naci i DVD predavanje dr Lenarda Horowica o farmaceutskom zlocinu koji se vrsi nac covecanstvom.

Dakle, potrazite na sajmu izdavacku kucu Envelope i knjigu The * SPAM * Crisis by Vence Ferrell... +++ DVD.

Ovo ce biti pravi skandal i podstrek svim zrtvama vakcinisanja, roditeljima i preziveloj deci da dignu svoj glas i iskazu svoje iskustvo.

Pozdrav svima, bez obzira sto nisam dobio strucan odgovor na postavljeno pitanje. Sve se javljaju neke samoprozvane nestrucne tetke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
a zasto bi bilo ko trosio vreme na raspravljanje o vasim verskim dogmama???

ko su ti strucnjaci koje vi predlazete za citanje? vasi verski konsultanti koji znaju BAS sve? i to BAS BAS!

dajte njihove biografije i njihova strucna dostignuca, pa da diskutujemo strucno...

ja sam se potrudio da nesto njihovo i procitam, ali oni o medicini u relevantnim svetskim razmerama nisu objavili NISTA!!!

proverite ovde

lep pozdrav,

nestrucna tetka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 20, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
dalton je napisao:
a zasto bi bilo ko trosio vreme na raspravljanje o vasim verskim dogmama???

ko su ti strucnjaci koje vi predlazete za citanje? vasi verski konsultanti koji znaju BAS sve? i to BAS BAS!

dajte njihove biografije i njihova strucna dostignuca, pa da diskutujemo strucno...

ja sam se potrudio da nesto njihovo i procitam, ali oni o medicini u relevantnim svetskim razmerama nisu objavili NISTA!!!

proverite ovde

lep pozdrav,

nestrucna tetka


Ево Госпођо Тетка изволите само једну адресу па се мало информишите. Просто није истина то што сте навели да "рекламирам" неке ауторитет који нису афирмисани. Итекако су афирмисани, ево пречешљајте следећу презентацију и упознајте ДОКТОРЕ, фармацеуте и медицинске раднике који се боре против пошасти вакцина. Па то није новост, та борба траје већ деценијама. На жалост, последице се у правом светлу виде тек данас, после дуже времена.
Верујте, и код нас има врло, врло свесних медицинских радника и стручњака који још увек не смеју ништа да зуцну о тровању деце и људи.

АЛИ, времена се мењају. Видећете врло убрзо, кад ова књига пробије лед и ослободи јавност, многи медицински ауторитети ће стати против вакцина.

Не разумем о каквим ви то догмама причате? Ово нема никакве везе са религијом и теологијом??? Где ви видите догме, осим у званичној медицини, наравно, кад треба довести нечије мишљење у питање?

Ово је стриктно стручна прича, и пре свега животна прича и трагедија многих породица.

МОЛИМ ВАС, ако ћете стучно допринети расправи, дајте се распитајте, А АКО планирате да вређате родитеље који су пропатили, или да вређате колеге које имају другачије стручно мишљење, онда молим вас отворите себи нову тему. Немојте нас вређати својим неповерењем.

http://www.whale.to/vaccines.html

А ако желите руске ауторитете, одмах ћемо вам послати линкове. Нема проблема, ту је др Галина Ћервонскаја и многи други.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 21, 2008 9:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
[quote]Ĺâî Ăîńďî


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 6:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
knjiga o strahotama vakcinisanja? zrtve vakcinisanja? :o :o prezivela deca?????

:roll:

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 4:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sludjena mama je napisao:
knjiga o strahotama vakcinisanja? zrtve vakcinisanja? :o :o prezivela deca?????

:roll:



Nedajte se sluditi Mama.

Ako na sajmu niste pronasli najnoviju knjigu, onda evo adrese sa koje je mozete besplatno skinuti. Knjiga je dozivela rekordnu prodaju i polako krece talas reakcija. Ljudi polako sklapaju slagalicu.

Procitajte pazljivo i ne gajite nadu da mozete sami pobediti tog neprijatelja koji debelo zaradjuje na nasoj deci i nasim bolestima.

http://www.cps.org.yu/Knjige/vakcine.zip

I pazite, od sada, "u se i u svoje kljuse". Nikome ne moramo vise verovati, jer nemamo nijedan dobar razlog za to.

Vreme je za PREISPITIVANJE svega!

Jos uvek se nadam da ce se javiti neki strucni clan ovog cenjenog foruma i pokusati da odbrani struku. Ova knjiga i jos tomovi drugih knjiga i internet prezentacija debelo osporavaju i razoblicuju vakcinisanje. Moze li neko postupno i naucno da ospori makar i jedan njihov argument??? Zasto bi doktori cutali ako se ne slazu da postoji opasnost i da nisu cista posla? Gde je objasnjenje?


Pozdrav svima koji ucestvuju u razgovoru na ovu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 4:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 10:57 am
Postovi: 254
sludjena mama je napisao:
knjiga o strahotama vakcinisanja? zrtve vakcinisanja? :o :o prezivela deca?????

:roll:



http://www.whale.to/vaccines.html

Nadam se da solidno koristite engleski. Ako ima problema, poslacu vam i na ruskom. U Rusiji su odlicni strucnjaci koji se bore protiv vakcinacija. Najpriznatiji virusolog u Rusjiji dr Galina Cervonskaja objasnjava sve u detalje. Procunjate malo. Lako je.

Ali podaci su blago receno - cudovisni. Sacuvajte prisebnost i obuzdajte gnev!
Trebace vam za kasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 9:16 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
otvorena sam za razne stavove,postujem svacije misljenje i volim da procitam svaku knjigu koja mi dodje pod ruku....
vakcinacija je i dalje zakonski obavezna a na svakom pozivu za vakcinaciju pise 'roditelj koji se ne odazove ovom pozivu,bice predat nadleznom sudiji za prekrsaje'!!!!
tako da...ja sam uredno primila sve vakcine,moja deca uredno primaju sve vakcine...
onog trenutka kada neko strucno,sa jakim argumentima i dokazima ,bude objasnio zasto nije preporucljivo deci davati vakcine,moja deca ih vise nece primati...
pozdrav od sludjene mame!!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
Bee2 je napisao:
sludjena mama je napisao:
knjiga o strahotama vakcinisanja? zrtve vakcinisanja? :o :o prezivela deca?????

:roll:



Nedajte se sluditi Mama.

Ako na sajmu niste pronasli najnoviju knjigu, onda evo adrese sa koje je mozete besplatno skinuti. Knjiga je dozivela rekordnu prodaju i polako krece talas reakcija. Ljudi polako sklapaju slagalicu.

Procitajte pazljivo i ne gajite nadu da mozete sami pobediti tog neprijatelja koji debelo zaradjuje na nasoj deci i nasim bolestima.

http://www.cps.org.yu/Knjige/vakcine.zip

I pazite, od sada, "u se i u svoje kljuse". Nikome ne moramo vise verovati, jer nemamo nijedan dobar razlog za to.

Vreme je za PREISPITIVANJE svega!

Jos uvek se nadam da ce se javiti neki strucni clan ovog cenjenog foruma i pokusati da odbrani struku. Ova knjiga i jos tomovi drugih knjiga i internet prezentacija debelo osporavaju i razoblicuju vakcinisanje. Moze li neko postupno i naucno da ospori makar i jedan njihov argument??? Zasto bi doktori cutali ako se ne slazu da postoji opasnost i da nisu cista posla? Gde je objasnjenje?


Pozdrav svima koji ucestvuju u razgovoru na ovu temu.


i napokon smo otvorili karte... na info stranici navedene web adrese se kaze:

Citiraj:
Centar za prirodnjacke studije je neprofitna organizacija koja je osnovana sa ciljem naucne afirmacije i popularisanja koncepta biblijskog stvaranja, kao i principa zdravog zivota.


jos uvek niste naveli reference strucnjaka sa kojima treba polemisati o vakcinisanju...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 206 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: