Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ops
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:47 pm
Postovi: 7
Lokacija: bgd
Jovance izvini sada sam procitala postove i videla da si zensko,malo sam i ja prolupala xaxaxax sta cu stavljam ponekada kafu u frizider i tako posto sam i ja iscrepljena :) cmokic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 5:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
:D :D
Nema frke!
A i zar nisi vec shvatila da je njih (muskih) jako malo u celoj prici oko karcinoma?
Uglavnom su tu da odvezu dovezu i daju lovu, ali kad se radi o komunikaciji sa lekarima, sa bolesnikom, ili nekoj drugoj vrsi podrske uglavnom su kao "odseceni" od sveta...
Ja sam na hemoterapiji vidjala jako malo muskaraca koji su u pratnji svojih majki, zena itd. Uglavnom su to cerke, snaje, sestre pa pre i komsinice nego muski clanovi .....
Ne znam zasto, ali eto, ja sm to tako prihvatila.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:47 pm
Postovi: 7
Lokacija: bgd
mnogo muskaraca misle verovatno da to nije njihov posao ili nemaju hrabrosti otkud znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 01, 2007 11:16 pm
Postovi: 8
Evo i ja da se oglasim. Moja prica nije nikako lepa ali sta cu tako mi je kako mi je.
Moj zivot je postao pakao 1.juna 2005 te godine, kada sam saznala da mi majka ima rak dojke. Posto je tek ustanovljeno, isla je dalje na eho dojki i ustanovljene su metastaze. Dalja ispitivanja su bila jako teska, ct skeneri, sve moguce analize. Kada su se te analize zavrsile, dijagnoza je bila ova:
Neo mammae sin. permagnum
Mastitis carcinomatosa
Meta lgl axillae sin.
meta lgl infraclavicularis sin.
lgl colli dex.
Na konzilijumu za dojku su preporucili simptomatsku terapiju i dugen od 300mg dnevno.
E onda je pristigla jos jedna dijagnoza gde je upucena da ide na palijativnu CNS zracenje:
neo mammae sin..cum neo mastitis. m. in lgl acillae m.in cns m.in lgl supraclav.sin.m.in hepate multiplices.min lgl retroperit.et pulm.bil
Posle toga, sve mi je bilo jasno, ali i dalje sam pokusavala da nadjem neki lek, nesto sto ce moju majku spasti. Svesna sam ja bila da je u pitanju poodmakla metastaza, i da je taj karcinom metastazirao svuda, pocevsi od dojke, preko cns-a do samih kostiju. Zaboravila sam da napomenem da je se moja majka u pocetku pre otkrivanja bolesti zalila na bol u levoj nozi. I zbog toga je otisla kod lekara. Sada shvatam da je rak vec bio prisutan i na kostima, jer kada je radjena scintigrafija i rendgentski snimci , na snimci se vidi da je njoj levi kuk bio odvojen tj "pojeden" . Isla sam svuda, kod travara svih mogucih, probala sam i todoxin, cak sam i u rusiju isla, kod jedne zene koja radi sa ljudima koji su oboleli od karcinoma i dovela je u beograd, saznala za jos jedan lek koji se zove hidrazin sulfat ili poznatiji kao sehedrin . Nista nije moglo da pomogne. Nazalost ja sada shvatam posle dve godine da nisam mogla da vodim tu bitku protiv takvog raka koji je bio u poodmakloj metastazi. Sve sam pokusala, samo da je ne izgubim. Cak sam i pokusavala sa belom magijom ( nemojte me osudjivati ali sve sam morala da probam) jer svaka alternativa mi je bila potrebna da znam da li moze ili ne moze. Svi lekari su bili odustali, ja nisam. Poslednju nadu sam imala do poslednjeg minuta ,sekunde dok nije izdahnula . I tada je moja nada umrla. Tada sam shvatila da je moja majka znala za karcinom dojke, ali da je se uplasila i da nije smela da ide kod lekara. I ako mi je ovo tesko sto sam morala da napisem i da tako kazem za moju majku, i sad mi idu suze ,ali jednu stvar nikada necu moci da zaboravim a to su scene i agonije koje sam gledala u nadi da cu joj nekako pomoci. Nazalost, ja sam tada imala 20 godina i nije mi bilo lako, svi lekari su joj dali najvise mesec dana zivota, ja sam uspela sa svim tim lekovima,travama i ne znam sa cime sve da joj produzim zivot ( agoniju ) jos dva i po meseca. Ali barem sam stigla za ta dva i po meseca da provedem vreme sa mojom majko u njenim najtezim trenucima i uspela dok je jos bila prisebna da sa njom popricam o nekim mojim trenucima sa njom. Najgora stvar koja je meni mogla da se desi, je kada je moja majka izgubila sve i nije znala ko sam ja . Najteze od svega je kada te rodjena majka ne prepoznaje, neko ko ti je dao zivot sa kime sam provela 20godina zivota, ne zna ko si.
Majka mi je umrla u avgustu mesecu iste godine. Ostala sam sama i nisam imala izbora , pokusavala sam da dodjem sebi da nastavim, ali nikada necu moci da je zaboravim.
Znam da vreme leci rane, ali niko nije rekao koliko je vremena potrebno da vreme prodje da bi se te rane zalecile. Ne verujem da ce se zaleciti skroz. U pocetku sam imala problem, svi u mojoj okolini ( drugarice \drugovi) imaju oba roditelja i veoma mi je bilo tesko kada je moja drugarica izgovorila rec "mama". Tesko mi je palo jer sam znala da ja tu rec nikada vise necu moci da izgovorim, jer niko ne moze da mi zameni moju majku, i znam da kada ja budem imala za par godina svoje dete, da kada bude reklo "mama" da ce m i biti tesko.
Izvinjavam se sto sam upala u novu temu, ali bilo mi je potrebno da napisem ovo, da obajsnim kroz sta sam ja prosla sa 20godina i da apelujem na sve zenske osobe. Samo se setite poslovice:" bolje spreciti nego leciti" , meni je to non stop na umu.
Posle toga, bila sam i ja na kontrolama, da bi bila sigurna, ali kod mene u familiji ni sa tatine strane ni sa mamine niko nije oboljevao od takvih ili bilo kakvih bolesti. Kada sam radila mamografiju , receno mi je da postoji sansa da je nasledno. S toga sam krenula na cesce kontrole i kod ginekologa i kod onkologa. Da li je to sada nasledno ili nije, ne znam, ne zelim da razmisljam o tome, sta moze da mi se desi jer ne zelim da dodjem u situaciju u kojoj je nazalost moja majka bila i da kasno odem kod lekara. Ne daj Boze, ali bolje je da odem u nekom ranom stadijumu dok je jos u fazi operacije.
Izvinite jos jednom, ali malo ljudi shvata koliko je ovo ozbiljna stvar i mnogo ljudi dozvoljava da ih strah pobedi. Nikada necu dozvoliti tako nesto, to sam obecala i za sada se pridrzavam toga.....

_________________
Snaga bez kontrole ne znaci nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
I ja imam jedno pitanje. Mojoj mami je pre tri godine otkriven tumor desne dojke dijagnoza T4d N2 MO kada je sprovedena FAC Senwich terapija a nakon parcijalne resekcije /mastek, iz komfora/ - tesko da ovo sve razumem, dojka je amputirana i mislim i cvorici ispod pazuha. Ona je pre operacije prosla mucnih godinu dana sa preko 30 hemoterapija i 30 zracenja. Pretpostavljam da bi zaustavili sirenje i tek onda uradili operaciju. Pije lek na N, zaboravih ime ali vidim na forumu da ga piju svi operisani od raka. Ona se oseca dobro, medjutim pocetkom aprila pojavilo joj se crvenilo na i oko oziljka i siri se na levu zdravu dojku, lekar je napisao da se ~stice utisak infiltrata te se indukuje biopsija u HP verifikaciji~. Napominjem da je krajem marta radila market tumora /9.25, RT kostanog sistema i pluca, stomaka, svega i da je sve bilo u redu. Biopsiju je radila 23. aprila i rezultati nisu gotiovi JOS i ja se strasno brinem i nerviram! Ona je dobro, dobro se oseca, ali se strasno plasi da nema opet rak, i mislim da ne bi podnela ponovo hemoterapije jer se stvarno mnogo mnogo namucila! Moze li mi neko reci tj protumaciti ovo gore moje napisano, sta znaci to crvenilo koje joj se pojavilo? Hvala
PS Jovancha, divim ti se na optimizmu!
Dr. Ivice, hvala sto nam pomazete i dajete savete :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 07, 2007 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Da, zaboravih da dodam , hvala i Tartufi na savetima. :wink:
Ja se nadam brzom odgovoru od nekog.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Tvoja mama pije Nolvadex.
Primila je VI ciklusa hemioterapije po FAC protokolu( a ne 30!) i zračena u 30 seansi.
Taj "infiltrat" koji opisuje doktor može, na žalost, biti recidiv. Treba sačekati Hp nalaz, on je najmerodavniji.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Tartufa, u pravu si, na zalost, danas su stigli rezultati, sutra idemo po njih, nesto sam uspela da saznam da pise da je rezultat pozitivan i spominje se ~lokalni recidiv~, valjda nije metastaza, i kako je moguce ako je pre mesec dana na svim snimcima i marker tumori 9.25 bilo sve ok?!
Molim te jel mi mozes objasniti sta to znaci, koliko je to opasno, i sta sad dalje sledi....
veliki poz i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 9:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
hvala jos jedanput


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 9:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Danas sam uzela rezultate biopsije moje mame, ona glasi:
Whopatoloska dijagnoza: Lymplangiosis carcinomatosa(ž1)
~Lymplangiosis carcinomatosa cutis et textus~
~na isecku se ne uocavaju makroskopske promene~
Tartufa, pomagaj sa prevodom i tumacenjem dijagnoze!!!! Dr kaze da ce trebati terapija. Kakve su prognoze za dalje...?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 11:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Dopuna prethodne poruke, nisam dobro prepisala rezultat biopsije.

Lymphangiosis carcinomatosa cutis et textus fibroadiposi subcutis

Moze li mi neko ovo objasniti i prognoza kakva je reci?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2007 10:51 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Mene interesuje gde se mogu pregledati grudi i koje su metode? Imam 26 godina. U poslednje vreme me probada leva dojka, i boli me leva ruka. Bol se seta i nije stalan. Interesuje me sta mislite o tome. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Karcinom se limfnim putem širi u kožu i potkožno tkivo.
KOnzilijum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 11, 2007 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Hvala Tartufa na odgovoru, u pravu si, opet naravno, danas joj je receno da sutra ide na Konzilijum. Sta mislis, kakve su prognoze za ozdravljenje? U kojoj fazi je ovo sad s obzirom da je prvi put bila u 3b, jel sad nije preslo u 4 (doktor je rekao tati da je gore nego na pocetku i da je ovo metastaza ali nije rekao cega i koliko i sta je zahvatila) , i moze li se to izleciti? Znam da postavljam puno pitanja ali razumi me....
Hvalaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 13, 2007 11:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Ja sam i dalje u neznanju, jos niko da nam tacno da pravu dijagnozu i objasnjenje zasto se pojavio lokalni recidiv. Strasno sam zabrinuta, uplasena i ne znam sta da ocekujem dalje. Moja mama se dobro oseca, normalno jede, spava, ponasa... jedino sto je besna i razocarana jer joj je doktor posle operacije pre godinu i po rekao ~sad ste zdrava zena~ a ono opet sve po starom. U petak je bila na konzilijumu, nisu joj prepisali nikakvu terapiju vec treba da se uradi poredjenje nalaza biopsije isecka od pre tri godine kada je pronadjen rak i sada od 23 aprila kada je uradjena bipsija i otkriven lokalni recidiv. I treba da se uradi nalaz HER2. Moze li mi neko objasniti sta sve ovo znaci? Sta pokazuje HER2? i sta i kako dalje.... hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: