Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: sve je stvar ukusa bebe, individualno
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 24, 2009 12:19 am
Postovi: 5
Sta ako beba nece da okusi adaptirano, ni jednu formulu,. a prirodog mleka nestaje ?
Dakle, moja beba (6 mes.) sisa od rodjenja i sada mi vec ponestaje mleka, pa kako smo presli polako na nemlecnu, pocela sam da joj dodajem kravlje (2/3, 3,5% mm), jer je svako vestacko odbijala. Tako da sam shvatila da ona uzima ono sto joj je po ukusu najslicnije mom mleku, a sve te teorija sa kojima se i sama slazem, nazalost, padaju u vodu.
Zar da je pustim da gubi na tezini, a pri tom hoce samo kravlje (uz prethodno ponudjeni Aptamil, a zatim Humanu, koje pljuje i ni da okusi)?!!!
Budalastine !
Srecna sam sto hoce i kravlje !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Bebin organizam ne proizvodi enzime neophodne za razlaganje kravljeg mleka. Posledice opterecivanja organizma kravljim mlekom ne javljaju se odmah, nego posle deset, dvadeset i vise godina. Nagli porast dijabetesa objasnjava se prvenstveno preranim uvodjenjem kravljeg mleka u ishranu... kad vec dajete mleko drugih sisara, zasto ne mleko slona, ovce, koze, zeca... zasto bas kravlje mleko? Da li to znaci da, ako recimo seljaku umre krava na telenju, on moze teletu da da izmuzeno mleko svoje zene? I tele ce od tog mleka da se razvija kako treba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sve je stvar ukusa bebe, individualno
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 12:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
spuki je napisao:
Sta ako beba nece da okusi adaptirano, ni jednu formulu,. a prirodog mleka nestaje ?
Dakle, moja beba (6 mes.) sisa od rodjenja i sada mi vec ponestaje mleka, pa kako smo presli polako na nemlecnu, pocela sam da joj dodajem kravlje (2/3, 3,5% mm), jer je svako vestacko odbijala. Tako da sam shvatila da ona uzima ono sto joj je po ukusu najslicnije mom mleku, a sve te teorija sa kojima se i sama slazem, nazalost, padaju u vodu.
Zar da je pustim da gubi na tezini, a pri tom hoce samo kravlje (uz prethodno ponudjeni Aptamil, a zatim Humanu, koje pljuje i ni da okusi)?!!!
Budalastine !
Srecna sam sto hoce i kravlje !


Vašeg mleka ne može da nestane tek tako. Beba vam je već velika i snažno vuče. Stavljajte je na dojku često, svakih sat vremena i kad popije svo mleko iz jedne dojke, prebacite je na drugu, pa kad tu isprazni opet na prvu i tako koliko god ona hoće da sisa. Za par dana će navući potrebnu količinu i nećete morati uopšte da razmišljate o zamenama za majčino mleko.
I bolje je da detetu dajete jogurt i sir nego kravlje mleko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sve je stvar ukusa bebe, individualno
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 9:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
spuki je napisao:
Sta ako beba nece da okusi adaptirano, ni jednu formulu,. a prirodog mleka nestaje ?
Dakle, moja beba (6 mes.) sisa od rodjenja i sada mi vec ponestaje mleka, pa kako smo presli polako na nemlecnu, pocela sam da joj dodajem kravlje (2/3, 3,5% mm), jer je svako vestacko odbijala. Tako da sam shvatila da ona uzima ono sto joj je po ukusu najslicnije mom mleku, a sve te teorija sa kojima se i sama slazem, nazalost, padaju u vodu.
Zar da je pustim da gubi na tezini, a pri tom hoce samo kravlje (uz prethodno ponudjeni Aptamil, a zatim Humanu, koje pljuje i ni da okusi)?!!!
Budalastine !
Srecna sam sto hoce i kravlje !


Primetila sam da hoće da pijucka pravo kravlje mleko (to je od krava koje nisu videle koncetrat i slično, znači seno i neprskani kukuruz im je na meniju/ a možda zbog toga što voli da mi kraducka iz čaše, sa AD mlekom nije upalilo), ali baba je glavni komandant i ima više poverenja u Imlek (za ovo prirodno kaže da nije pregledano i da sadrži ko zna kakve bakterije i sl.)

Inače, moglo bi da se kaže da je problematična sa ishranom: Supa, jogurt (običan i voćni), čokoladno mleko, to je ono što voli da jede. Ostalo kako kad. Paštete, eurokrem, džemove, viršle, salame - to neće ni da okusi (ne bunim se).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RE EUROKREM, PASTETE I VIRSLE
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
bUDITE SRECNI STO NECE SALAMU, VIRSLE, I EUROKREM.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RE EUROKREM, PASTETE I VIRSLE
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
dolce-vita je napisao:
bUDITE SRECNI STO NECE SALAMU, VIRSLE, I EUROKREM.... :D


I jesam srećna zbog toga. I ja to izbegavam, pogotovo paštete. Sem, eurokrema... ko da mu odoli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 6:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
Wiselawa,

to sto je kod vase sestre, pretpostavljam da se naziva Preuranjeni pubertet koji je danas toliko cest da je to strasno, i dosta cesci kod devojcica, s tim sto danas te devojcice obicno primaju hormonske inekcije za odlaganje puberteta.
Sigurno da je nepravilna ishrana jedan od tih razloga, ne sumnjam da je moguce da je od tolike kolicine kravljeg mleka, ali brza hrana, koju deca obozavaju je takodje glavni uzrok, burek, cevapi, pice...a roditelji se tope kad dete od godinu dana pojede za rucak dve sarme, s tim sto je doruckovao naravo mastan burek, jos ako je negde u frizideru neka torta, super...citavo parce...prosto neverovatno kad vidim kako neki roditelji hrane svoju decu, pa stoga i ne cudi da kasnije budu gojazni,a onda stignu i posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 1:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
wiseslawa je napisao:
Moja rođena sestra (puuuuuno mlađa) je rođena krajem osamdesetih. Ne sećam se sad kad je bila baš beba, ali znam da je u dobi od 4-5-6.... i više godina pila puno kravljeg mleka (i danas ga obožava). Znam da je tata kupovao uvek to AD mleko zbog vitamina. Znam da je u početku školovanja pila i po litar mleka dnevno.

To je jedan slučaj. Ja sam kao klinka pila od litre do dve litre mleka dnevno. I nisam ranije uletela u pubertet, niti sam imala stravičan višak kg, niti sam maljava preko mere. Ne može se tako uopštavati. Uzrok može biti svakakav, ali tek tako uprti prstom u mleko smatrajući jedan primer dovoljnim argumentom je malo bzvz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ako vec prelazite na kravlje mleko (moja cerka ima 20 meseci i jos nismo presli na k.mleko kao mleko, dok recimo koristimo jogurt i sir) ono treba da bude punomasno i sveze (ne dugotrajno). Maloj deci do 2-3 godine je potrebna masnoca za razvoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 12:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam pitala mnogo doktora, i svi su mi rekli jedno:kRAVLJE MLEKO UVESTI U ISHRANU TEK SA GOD.DANA.Ja sam to poslusala, i mali ima 8 mes.jos pije bebelac, finansijski jeste tesko, ali nije ni on trazio da se rodi.Ne znam, ja radim tako, mada znam i dosta dece koja sad imaju po 5,6 godina, pila su kravlje mleko od 4 meseca i nista im ne fali.Ne znam, zaista :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:05 am
Postovi: 8
moj sin ims 8,5 meseci.na kravljem mleku je od svog sestog meseca i nisam bas najsigurnija da sam napravila pravi izbor.krvna slika mu je opala,pa pije preparate gvozdja,a i cesto je izlozen respir. infekcijama,tako da najozbiljnije razmisljam da se vratim humani.razlog sto smo presli na kravlje mleko je bio taj da ni jedno adaptirano mleko nije hteo da okusi,ali posto vec uveliko jede sve ono sto treba da jede beba njegovog uzrasta,mislim da se nece tesko privici ponovo na adap. formulu.ionako je uzima samo dva puta na dan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Vratite se adaptiranom mleku.Znam i takve slucajeve, kravlje mleko je siromasno gvozdjem, a bebe posle sestog meseca gube rezerve iz majcinog stomaka.Ako jede cvrstu hranu, uvedite mu crveno meso i zelenise.TO je neki moj savet, nisam med.radnik, ali dosta citam o bebama, ishrani itd.A, verujem i da vi to znate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re kravlje mleko
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ima slucajeva gde kao sto sam navela deca koja imaju 5 ili 6 godina u mom komsiluku zive i sa njihovim majkama sam cesto pricala.One su im davale k.mleko od 4 ili 6 meseca, i nije im nikad nista falilo , ali postoji veliko ali...To je sve kocka, a sa decijim zdravljem to se ne sme raditi, a i neko je ovde napisao da se posledice mogu javiti i posle 20 godina.Mada, opet ima jedna kontradiktornost, u nasoj porodici, ima jedan decko koji je na bebelacu bio od rodjenja i sada ima 21 godinu, retko kada je za tu 21 godinu bio bolestan, a prvu injekciju je primio prosle godine, i to zato sto je navukao upalu pluca radivsi na otvorenom prostoriu.Radi na jednom stovaristu, otvoreni prostor, kisa, sneg, radi tezak fizicki posao.Eto, to je sve jedna kontradiktornost.Mada, opet kazem, sve je to po mom misljenju kocka!!!A,kao sto rekoh, sa decijim zdravljem se ne sme kockati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 14, 2009 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:05 am
Postovi: 8
sto se tice same ishrane,uvela sam zelenise i meso od sestog meseca,pa je i pored toga anemican.normalno je da ne mogu ocekivati da mu se krvna slika popravi za kratko vreme,ali je ocigledno da je njegov imunitet sve slabiji cim ne moze da se odupre ni najmanjoj infekciji.taj problem sam imala i sa starijim sinom(inace bebac je moje trece dete),ali je kod njega problem predstavljao ekcem koji se javljao kao posledica necega unutar organizma i kasnije je dobio astmu,sto je inace vrlo povezano.nikada nismo uspeli saznati da li se ekcem javio kao posledica unosenja kravljeg mleka ili je bio druge prirode i ako sam vec pogresila sto se tice uvodjenja kr. mleka u ishranu starijeg deteta,ne bih volela da mi se isto ponovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdravo
PostPoslato: Ned Feb 22, 2009 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 5:37 pm
Postovi: 41
moj decak ima 2 godine,od 2 meseca pocela sam da ga dohranjujem,medjutim ni jedna adaptirana mlecna formula mu nuje odgovarala samo je povracao i nije napredovao.Onda sam odlucila probati sa kravljim mlekom naravno razblazenim,i desilo se cudo poceo je da napreduje i po 300 grama sedmicno bljuckanje je prestalo.I dan danas ga lepo rucka samo uz dodatak cokolina,i naravno koristimo sveze mleko u kesi.POZDRAV SVIM MAMAMA I SVIM BEBCIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 119 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: