Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kasalj kod dece
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:09 pm
Postovi: 2
Lokacija: Smederevo
Moje dete vec mesecima u nazad kaslje...prvo suv kasalj pa zatim nesto izmedju i na kraju trenutno iskasljava. inace ide u vrtic gde su naravno uvek svi slinavi i kasljucaju, Da li to ima veze sa tim ili dete treba ici na dalje provere. Isli smo kd lekara cak smo u jednom trenutku i snimili pluca ne bi li bili sigurni 100% da nema nicega, pa davali injekcije...ali uglavnom kasalj se konstantno javlja u malim i velikim naletima. NAjvise kaslje u toku noci i ujutru. ne spavamo u zagusljivoj prostoriji spavamo uglavnom u hladnjikavom da se ne bi isusivao vazduh...sve postujemo ali ipak kasalj se nastavlja. Sta mi predlazete?
zabrinuta mama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 10, 2008 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 18, 2008 10:50 pm
Postovi: 149
Dali koristite neki biljni sirup za iskasljavanje?Recimo sirup od Belog sljeza ide na zreo kasalj.Ja sam mom sinu izlecila kasalj po receptu nasih baka.Preprzite malo secera da dobije zutu boju zatim dodate casu mleka i pustite da prekuha i da dete to popije sto toplije.Provereno deluje.Ako je osetljivo dete na prehlade imate u apotekama Propolis tablete za decu,jako su ukusne a jacaju imunitet.Ako dete nezna da cvrkce kao bonbonu onda u malo vode istopite i date kao sirup na kasiku.
Eto nadam se da sam malo pomogla.Ove biljne sirupe mozete da kupite u slobodnoj prodaji,samo navedite kakav je kasalj i koliko je dete.

_________________
Vi vrijedite onoliko-koliko ste drugima potrebni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 13, 2008 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 12:09 pm
Postovi: 2
Lokacija: Smederevo
dadab je napisao:
Dali koristite neki biljni sirup za iskasljavanje?Recimo sirup od Belog sljeza ide na zreo kasalj.Ja sam mom sinu izlecila kasalj po receptu nasih baka.Preprzite malo secera da dobije zutu boju zatim dodate casu mleka i pustite da prekuha i da dete to popije sto toplije.Provereno deluje.Ako je osetljivo dete na prehlade imate u apotekama Propolis tablete za decu,jako su ukusne a jacaju imunitet.Ako dete nezna da cvrkce kao bonbonu onda u malo vode istopite i date kao sirup na kasiku.
Eto nadam se da sam malo pomogla.Ove biljne sirupe mozete da kupite u slobodnoj prodaji,samo navedite kakav je kasalj i koliko je dete.

Hvala puno na savetima. Obavezno cu probati. Cujemo se i pisemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 11:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja 18 mesecna cerka je juce pocela da kaslje. Kada kaslje cuje se da ima slajma. Cudno je i to sto je juce bila jos pod terapijom antibioticima zbog upale besike. Sa lekom smo prestali danas. Pretpostavljam neka bakterioloska infekcija ne bi trebalo da bude s obzirom na antibiotike...
Da li to znaci da je u pitanju prehlada/virus?
Imate li jos neki bapski lek pored serbeta? Probala bi prvo sa tim, posto i onako pre ponedeljka ne mozemo kod lekara....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 12:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Za iskašljavanje je dobar čaj od luka.Uzeti manju glavicu crnog luka i kuvati zajedno sa ljuskom,iseći na delove,recimo jedna glavica u pola litre vode.Kad početna količina ispari do pola,skloniti sa vatre,procediti i u mlak čaj sipati med i malo cimeta.Ukus nije grozan kao što se čini,i obično dete prihvati da pije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 7:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Super, hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 06, 2008 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
gloria2 je napisao:
Za iskašljavanje je dobar čaj od luka.Uzeti manju glavicu crnog luka i kuvati zajedno sa ljuskom,iseći na delove,recimo jedna glavica u pola litre vode.Kad početna količina ispari do pola,skloniti sa vatre,procediti i u mlak čaj sipati med i malo cimeta.Ukus nije grozan kao što se čini,i obično dete prihvati da pije.


odlican savet!!!i sama mojoj deci dajem taj caj a dok su bili manji sve sam to kuvala s mlekom!!!moze i tako!!!
cudila sam se kako prihvataju da popiju to!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 6:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
i moj sin kaslje nesto vise od mesec dana,pio je antibiotike,uglavnom one za bronhitis,receno mi je da ih pije da ne bi dobio upalu pluca,sistao je.posle smo otisli na kontrolu nije imao nista vise na plucima ali oni dalje kaslje ne toliko kao pre ali kaslje.mazala sam mu i gusciju mast,svasta sam radila.nemiran je i skace a posle toga kaslje.dr mi je posle rekao da je to treci krajnik da mu se sliva sekret.mislim poludecu.ima 5 godina.pa me zanima sta ste vi radili i kad je kasalj prstao to jest koliko je dugo traja.on se igra,jede normalno mislim nije bolestan.nocu spava sa otvorenim ustima ali nisam primetila da hrce niti da prica kroz nos.ima sekret u nosu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: BABA VISNJIN RECEPT
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
1. BABA VISNJIN RECEPT PROTIV KASLJA
Ovaj recep sam pokupila od moje bakane Visnje koja je zivela 104 godine.
Evo prirodnog recepta za iskasljavanje malenih( licno upotrebljen vise puta):

- dobro se operu glavice crnog luka
- skine se "suska sa njih(4-5 glavica)( one bran-crvenkaste)
- staviti u serpu koja ima poklopac, ovu kolicinu "suski" preliti sa 500ml vode
- kuvati da uvri polovina sipane vode(odredjivanje je odokativno:)
- ostaviti da se prohladi potom odvojiti tecnost od suski ( na temperaturu nizu od 60C jer ta i vece temperature dezintegrisala bi vitamin C iz limuna)
- u tecnost dodati 2 supene kasike (pune) meda(najbolje livadski) plus sok od 1 limuna...
- sipati u flasicu i dati (OHLADJENO) bebanu da coka
Nemojte da vas zabrine pojava sluzi u stolici (bebani ne umeju da iskaslju vec progutaju!)

PS: recept mogu upotrebiti i odrasli (valjda ga nece piti na cuclu:)

Zive bile vi i vasa dece .
poz.R.
2. Samo savet: kod bebana sa cestim infekcijama gornjeg dela respiratornog trakta savetno bi bilo da ih ORL pogleda( ustvari sa sterilnim rukacicama opipa) da li imaju treci krajnik. poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
da li pod suskom podrazimevate koru od luka?jel moze neko da mi kaze zasto to toliko dugo traje ,mislim na kasalj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: suska od luka
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
za Biljanu

Napisala sam u postu, cak i boju suske- rekla.
Odgovor je DA. poz.R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 5:52 pm
Postovi: 25
jao ovo kao da sam ja pisala o problemu.moje dete kada je kuci jos i ok cim krene u vrtic zlo.da li mozda i krci kada dise.mi smo ustanovili da je uzrocnik treci krajnik tako da ce u aprilu na operaciju.probaj i recept sa crnom rotkvicom.izdubi crnu rotkvicu i sipaj u nju med.posle 24h sastruzi kasikicom malo i daj detetu.gadno je ali korisno.dodaj jos malo meda ako nece da proguta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 10:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
sirup od Belog sljeza ide na zreo kasalj

Nama su bili preporucili caj od belog sleza za iskasljavanje ali koren da se skuva navodno pomaze. Mi nismo probali posto smo jos mali ali veli moja okolina tj. mamice da je dobro.

:D by


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 21, 2009 5:52 pm
Postovi: 25
e setila sam se jos jednog recepta.skuva se cajic od deci vode,2 supene kasike secera i 3 lista lovora.to da uvri da dobijes kao siruoic.kada bude mlako dati detetu da popije sve odjednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PROCITAJ - molim!
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 4:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Procitah da sam u receptu za iskasljavanje napisala da piju ohladjeno a trebalo je da stoji prohladjeno.lele , ako je neka shvatila da bude ohladjeno u frizideru.tesim se da nije .DAKLE PROHLADJENO=MLAKO.
Izvinite sto ispustih 2 slova.
Poz.R

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: