Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje - karcinom pluca
PostPoslato: Uto Dec 03, 2013 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 10:40 pm
Postovi: 16
Postovani,

Mom ocu je u oktobru 2011. godine dijagnostifikovan mikrocelularni karcinom pluca. Primio je 6 ciklusa hemioterapije po PE protokolu, poslednji 30.03.2012. To je rezultiralo sa CR i karcinom je nestao.
Nakon toga je podvrgnut zracnoj terapiji od 46 Gy.

Zatim je ocu u februaru 2013. dijagnostifikovan relaps bolesti na plucima i uvecane nadbubrezne zlezde. Opet je prosao kroz 6 ciklusa hemioterapije po PE protokolu. Hemioterapija je zavrsena 18. jula 2013. Doslo je do CR i nalaz pluca je bio potpuno uredan, bez uvecanih nadbubreznih zlezda.

Pre par dana, tacnije 28.novembra otac je radio CT skener grudnog kosa. Nalaz pluca je bio potpuno uredan, kao prosli put ali su konstatovane volumnozne nadbubrezne zlezde (leva 59,2 mm x 23, 2 mm; desna 39,6 x 20 mm).

Interesuje me da li su ove volumnozne nadbubrezne zlezde metastaze karcinoma pluca ili posledica neceg drugog? Da li je moguce da relaps bude na nadbubreznim zlezdama a da su pluca uredna?
Ako je relaps da li ce otac biti podvrgnut ponovo hemioterapiji, posto koliko sam video kod mikrocelularnog karcinoma se spominje primarna i sekudarna hemioterapija, a nigde nisam cuo za treci ciklus.

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje - karcinom pluca
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 20, 2014 11:31 am
Postovi: 2
Ne znam da li je ovo prava tema za mene, ali da pokušam...
Moj teča je nedavno otišao kod lekara zbog temperature koju je imao, a koja nije prolayila. Pluća slušana-sve OK, grlo čisto. Međutim, kada je izvadio krv, taj neki enzim (ldh ili nešto slično) mu je strašno uvećan, pa su ga uputili da ide dalje.
E,pa, da skratim priču-urađen mu je rendgen pluća, a potom i CT skener grudnog koša i trbuha-gde je rečeno da ima tumor pluća sa metastazama na limfnim čvorovima (ako sam ga ja dobro razumela), a nadbubrežne žlezde su mu ekspanzivno uvećane.
On je trenutno u bolnici i rečeno mu je da će mu raditi brohoskopiju, međutim, odustali su, jer nema ispljuvak. Dakle, on uopšte ne kašlje i nema nikakvih problema sa disanjem i sl.
Pregledao ga je urolog i traži biopsiju nadbubrežnih žlezdi.
Da li je neko imao slično iskustvo-da li je moguće da bude rak pluća, a bez simptoma i šta mislite-zašto urolog sada traži biopsiju nadbubrežnih žlezdi?
Šta god da sam čitala na netu, svuda piše da su simptomi kašalj, otežano disanje, promuklost i sl.
On od simptoma ima jedan, ato je da se zamara lakše nego ranije...
Unapred vam svima hvala na dogovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: