Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 903 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 61  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Jelenak, kako je mama?

Inace moram da skrenem paznju svima koji se premisljaju oko Vidatoxa. Lek daje najbolje rezultate kada se ukljuci sto ranije kao terapija. Bilo kao jedina, bilo uz radio ili hemo terapije. Pored toga sto kod radio i hemo terapija pomaze organizmu da sacuva vitalnost, pomaze i psihicki. Jer kako su propratne pojave manje i sam organizam pati manje, ceo stres se podnosi daleko lakse. Ne samo kod bolesnika, vec i kod okoline.
Vidatox deluje na ca celije i treba mu dati vremena, ukoliko se naginje izlecenju a ne samo produzenju zivota.

Kako deluje moze se pogledati na: http://www.labiofam.cu/congreso-internacional
Samo kliknite na podvucena slova.

Bilo bi idealno, kada bi neko od lekara pogledao ovaj snimak i dao svoje misljenje. Da se nadamo da nismo zaboravljeni na ovoj stranici od njih! Pruzamo utehu jedni drugima, ali nam treba rec i od njih. Jer njima se obracamo, njima verujemo i njih slusamo. Na kraju saveti medju nama ne znace toliko koliko rec lekara.

Pozz, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 10:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
Iscitah po stoti put celu temu. Ja i dalje ne mogu da pronadjem nacin da dodjem do leka. Kontaktirala sam jednu kubanku, ne odgovara mi. Poslala sam pismo ambasadi Kube, odgovorili su mi da ne mogu da mi pomognu i dali link za neku kliniku koja se ocigledno bavi izmedju ostalog i medicinskim turizmom. Dvoje mojih kolega je pre nekog vremena jako lako doslo do leka, ne mogu da verujem koliko nemam srece. Moj kolega ima rak pluca, koristio je eskozul i prosao 6 ciklusa hemo, sada je dobro, lekarka mu je rekla da se zacaurio i samo ga prate. Mada mislim da on gresi i da treba i dalje da ga koristi. Koleginicin brat ima isto na plucima, koristi eskozul, za sada je dobro, mada ne znam detalje. Eto, ako ikome znace te informacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 10:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 10:14 am
Postovi: 60
E da, skoro sam cula i da je Bata Zivojinovic koristio "neki" lek sa Kube, pitam se koji? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga, Bata je koristio Heberprot-p, lek za dijabetsko stopalo. Pre nekih 7-8 godina, Bati su ovde zakazali amputaciju stopala. Na kubi je primio pomenuti lek i eto, jos ima obe noge i radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 11:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Dakle niko od lekara nema vremena... vise od 10% stanovnistva je u raznim stadijumima ove bolesti, na zalost. Ako je to razlog sto nemaju vremena da se angazuju ovde, onda razumem. Ipak, ako postoji nacin, da oni sa svojim znanjem daju doprinos ovoj temi, onda im upucujem jos jedan apel. Javite se i prokomentarisite snimak koji sam ostavila.
Profesija lekara zahteva konstantno dopunjavanje znanja. Niko ne moze ocekivati, od vas, da uvek i sve znate i da sa svim budete upoznati. Ali nadjite vremena i upoznajte se. Ovo je vredno vaseg vremena i vasih pacijenata!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Imam jedno pitanje.

Moja majka koristi vec 5 tu kutiju leka/praskova koje nabavljamo iz Nemacke i zovu se ORthomol Immun...naravno sluze za imunitet. Ona je prosla 6 hemioterapiju i borimo se protiv carcinoma pluca koji ima metastaze na zlezde.
Da li je neko imao iskustava sa tim lekom ?

Link je sledeci:

http://www.orthomol.com/en/desktopdefau ... 25_read-3/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga, Orthomol immun nije lek, vec dodatak hrani. Radi kao probiotik - prebiotik, i sluzi kao regulator imunog sistema usled njegovog pada. Kod dijetetske ishrane neophodne za vreme radio - hemo terapija, Orthomol se koristi kao hrana, tako izbalansirana da organizam dobije ono sto, usled dijeta, ili manjka apetita, ne uzima kroz redovnu ishranu.

Nadam se da je nesto pomoglo. A jos vise se nadam da ce tvoja majka dobiti i bitku i rat :D

Pozz, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 9:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Pa ne oseca se lose. Prosli mo 6 hemoterapija sa vrlo malo nus pojava. Mama, osim pada krvne slike, nema nekih padova u smislu da je tokom cele hemoterapije bila ok, pokretna i tako.


Mi zaista mislimo da joj pomazemo sa tim u celoj borbi.

Sad su javili da aparati za zracenje u Kamenici ne rade i da ce verovatno morati da joj daju neke lekove a ja ih se uzasno plasim. Od juce ste me naveli da razmisljam o Vidatoxu.....
narucila bih od nekog a posle silnih vasih postova sad vise ne znam ni kome :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 12:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Draga cicamaco :wink: ... potpuno si u pravu. Evo citam sta sam pisala i tacno je tako. Da probam da pojasnim: u zelji da svima skrenem paznju da ne mora neko da vas odere da biste dosli do Vidatoxa, ja sam upozoravala da postoje takvi ljudi. Te traze 2.500 USD (preko stranih sajtova), te od 300-900 evra po bocici.... znaci htela sam da vam ustedim pare, pa unesoh malu zbunu. Inace lek u Srbiji nije nedostizan.
Jedino mi je zao sto ljudi cekaju zadnju sansu, pa razmisljaju o njemu. On se koristi i kao profilaksa kod ljudi koji su imali dijagnozu ca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
zahvaljujući ovoj temi, upustila sam se u "potragu" za vidatox-om. još uvek nismo došli do njega, ali nije problem. trenutno razmišljamo samo o tome koja je najbolja putanja do tirane: od crne gore je najbolji put (u smislu asfalta), od makedonije, tačnije od skoplja put od nekih 300km traje 8h!!!!! (tako mi rekao službenik na aut.stanici skopje). a može se pronaći i neki prijatelj koji ima nekog prijatelja..... ono što hoću da kažem jeste da je tirana svakako bliža i dostupnija od havane.
čula sam se sa ljudima u pharma matrixu i kažu da je potrebno da ako pacijent ne može da dođe, da se pojavi neko ko je upoznat sa tokom bolesti i da se donese med.dokumentacija. te konsultacije koštaju (zaboravih tačno) 20 ili 25e, a za cenu vidatoxa nisam ni pitala, ali na sajtu stoji da je 98e jedna flašica od 30ml.
eto...ako nekome znači.... i još www.pharmamatrix.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 10:30 pm
Postovi: 1
Pozdrav, ne znam da li odgovaram jelenimk ili samo nastavljam temu.
Prvo sam mislio sam da napišem dve tri rečenice, ne želeći da se podsećam tužnih dana niti da nekoga ovde rastužim a onda sam prelomio. Bolje ne zadržati bol u sebi, šteti.
Početkom marta 2011. mome tati su slučajno ustanovili tumor pluća. Nije bilo nikakvih prethodnih indikacija - gubitak kilograma, krvna slika... osim viskog pritiska i kada je počeo kašljati, vezivano je za grip, lekove za pritisak i srce (bilo je vreme gripova, lekovi za pritisak izazivaju astmu a i srce pravi problem, posebno kada se ima noćni kašalj). Ustanovili smo da nije ništa od prethodnog već da je tumor pluća, a uskoro i da se proširio i na mali mozak (opet bez ikakvih indikacija - vrtoglavice, mučnine...). Počelo se zračenjima, hemoterapijom i suplementacijom, mahom tečnim suplementima. Tih dana su me zvali prijatelji iz Valjeva da im treba prevod sa španskog o upotrebi Escozula. Mnogi moji prijatelji su lekari i njima sam dao da po Internetu istraže o leku i preporučili su mi da ga nabavim. Imao sam ogrooomnu sreću da dobijem tri boce Escozula za jako kratko vreme, nažalost nije bilo dovoljno vremena da se lek daje dovoljno dugo tati da bi se dobili bilo kakvi rezultati. Uz sve ustanovljen je početko maja tumor kostiju. I tada sam uspeo nabaviti još 3 boce Escozula, i potražili smo odgovor od Kubanaca da li kod ove nove dijaganoze treba nešto menjati u terapiji. Nažalost, suviše kratko je uzimao preparat da bi se menjala terapija. Pretpostavljam da je u martu, kada je ustanovljen tumor, da se on već proširio po celom telu. Pluća nisu izdržala i zadnje nedelje maja otac je preminuo.
Sve što Sandrao piše je tačno, od reči do reči. Prve tri boce su me stajale 60€ a druge tri 120€ (ovo zato što su kupljene pre registrovanja Escozula). 5 boca su mi višak i želeo bih ih prodati po istoj ceni po kojoj sam ja kupio - troškovi lečenja, sahrane i 40 dana su nas iscrpele do krajnjih granica. Pište mi na [email protected]

Meni je "Besmrtna pesma" Mike Antića pomogla pa želim deo da podelim sa vama:

Ako ti jave: umro sam,
ti znaš - ja to ne umem.
Ljubav je jedini vazduh
koji sam udisao.
I osmeh jedini jezik
koji na svetu razumem.
Na ovu zemlju sam svratio
da ti namignem malo.
Da za mnom ostane nešto
kao lepršav trag.
Nemoj da budeš tužan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi
budalast,
čudno drag.
Noću kad gledaš u nebo,
i ti namigni meni.
To neka bude tajna.
Uprkos danima sivim,
kad vidiš neku kometu
da vidik zarumeni,
upamti: to ja još uvek
šašav letim i živim.

Ne znam šta bih dao kao savet, možda jedino ono što mi je drugarica koja ima tumor i uspešno se "saživela" sa njim: bolesnik gleda na porodicu kao prozor u svet, kako se porodica ponaša, da li veruju u izlečenje, koliko su pozitivni takav će biti i bolesnik".

Idemo dalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 1:21 pm
Postovi: 42
Hvala Zoran-uC, što nam se javio i podelio s nama svoje misli. Ja, a znam da i svi drugi ovde, šaljemo dobre misli ka njemu i njegovoj porodici.

Dalje, da bi svima zainteresovanima bilo lakše u "potrazi" za Vidatox-om želim da ispričam kako smo mi došli do njega i šta je potrebno. Ja sam se oslonila na prijateljicu iz Skoplja, koja je našla nekoga ko putuje za Tiranu (prijatelja-prijateljevog-prijatelja). Ali nije problem ni samostalno se uputiti za Tiranu. Iz Skoplja svakodnevno idu autobusi oko 7h i 19h. Put traje, ali... Adresu imate na sajtu Pharma Matrix-a, kao i telefon. Pozovete i zakažete kad vam odgovara da vas prime, a možete sa njima dogovoriti i taxi prevoz od stanice do ordinacije (oko 20-ak evra). (Konverzacija na engleskom i italijanskom.) Potrebno je poneti PREVEDENU medicinsku dokumentaciju, mada ja to nisam razumela, ali u sledećem odlasku ću im poslati. Poslala sam samo fotokopije izveštaja. E sad, taj čovek koji je nosio izveštaje za nas nije najbolje razumeo, pa je doneo samo 1 bočicu (za otprilike mesec dana) i koštalo nas je 115e. Mislim da je to konsultacija + Vidatox, jer na sajtu stoji cena od 98e.

Eto, sad čekamo autobus iz Skoplja i da tata od sutra ili prekosutra počne da pije lek. I naravno, velike nade polažemo u to da je zaista lek. U slučaju mog tate, da se barem malo ćelije ca udalje od arterije kako bi operacija bila moguća. Javljamo se sa izveštajima o NAPREDOVANJU lečenja. Srećno bilo i nama i svima vama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Sub Jul 16, 2011 9:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
Zamolio bih nekoga ko ima lek Escozul da mi se javi ili praznu bocicu jer za par dana mi prijatelj ide za Kubu tako da mi moze doneti ali mi je potreban uzorak bez obzira da li je puna ili prazna bocica.Razlog je sto sam cuo da ima falsa pa je to razlog.Unapred se svima zahvaljujem i molim sto hitniji odgovor zbog prijatelja koji treba za par dana da krene za Kubu. Ako je puna platicu po cenu a i praznu zbog usluge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Ned Jul 17, 2011 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
Sta se desi sa ovim forumom pa se svi ucutali i niko da pomogne.
Zar je to veliki problem. Molim SANDRAO, BRADA123, NPUL, ZORAN C, i ostale koji su pisali o ovom leku da mi pomognu.
UNAPRED HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Escozul, lek protiv raka
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 12:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
Jos jednom molim sve dobre ljude sa ovog foruma da mi pomognu da pronadjem makar praznu bocicu od ESCOZULA koja mi je potrebna kao uzorak da bi mi prijatelj koji ide u KUBU doneo. Takva prilika se ne ukazuje cesto. UNAPRED HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 903 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 61  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: