Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ne znam da li uopšte smeju da se se postavljaju stvari sa youtube na forum, ali meni je ovak snimak ulepšao dan i izmamio osmeh na lice pa ako mi moderator dozvoli, podelila bih ovo sa svima vama...
http://www.youtube.com/watch?v=h-Pp4bmVs8o
Svako dobro vam želim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 11:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Ganadra ,hvala ti na ponudi ali cula sam da se pare mogu vratiti preko socijalnog.Ako su lijekovi na pozitivnoj listi a nema ih u drzavnim apotekama treba sacuvati racun i predati u socijalno i pare se refundiraju.Pokusat cu tako.Kad tata bude isao iduci put a to je 27.6 porazgovarat cu sa onkologom mozda uspijem dobiti lijek kod njih.Nama nisu nista govorili u bolnici za ondasan njemu su tamo dali samo klometol i nije mu bilo muka 3 dana poslije terapije a onda se cetvrti i pet dan rastajao sa zivotom.Sad mu je dobro.Ondasan je pio samo 2 dana danas nije i dobro je valjda nece vise povracati.A krvna slika mu i nije najbolja hemoglobin mu je bio 106 prije terapije i eritrociti su mu niski.Ali ja mislim da je to jos od operacije posto je imao problema sa drenom dugo je krvario.Inace do sad mu se posle operacija organizam brzo oporavljao nikad nije primao transfuziju.Bio je dobrovoljni davaoc krvi dok se nije razbolio.Mozda mu se krvna slika zbog toga brzo oporavljala.Trudimo se sad da mu podignemo imunitet pa cemo vidjeti kad bude pred terapiju vadio krv kakvi ce nalazi biti.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 10:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Bokiliy prelepo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Baks, tegobe nastanu kada se izadje iz bolnice, jer smo tamo zasticeni tokom terapije i dobijamo i ondasan i ranisan za zeludac,, ali kod kuce treba ga piti preventivno, dok ne pocnu povracanja. Sada ce mu verovatnobiti dobro, ali nakon sledece terapije mora imati lek kod sebe i narednog dana da pocne da ga pije, da ne dodje do povracanja.
Sve najbolje.
Tesko je, ali se izdrzi.
Jos ako mu je krvna slika dobra, jo bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Pozdrav svima.
Yupiiiiiiiii,posle dva i po meseca moj muz je dobio patohistoloski nalaz sa VMA i NEMA malignih celija.
Zelim vam sve najbolje i ubacite po neku alternativnu stvar i vidim ,da ovde, vise se ne javlja niko od lekara.
Zdravstvo je TOTALNO u raspadu,uvek bilo a sada je kraj.
Ljudi cekamo dva i po meseca rezultat,a pri tome ne mozes da dobijes materijal da posaljes negde da ti pogleda neko ko hoce. :lol: :lol: :lol:

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Bas mi je drago zbog vas kat0404.To su odlicne vijesti.Svu srecu vam zelim.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Bravo
Uzivajte u sreci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Драга Кат,
управо ових дана размишљам о томе шта је с вама, али сам била некако заузета а и безвољна да седнем и да се јавим, а ево новости од вас двоје, и то лепих. Драго ми је да су резултати анализа твог мужа добри, и да је све у реду. Ето, и лето је, па можете мало и да се опустите, без обзира на све друге проблеме који и даље стоје (мислим на кућу и остало). Кад будем способна да пишем, кад ме мало прође ова туга и безвољност јавићу се на ПП. Дотле, све најбоље и пуно поздрава теби и породици, са жељом да се мало опустите током лета и одете бар на неки дан негде.
Поздрав свима,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
kat0404 je napisao:
Pozdrav svima.
Yupiiiiiiiii,posle dva i po meseca moj muz je dobio patohistoloski nalaz sa VMA i NEMA malignih celija.


:) Bravo, neka tako i ostane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 6:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Hvala svima.
Zelim sto vise lepih rezultata,a ima ih i bice.
Dugo,toplo leto i dobre vesti,drzimo se ....
:lol:

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Evo mene i sa dobrim i sa losim vestima
Dobre, jer se stanje nije pogorsalo u odnosu na snimanje od pre tri meseca, odnosno nakon tri ciklusa hemoterapije, a lose jer nakon jos tri ciklusa, nista se znacajno nije promenilo, znaci rezultati su identicni kao pre tri meseca. Znaci, posle znacajnih smanjenja limfnih cvorova, stanje je stagnirano. I ne znam sta ce dalje biti, a lekarka je rekla da dodjem na kontrolu za tri meseca. Je li to normalno?
Posalje me na snimanje neposredno posle terapije, a kontrola za tri meseca. Pa sta ja da radim za to vreme, kada mi rezultati nisu dobri?
Sedimentacija je i dalje povisena, tumor markeri takodje, a oni nista.
Ima li neko slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 4:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ganadra,
koliki su cvorovi bili pre a koliki su sada...u mm ako moze?
Sve zavisi od toga....znacu kada mi budes rekla.
Ako su oni sada mali, ne mora da znaci da su kancerogeni, jer svakako ostaju malo uvecani od terapije koju si primila, kao reakcija na istu...Ako su opet malo veci, mislim da bi tu zracenje odradilo preostali posao. Da li si ih pitala nesto o tome?
Pozzzz i probaj da se ne sekiras.....ljudi tako godinama prate uvecane cvorove, samo naravno zavisi koliki su. Vazno je da se ne povecavaju. Ako krenu da se povecavaju, verovatno ce ti promeniti terapiju .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Terapija je odradila dosta, jer je to bio konglamerat, masa od 60x57mm, dok su to sada pojedinacni cvorovi - dva 18mm, jedan 10 i 12mm i jos dva 16 i 21mm i ono sto ne razumem gde je - prekavalno u visini konfluensa okruglasta centralno nekroticna tumorska masa precnika 35mm i ovo je bukvalno prepisano sa prethodnog nalaza nakon tri hemoterapije i zato mi je krivo sto sam i dobila ove tri, koje sam izuzetno tesko podnela, a nisu imale nikakvog efekta. Doktorka je trebalo da vidi da vise ne reagujem, jer nakon treceg ciklusa markeri su stagnirali, a nakon petog se cak i povecao.

Ja sam itekako svesna bolesti koju imam i koja je veoma komplikovana za lecenje, trudim se da je prihvatim i da ne panicim, ali me konstantno boli odnos lekara, jer stalno imam utisak da nisu posveceni pacijentima i da samo odradjuju rutinski posao, a radi se o zivotima. Svaki propust skupo placamo.

U otpusnoj listi je napisano da se javim za tri meseca, sto je nelogicno, jer rezultati nisu dobri i ne mogu cekati tri meseca da ccujem sta ce dalje preduzeti.

Najverovatnije cu u ponedeljak ici ponovo da cujem sta dalje, a do tada, pa sredjujem cerkinu sobu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Da. Mislim da treba da odes ponovo u ponedeljak, i da zahtevas obrazlozenje. Ako treba nemoj da mrdas odande i tako im i reci, dok ti neko ne objasni sta se desava. Zbog cega ne zracenje...neka ti sve objasne.
Javi sta si uradila
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jun 24, 2011 7:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Hvala na podrsci.
A kako si ti?
Nadam se dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: