Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tretman CORNEAL EDEMA?
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 7:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 12, 2006 7:19 am
Postovi: 1
Postovani,

Javljam Vam se iz Kanade. U poslednje 2 godine imam problema sa levim okom, koje povremeno suzi, crveni se i veoma me boli, jer osecam kao da imam strano telo u oku. Ovdasnji oftalmolozi ustanovili su mi dijagnozu jedne vrste CORNEAL EDEMA -e, a uzrok ne mogu da pronadju. Utvrdili su da stranog tela nema u/na oku, ali su na prvom (spoljnom) sloju roznjace pronasli "ciste" - ispupcenja, koja povremeno popucaju i tada osecam bol. Pretpostavljaju da se radi o traumi oka koja se mozda dogodila nekada u proslosti, mada se licno takve povrede ne secam. Takodje, ustanovili su da je sa desnim okom sve u redu, i da nema nikakvih problema.
Kao tretman su mi prepisali kapi i mast koje se zovu MURO 128, a sastav je "hypertonic sodium chloride 5 % ". Od tog leka meni se stanje samo pogorsalo, oko mi je nateklo, vid mi se zamutio i osecao sam bol pri promeni svetlosti. Konsultovao sam nekoliko lekara, ali svi tvrde da na severno-americkom kontinentu ne postoji drugi lek osim gore navedenog. Insistiraju da ga primenjujem 6 meseci, i ako se do tada stanje ne promeni, kazu da je jedino resenje operacija roznjace, pri kojoj bi "sastrugali" postojece "ciste", stavili mi privremeno socivo ( 7 dana ) posle kojeg bih morao da opet koristim isti lek (oko mesec dana)!!!
Molim Vas da mi odgovorite kojim se medikamentima u Srbiji ili Evropi pokusava izleciti ovakva vrsta oboljenja oka, i da li mozda znate gde bih mogao nabaviti takve lekove.

Hvala unapred.

S postovanjem,

Dragic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 6:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Jeste li radili bris oka i pregled na bakterije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tretman CORNEAL EDEMA?
PostPoslato: Pon Avg 20, 2007 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2007 2:29 pm
Postovi: 1
moj problem, i to od prije dva dana, radim sa zeljezom, i kako sam obijao sljaku, (od varenja) mislim, da mi je jedan djelic upao u oko, na beonjaci, vidi se na ogledalu, pa pitam, zna li ko kakav savjet, o tome kako bi mogao sam sebi pomoci, moze li to samo izaci ili bi bas morao otici na vadjenje tog stranog tjela, a to mi se bas i ne radi,
dali ce to kad s vremenom izaci ili ne???
ne zulja me, mogu za sad normalno, sve,... a kasnije neznam
dal ce biti pogorsavanja, ili ne, ni to neznam, pa ako znate koji savjet, dobro bi mi dosao, toliko,
upalo mi na beonjaci, tj vidim golim okom na ogledalu, ne zulja, i mislim velicine je do milimetar. ko mala musica, i mislim stoji zalepljeno, kako pomjeram oko, tako se i ono pomjera.
toliko
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Za Eskalante-
Naravno da cete morati kod oftalmologa radi odstranjivanja metalnog opiljka,koji uskoro moze da oksidira i napravi lokalnu upalu.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: