Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HIPOTONUS kod bebe
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 08, 2015 9:14 am
Postovi: 1
Zdravo,

Imam 4,5 mesecnu bebu kojoj je dijagnostikovana hipotonija. Bili smo na vezbama u Tirsovoj i kontrola mi je 20tog januara. Ja sam sa njim vezbala dosta, kad god mogu i koliko god mogu, ali naravno dete se buni i u poslednje vreme postaje nemoguc. Naime, ono sto mene muci jeste to da smo na stomaku uspeli da dovedemo ruke iz leteceg stava u to da se oslanjao na laktove, a u rotaciji (drzim ga za nogu pa ga polako prevrcem dok se on sam ne izdigne na ruku, okrene glavu i prebaci se na stomak) smo bili uznapredovali. Medjutim oko praznika sam prestala da vezbam par dana, i sad dete uopste nece na stomak, samo gurne glavu dole i pocne da place, a poceo je da mi odize noge kao da ce da puzi, sto znam da bi trebalo da mu branim dok ne ojaca gornji deo tela i ne izdigne se na ruke. Takodje rotaciju vise ne radi, kad krenem da ga rotiram, zadnja ruka ostaje skroz iza, nece da je prebaci napred, i ceo okret nece da zavrsi kao ranije. Ni govora o oslanjanju na ruku i zavrsetku rotacije. Takodje sam primetila da kad hocu da ga podignem iz kreveca preko boka, kad ga rotiram na bok, gornja ruka ostaje opet neprirodno pozadi i cvrsta bas. Ako bi neko mogao da prokomentarise ovo i takodje ako moze da mi posalje preporuka za nekog privatnog fizioterapeuta na pp kao i broj telefona jer mislim da je malo previse 8 nedelja samostalnog vezbanja kod kuce bez ikakvog pracenja. Ja bih ako mogu privatno da ukljucim jednom nedeljno vezbanje sa strucnjakom. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: