Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaa je napisao:
Extrem,naravno da imas pravo da kazes svoje misljenje,ali ja se secam sebe na pocetku tatine bolesti kad sam bila zbunjena i svacije misljenje gutala dok nisam shvatila da me od HT i zracenja odgovaraju samo ljudi koji nisu bolesni od ove opake bolesti i nije im niko od bliznjih bolestan.Kod tebe je taj slucaj i Bogu hvala sto je tako.

biljaaa, ja imam NAZALOST nekoga ko je bolestan i ko je prosao kroz hemoterapiju i zato ne pricam ovo tek tako. Sledeci put pitaj pre nego sto nesto kazes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
bojana radojkovic je napisao:
Ovo je stvarno strasno.Ja sam po ceo dan na internetu i ne znam odakle da krenem.A da li znas gde ima da se kupi B17 i neka gljiva reisi?
Ako budu mogli da ga operisu,a valjda dace BOG,koliko se tada zivi? Joj kako ja postavljam glupa pitanja.Izvinite svi!!!
Kakve su tada prognoze?

Pretpostavljam da si citala na internet-u misljenja Ivone Zivkovic o B17 vitaminu i o tome kako leci rak. Taj vitamin preporucuje i poznata klinika za lecenje raka "Oasis of Hope" u Meksiku, mada je moje licno misljenje da ne moze pomoci. Ja sam pokusavao da nadjem ljude kojima je B17 pomogao, ali i pored mog ogromnog truda nisam uspeo da pronadjem nikoga.
A, za ovu gljivu neka ti neko drugi pomogne, ja ne znam zaista. Sorry.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Dr mi je rekla da na drugom plucnom krilu ima neku fleku i valjda je uzela i uzorak te fleke.Kaze da mozda moze biti neka prelezana tuberkuloza.A ja se ne secam da je ikada imao tako nesto.verovatno misli da je metastazirao na drugo plucno krilo.Boze...
Biljo,reci mi,molim te,jeste da sam malo zbunjena,jel tvom tati metastaziralo? Koliko on ima godina?Kako je on uopste provalio da ima tu opaku bolest?
Ja da nisam tatu poterala kod lekara, sto su mu nesto noge natekle ,prvi put, on nikada ne bi otisao pa je onda kao i snimio pluca posto je poceo pre par meseci da kasljuca.Nisam se ovom nadala....NIKADA I svaki dan sam se molila da nikada niko ne oboli od tog.I ako sam se necega bojala to je RAK i Bog!
Ja bih volela da ti pomognem da ga ponovo pregledaju,mozda ce moci i tvoj tata,ako da Bog,da se operise. Ako bilo sta mogu da ti pomognem,tuu sam!!!!!! Ne znam sa kim se ti boris,a je se stvarno borim sama.Okrenula sam nebo i zemlju da dodje u kamenicu i da ga ostave na pregledima.opet ti kazem ako bilo sta treba,reci mi ,molim te.Mozda nesto i mogu...Cula sam i za neku Kubansku injekciju...kazu da produzava zivot ljudima sa karcinomom.Ako treba ja cu da odem i tamo.Kazu da stranci isto tako mogu da dobiju injekciju.Ja sam bila prosle godine i mislim da oni stvarno nesto mogu jer je tamo kako sam cula svaki peti covek lekar a i travke koje rastu tamo...veoma su cudne i koriste se u jelovniku,picu,razni kokteli od trava...Verujem da imaju neki lek.A i Fidel Kastro boluje od raka pa verujem da su radili dosta na tome.
Znam da se hvatam za slamke...ne zamerite mi!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
a neki AVEMAR? Sada sam nesto citala o njemu.Jel neko to malo vise prostudirao?

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Imas privatnu poruku.Procitaj je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 6:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Extreme_Life je napisao:
Biljaa je napisao:
Extrem,naravno da imas pravo da kazes svoje misljenje,ali ja se secam sebe na pocetku tatine bolesti kad sam bila zbunjena i svacije misljenje gutala dok nisam shvatila da me od HT i zracenja odgovaraju samo ljudi koji nisu bolesni od ove opake bolesti i nije im niko od bliznjih bolestan.Kod tebe je taj slucaj i Bogu hvala sto je tako.

biljaaa, ja imam NAZALOST nekoga ko je bolestan i ko je prosao kroz hemoterapiju i zato ne pricam ovo tek tako. Sledeci put pitaj pre nego sto nesto kazes.


Zasto si ironican? Besan? Pa dal si zaboravio da sam te pitala i da si mi rekao na PP?Znas da znam da to nije niko iz porodice,a veruj mi da ti to ninezelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
biljaaa, svako za svoj problem misli da je najveci, ali ne vidim uopste nijedan razlog zasto bi bilo ko mislio da je moj problem manji od necijeg tudjeg problema i da je moj problem drugaciji. Ne vidim nikakvu razliku izmedju nekoga koga volis a ko je bolestan i nije ti deo porodice i nekoga koga volis a ko ti je deo porodice. Kakva je razlika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
bojana radojkovic je napisao:
A jos jedno pitanje...Moj tata mnogo jede i u stanju je da doruckuje i ruca po dva puta.Jel moram da mu smanjim obroke ili da ga pustim da jede koliko hoce?

Kolicina hrane je potpuno nebitna, mnogo je bitniji kvalitet hrane koju unosi u organizam. Trudi se da jede sto je zdravije moguce. Naravno, nemoguce je hraniti se 100% zdravo osim ako sama nemas plantaze sa vocem i povrcem i tacno znas kako si ih uzgajala. Kvalitet hrane, a ne kvantitet je bitan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Extreme_Life je napisao:
biljaaa, svako za svoj problem misli da je najveci, ali ne vidim uopste nijedan razlog zasto bi bilo ko mislio da je moj problem manji od necijeg tudjeg problema i da je moj problem drugaciji. Ne vidim nikakvu razliku izmedju nekoga koga volis a ko je bolestan i nije ti deo porodice i nekoga koga volis a ko ti je deo porodice. Kakva je razlika?


Ja znam da mnogi ljudi nebi priznali al evo ja cu biti izuzetak.Velika je razlika,nazalost ali to je istina.Moj najbolji drug je poginuo za vreme rata i samo kad se setim kako je bolelo,i jos uvek boli iako je proslo 17 godina.Znala sam da pisem pesme i sastave o njemu,rasplacem i ucenike i profesore,ali Extrem kako ovo boli ovo nije normalno.To je moj tata,sto ljudi kazu ista krv,neko ko me je podizao,ucio da hodam i bio uvek uz mene.Bogu hvala i jos je i ja se nadam da ce biti jos dugo,dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Jel moze neko da mi odgovori gde ima da se kupi taj B17?

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
bojana radojkovic je napisao:
Jel moze neko da mi odgovori gde ima da se kupi taj B17?



Vlasnik I direktor firme je gospodin Branko Milovanovic
Telefon 381 11 2504907 ili 381 14 52 177 ili 063/ 375 255
E-mail: [email protected]
www.plemic-komerc.com


Evo,nevolim reklame ali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: početak
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Veliki pozdrav svim članovima foruma, pročitao sam dosta postova i želim da se priključim svim rečima podrške i nade da će oboleli da osete bar malo poboljšanja i ozdravljenja. Nisam siguran da li sam pravilno izrazio ali teško je kanalisati energiju koja se oseti kad se nekom desi nešto ovako strašno.

Mojoj majci je 29.04 bronhoskopski utvrđen mikrocelularni karcinom desnog plućnog krila, zakazan je konzilijum 21.05 u dnevnoj bolnici instituta za pulmologiju kliničkog centra kao i CT skener 19.05 u dijagnostičkom centru Stomatološkog fakulteta u Rankeovoj 6. Pokušaću da zamolim da se ove dve stavke zakažu ranije... Voleo bih od članova ili prisutnih lekara na forumu da me malo upute na šta da obratim pažnju, kako da se postavim, šta da očekujem, pošto još uvek u kući vlada šok..
Mama se dobro oseca osim što jako kašlje, zamara se često i oseca bolove u predelu bubrega ako treba da postujem još nalaze uradiću to, na labarotorijskom nalazu je sedimentacija izraženo povećana i gvožđe jako nisko...
Još jednom veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Bokish,zao mi je sto je sve tako.I ja sam pre par dana saznala da mi je tata oboleo od ove strasne bolesti.I mi smo jos u soku tj.mama i ja.
ne znam sta da ti kazem,ne mogu ti nikako pomoci sem da razumem u potpunosti kako se osecas a shvati da nisi jedini sa tim problemom.Ima nas dosta,nazalost.Svima nam je jako,jako,jako tesko!I ja sam nova u svemu ovom a imam i pdrsku ljudi sa foruma i veruj mi da je lakse kada znas da ovaj problem ima i dosta ljudi i da su u istom sranju.I mi te najbolje razumemo.
Mom tati jos nisu rekli koji se tip karcinoma,tek sutra.Katastrofa je!!!
Imas moju podrsku a verovatno i podrsku ljudi sa foruma!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: početak
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Bakish je napisao:
Veliki pozdrav svim članovima foruma, pročitao sam dosta postova i želim da se priključim svim rečima podrške i nade da će oboleli da osete bar malo poboljšanja i ozdravljenja. Nisam siguran da li sam pravilno izrazio ali teško je kanalisati energiju koja se oseti kad se nekom desi nešto ovako strašno.

Mojoj majci je 29.04 bronhoskopski utvrđen mikrocelularni karcinom desnog plućnog krila, zakazan je konzilijum 21.05 u dnevnoj bolnici instituta za pulmologiju kliničkog centra kao i CT skener 19.05 u dijagnostičkom centru Stomatološkog fakulteta u Rankeovoj 6. Pokušaću da zamolim da se ove dve stavke zakažu ranije... Voleo bih od članova ili prisutnih lekara na forumu da me malo upute na šta da obratim pažnju, kako da se postavim, šta da očekujem, pošto još uvek u kući vlada šok..
Mama se dobro oseca osim što jako kašlje, zamara se često i oseca bolove u predelu bubrega ako treba da postujem još nalaze uradiću to, na labarotorijskom nalazu je sedimentacija izraženo povećana i gvožđe jako nisko...
Još jednom veliki pozdrav


Bakish,ako ti je za utehu taj karcinom dobro reaguje na hemo i zracnu terapiju.Nazalost nije operabilan.

Sto se tice gvozdja,trebala bi da pije folan 2*1 al obavezno sa vitaminom C,a ja bih ti preporucila da svaki dan popije jednu rakijsku casicu soka koprive.

Sok u kuci je normalna stvar,al veruj mi covek nauci da zivi sa tim.

Ako te nesto interesuje slobodno pitaj,al najbolje bi bilo kad bi ti se obratio neki doktor sa foruma.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mikrocell ca
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 2:25 am
Postovi: 43
Lokacija: bg
Videh temu,pa malo da se ukljucim,ako mogu da pomgnem.Majka mi je umrla januara 2004 god u 47 god od mikrocell ca pluca,a dijagnostikovan je bio novembra 2001,inace sam po zanimanju dr pa se (nazalost) razumem u sve to.E,sad,mikrocell ca je jedan od najagresivnijih oblika raka,stopa izlecenja je jako mala,cak i prezivljavanja u prvih 5 god,ali to ne znaci da treba gubiti nadu,naprotiv,treba se boriti i imati veru u izlece
nje,jer svaki dan izlaze novi lekovi i terapije su sve savremenije.Ako neko ima neko konkretno pitanjr slobodno neka ga postavi,inace mojoj
pokojnoj majci je bilo odstranjeno pola levog plucnog krila,prosla je zatim
niz hemoth i zracenja i sve je bilo ok,a onda je na kontrolnom uz pregledu bila ustanovljena promana na nadbubreznoj zlezdi,za koju su opsezne tronedeljne analize pokazale da je adenom(benigna promena),da bi posle izvesnog vremena taj isti "adenom" podivljao,ustvari,to je bila metastaza,zato rak i jeste podmukla bolest,znaci,hocu da kazem,oprez,celije mikrocell ca "vrebaju priliku",primire se,i onda bum, preko noci,bukvalno,obavezno obratiti paznju na jetru,nadbubreznu zlezdu,mozak,jer se tu najcesce grupisu metastaze


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 137 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: