Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: alergije
PostPoslato: Sre Jul 20, 2005 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 5:48 pm
Postovi: 10
mojoj cerki koja je inace stara 11 meseci se na desnoj nogici i desnom laktu pojavilo par bubuljica koje podsecaju na plikove samo sto su tvrde na dodir ne znam da li je to alergija ili reakcija na ujed nekog insekta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 20, 2005 8:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
To je najverovatnije alergijska reakcija na ujed ali, u svakom slucaju, potrebno je da to vidi vas lekar.
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 20, 2005 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Kada je ujed, onda se vidi obicno mesto uboda, oseca bol, peckanje ili svrab. Pojavi se cesto i otok. Porazmislite sa cim je dete bilo u kontaktu sto bi moglo to da izazove. Da li je to hrana alergogena, nesto novo sto je beba jela, da li je novi prasak, krema ili nesto slicno ili mozda bas insekt? Uopste i ne mora biti alergija. Vodite dete pedijatru da vidi kako to izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 1:39 pm
Postovi: 23
nama od ujeda insekata izlaze takve "bubuljice", tvrde na dodir


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 5:48 pm
Postovi: 10
ipk su bili komarci u pitanj. Hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 9:53 am
Postovi: 2
Pretpostavljam da svoj problem mogu ovdje da smjestim iako sam trazila i nisam nasla ono sto lici mom problemu. Problem je sljedeci: Imam kcerku koja ce napuniti 2 godine za koji dan i prije mjesec dana su joj se na licu pojavile neke crvene flekice, nepravilnog oblika i to samo na tom mijestu. Nekad postanu jako crvene boje a nekad miruju, nisu crvene mada se vidi hrapavost na tom mijestu, znaci ne nestane u potpunosti. Nema svraba i njoj to ne smeta. Kod ljekara planiram da je vodim jer sam mislila da je od vrucine pa sam odlozila odlazak za naredne, hladnije dane. Zdravo je dijete, raznovrsnu hranu jede od prve godine a u ovom periodu joj nisam davala nikakve nove namirnice koje nije prije jela. Rodbina i prijatelji kazu da je vjerovatno alergija a mene zanima kakva? Da li neko do vas zna mozda o cemu se radi i da li je neko imao nesto slicno?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 20, 2005 9:53 am
Postovi: 2
Jos nesto me zanima, kako se radi alergo test, na osnovu uzorka krvi ili kako vec? Koji se alergeni uzimaju u obzir, samo namirnice ili nesto trece? Da li je dijete od 2 godine malo da se uradi alergo test i da li ce to za njega biti mucno?
Jos jednom hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Test se moze uraditi i iz krvi ( u vecim privatnim laboratorijama u Beogradu).
Taj test ce ti uraditi prikaz osetljivosti na grupu namirnica koje su najcesci Alergeni. (ukljucujuci i prasinu, budj, grinje itd)

Mozete uraditi prick test. (malo se bocka rucica :( ) To je test koji je malo ne prijatniji za tako malu decu ali u to ce vas uputiti lekar/dermatolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 12, 2005 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 11:37 pm
Postovi: 16
Moj sin (11 meseci) je radio taj alergo test, u Dečijoj klinici za plućne bolesti (dr Dragiša Mišović na Dedinju) - uz uput od pedijatra ideš kod specijaliste koji se stalno susreće sa alergijama, doduše onim koje se razvijaju u alergijsku asmu itd.

Test nije prijatan, ali nije ni strašan. Izgleda ovako:
detetu se zavrnu rukavi, pa mu se na svakoj ručici stavi kap određenog alergena, koji mogu biti nutritivni tipa belance, orah, kikiriki ili grinje, buđ, polen trava... onda se malko bocne preko tih kapi, što ne boli, više pecne kao komarac i deca i ne reaguju
jedini je problem što sa tako zavrnutim rukavima i rukicama u horizontali mora da se sačeka 15tak min, da se vidi reakcija.

Alergije su danas u porastu, sada u jesen se razvija neka ambrozija, korov, i ne znam šta još cveta u jesen...
Sve te alergije su promenljive, naročito kod male dece!

Srećno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 12, 2005 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2005 11:37 pm
Postovi: 16
Izvinite zbog dupliranja
komp je odlepio!

Najvažnije sam zaboravila-

gomila ljudi/dece
imaju razne alergije
koje im NIKAD ne zasmetaju!
Ta oblast je potpuno neistražena, tj klasična medicina ne zna kako da se nosi sa alergijama, leči se simptom a ne uzrok!

Uglavnom, ja sam alergična +++na dlaku psa, a živim u kući sa kucom i ne smeta mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 04, 2005 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2005 5:48 pm
Postovi: 10
Iyvini sto se javljam sa zakasnjenjem, sigurno si vec resila problem, ali da nije u pitanj ekcem, takve simptome je imala i moja devojcica sa nekih 3 meseca,dojtor nam je rekao da je ekcem


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: